Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hocam dün paylaştım bu ara baya yoğunum okulda cevap yazamadım, paylaşımınızı 4 gözle bekleriz, bu konular ülkemizin savunma sanayi açısından çok önemli gelişmeler, bundan 25-30 yıl evvel ki Türkiye'den eser yok, her gün bir füze deneniyor yeni silahlar ortaya çıkıyor. Dün kızıl elmayı paylaştım ama aslında anka-3 haberi de geldi bunu paylaşmamıştım. Anka-3 ün tasarımı da çok hoşuma gitti..

Hocam Rabbim kolaylık versin. İyi çalışmalar 🙏

Hocam Anka-3 kuyruksuz yapısı nedeniyle beni de mest etti :) o kadar çok proje silah füze test ediliyor ki hıza yetişilemiyor başımız dönüyor.

Tüm gelişmeleri heyecanla gururla takip ediyorum ediyoruz.

Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun her birine güç versin

• Hocam Rabbim kolaylık versin. İyi çalışmalar 🙏

Hocam Anka-3 kuyruksuz yapısı nedeniyle beni de mest etti :) o kadar çok proje silah füze test ediliyor ki hıza yetişilemiyor başımız dönüyor.

Tüm gelişmeleri heyecanla gururla takip ediyorum ediyoruz.

Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun her birine güç versin

TUSAŞ'tan Türk İnsansız Savaş Uçağı ANKA-3 Geliyor
    TUSAŞ, ANKA-3 isimli Türk insansız savaş uçağının (TİSU) geliştirme faaliyetlerine sona geldi. TİSU'nun, gelecek yıl görücüye çıkması planlanıyor.
    www.savunmasanayist.com

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Hocam paylaşım için teşekkürler . O kuyruksuz yapı kusursuz bir mühendislik ürünü. Daha düşük radar izi, daha çok faydalı yük taşıma, yüksek hızlarda seyirde eşsiz bir manevra kabiliyeti sağlayarak mius'un gövdesinin daha az G kuvvetine maruz kalmasını sağlayacak inşallah.

abi ben bir şey düşünüyorum ama biraz ütopik olabilir. Sanki Baykar perde görevi görüyor. Şu anda en çok göz önünde olan firma Baykar. Herkes Baykar'a odaklanmış durumda. Sanki Baykar'ın gölgesinde kalan diğer savunma sanayi şirketleri daha iyi işler başarıyorlar gibi. Yanlış anlaşılma olmasın Baykar'ı küçümsemek için bunu söylemiyorum. Havelsan diye bir şirket var mesela acayip şeyler yapıyor adamlar. Roketsan değişik işler yapıyor. Savunma sanayi ve askeri üretim konusunda iyiyiz galiba :)

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• abi ben bir şey düşünüyorum ama biraz ütopik olabilir. Sanki Baykar perde görevi görüyor. Şu anda en çok göz önünde olan firma Baykar. Herkes Baykar'a odaklanmış durumda. Sanki Baykar'ın gölgesinde kalan diğer savunma sanayi şirketleri daha iyi işler başarıyorlar gibi. Yanlış anlaşılma olmasın Baykar'ı küçümsemek için bunu söylemiyorum. Havelsan diye bir şirket var mesela acayip şeyler yapıyor adamlar. Roketsan değişik işler yapıyor. Savunma sanayi ve askeri üretim konusunda iyiyiz galiba :)

Hocam konuya projeye ayrılan kaynak yönüyle bakabiliriz. Baykar'a ayrılan ödenek 845 milyon dolar. Anka projeleri için ayrılan ödenek 4 milyar dolar. Yapılan her hamlenin düşünülerek yapılacağını varsaydığımız zaman bir perde görevi elbette var. Bunlar geminin görünen yüzü birde arka planda yapılan düşmana belli edemeyeceğin gövde gösterisi yapamayacağın projelerde var. Bunları ancak Allah göstermesin savaş durumunda görülür. Savunma sanayisinde bu kadar atılım yapılmasa şuan ki durumumuzu düşünmek bile istemiyorum hocam.

İyiyiz galiba kısmını şimdi gördüm :) Çok şükür treni yakaladık geçtik bile hocam :thumbup:

• Hocam konuya projeye ayrılan kaynak yönüyle bakabiliriz. Baykar'a ayrılan ödenek 845 milyon dolar. Anka projeleri için ayrılan ödenek 4 milyar dolar. Yapılan her hamlenin düşünülerek yapılacağını varsaydığımız zaman bir perde görevi elbette var. Bunlar geminin görünen yüzü birde arka planda yapılan düşmana belli edemeyeceğin gövde gösterisi yapamayacağın projelerde var. Bunları ancak Allah göstermesin savaş durumunda görülür. Savunma sanayisinde bu kadar atılım yapılmasa şuan ki durumumuzu düşünmek bile istemiyorum hocam.

İyiyiz galiba kısmını şimdi gördüm :) Çok şükür treni yakaladık geçtik bile hocam :thumbup:

Kütahya Zafer Havalimanı zarar ediyor ama yolcu için yapılmış bir hava limanı değil bana göre mesela . Herkes isyan ediyor hava limanı zarar ediyor diye ama olası bir Yunan savaşında Ege denizine yakın iç kesimde yer alan en mantıklı hava limanı .

• Yaklasım 1 hafta 10 gündür sol kolum omuzdan aşağısı tamamen uyuşuktu, Allah korusun felçli gibiydim hiçbir şekilde kolumu hissetmiyordum çok kötüydüm, son 2 gündür kendine gelmeye başladı bugün hiçbir şeyim kalmadı, 4-5 sene önce yine aynısı olmuştu 1 ay felan kolumun uyuşukluğu geçmemişti, kaç kere hastaneye gittim hiçbir şey çıkmadı sebebini bilmediğim şekilde ara sıra kol uyuşukluğu çekiyorum

• Yaklasım 1 hafta 10 gündür sol kolum omuzdan aşağısı tamamen uyuşuktu, Allah korusun felçli gibiydim hiçbir şekilde kolumu hissetmiyordum çok kötüydüm, son 2 gündür kendine gelmeye başladı bugün hiçbir şeyim kalmadı, 4-5 sene önce yine aynısı olmuştu 1 ay felan kolumun uyuşukluğu geçmemişti, kaç kere hastaneye gittim hiçbir şey çıkmadı sebebini bilmediğim şekilde ara sıra kol uyuşukluğu çekiyorum

Çok geçmiş olsun üstünde durun.