Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Soğukları indiriyorlar umarım patlamayız ama boşlukta kalırsak da şaşırmam o durumda.. Karışık süreçler

İlk soğuğun girdiği anlarda yağış yakalarız. Ama sonrasına kuru soğuk maalesef. Soğuma ve ısınmanın olacağı günlerde mutlaka yağış yakalarız diye düşünüyorum.

• İlk soğuğun girdiği anlarda yağış yakalarız. Ama sonrasına kuru soğuk maalesef. Soğuma ve ısınmanın olacağı günlerde mutlaka yağış yakalarız diye düşünüyorum.

Bakalım artık. Bura da canlanır canlanmalı. Diyagramlar da asagi kumelenme var, artik soguklarin gelecegi netlesmeye basliyor. Kanser olacagimiz surec basliyor yagis bakimindan. Surayi bos gecersek baya koyar

• Bakalım artık. Bura da canlanır canlanmalı. Diyagramlar da asagi kumelenme var, artik soguklarin gelecegi netlesmeye basliyor. Kanser olacagimiz surec basliyor yagis bakimindan. Surayi bos gecersek baya koyar

Eğer soğuk döneme girersek mutlaka çıkar birşeyler önemli olan artık soğukların gelmesi.

• Bakalım artık. Bura da canlanır canlanmalı. Diyagramlar da asagi kumelenme var, artik soguklarin gelecegi netlesmeye basliyor. Kanser olacagimiz surec basliyor yagis bakimindan. Surayi bos gecersek baya koyar

hocam tepki AB si giritte olursa sıkıntı oımaz daha bu sinoptık 100 takla atar yagiş işi son 24 saatte bile değişir

• Selamlar,öncelikle herkese sağlıklı,karlı,mutlu yıllar😊sanki kardan önceki hava gibi hava var Beytepede.yoğun sirrüs bulutları kapadı havayı bikaç saattir,pus yok yüksek olduğu için o yüzden daha net gözlemleniyor atmosfer olayları bu yükseklikte..Hatta arkadaş dedi yağacak mı hava dedi😊kolay mı öyle ,bir sürü faktöre bağlı diyecektim,demedim😊

• Selamlar,öncelikle herkese sağlıklı,karlı,mutlu yıllar😊sanki kardan önceki hava gibi hava var Beytepede.yoğun sirrüs bulutları kapadı havayı bikaç saattir,pus yok yüksek olduğu için o yüzden daha net gözlemleniyor atmosfer olayları bu yükseklikte..Hatta arkadaş dedi yağacak mı hava dedi😊kolay mı öyle ,bir sürü faktöre bağlı diyecektim,demedim😊

Merhabalar ben de arkadaş ortamında metoroloji konuşmuyorum artık çok bilmiş demesinler diye yazın kar yağacak deseler doğrudur diyip geçerim :)

• Arkadaşlar bu tarz sistemlerde iç kesimler fazla yağış almaz yüksek oranda kuru soğuk çeker. 850 hpa'da -15'ler varken etkili kar yağışı beklemeyin. Karadeniz veya Marmara da değiliz. Sistemin girişinde ve çıkışında yağış alma ihtimalimiz yüksek olur genelde. O yüzden sakince bekleyin. Daha 10 gün var, modeller sürekli değişecektir. Sadece sabır 🙏

• Arkadaşlar bu tarz sistemlerde iç kesimler fazla yağış almaz yüksek oranda kuru soğuk çeker. 850 hpa'da -15'ler varken etkili kar yağışı beklemeyin. Karadeniz veya Marmara da değiliz. Sistemin girişinde ve çıkışında yağış alma ihtimalimiz yüksek olur genelde. O yüzden sakince bekleyin. Daha 10 gün var, modeller sürekli değişecektir. Sadece sabır 🙏

Valla ecmwf de doğuya kaçırtıyor. Resmen balina kaçırıyoruz bu bana geçen seneyi hatırtlattı.. Değişecek değismesine lakin lehimize değişmiyor ki. Süreç kısaldıkça patates olup duruyoruz bu artık karın ağrısı yapıyor. Negatif olmak istemesem de durumları böyle görüyorum. Benden daha tecrübeli yıllardır bu isin içinde olanlar da var tabi onların yorumları da önemli.. neyse iyi akşamlar hepinize

• Valla ecmwf de doğuya kaçırtıyor. Resmen balina kaçırıyoruz bu bana geçen seneyi hatırtlattı.. Değişecek değismesine lakin lehimize değişmiyor ki. Süreç kısaldıkça patates olup duruyoruz bu artık karın ağrısı yapıyor. Negatif olmak istemesem de durumları böyle görüyorum. Benden daha tecrübeli yıllardır bu isin içinde olanlar da var tabi onların yorumları da önemli.. neyse iyi akşamlar hepinize

Valla son senelerde bizde senin dediğin gibi modeller sayesinde fıtık olduk nerde o eski kışlar nerde o eski 240 h Dan hiç bozmadan gelen sistemler. Gözlerimiz arıyor 2015 2017 yıllarını 384 den gelen sistemler vardı eskiden şimdi 24 saat kala bile ani değişimler oluyor. Çok can sıkıcı cidden.

• Valla son senelerde bizde senin dediğin gibi modeller sayesinde fıtık olduk nerde o eski kışlar nerde o eski 240 h Dan hiç bozmadan gelen sistemler. Gözlerimiz arıyor 2015 2017 yıllarını 384 den gelen sistemler vardı eskiden şimdi 24 saat kala bile ani değişimler oluyor. Çok can sıkıcı cidden.

Yılda 2 karlı sistem görecez diye göbeğimiz çıkıyor. Ağız tadıyla bi kar alıp stressiz bir kış geçirsek ya. Sanki çok şey istiyoruz.