Cumartesi - Vorteks🌀 Etkisinde Yarım Metreye Kadar Kar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • umarım dogru cıkar hocam tahmınınız..bugun yalova merkezde sabah 1 saatlık yagısta sadece 2 cm örtü olustu ve o da erıdı.cok sanssız alanda kaldık sımdıye kadar...yukarıdakı dekler de bır turlu asagıya ınemedı gıttı zaten.camdan bakıyorum karsı tarafa,maltepe kartal gozukmuyor deklerden ama buraya hıc bır sekılde gelemıyor

• umarım dogru cıkar hocam tahmınınız..bugun yalova merkezde sabah 1 saatlık yagısta sadece 2 cm örtü olustu ve o da erıdı.cok sanssız alanda kaldık sımdıye kadar...yukarıdakı dekler de bır turlu asagıya ınemedı gıttı zaten.camdan bakıyorum karsı tarafa,maltepe kartal gozukmuyor deklerden ama buraya hıc bır sekılde gelemıyor

Pendik oolarak bizde de tüm gün güneş vardı

Bu sene o sene değil :S

• Hocam 10-20 cm karı biz bu sabah aldık normal dekten 😅. Worteks daha Doğulu geldi batılı geldiği halden daha az alıyoruz tahmininize göre. Ayrıca Yalova bizim iki katımız yağışı nasıl alıyor worteks bizi teğet mi geçiyor. Anlayamadığım için soruyorum.

ben de orayı anlayamadım kartal pendik nasıl 10 20 cm alabiliyor

• Hocam 10-20 cm karı biz bu sabah aldık normal dekten 😅. Worteks daha Doğulu geldi batılı geldiği halden daha az alıyoruz tahmininize göre. Ayrıca Yalova bizim iki katımız yağışı nasıl alıyor worteks bizi teğet mi geçiyor. Anlayamadığım için soruyorum.

Güzel soru. Yalova-Bursa çevresinde vortisite artışıyla alakalı bir durum kayma hareketi yok. Orada yağış kendi iç dinamikleriyle güçleniyor.

Yağış miktarı ise Vorteksin KD-GB yapması nedeniyle Pendiğe yaklaşırken çekilmeye başlayacak. Bu yüzden ama öncü yağışlar daha kuvvetli olursa 20-30 aralığınada alabilir.

Gidebilirsen Çınarcığa git. Orası daha da kopacak.

• hocam anlamadığım şey sultanbeyli 40 cm alırsa kartal pendik gibi yerlerin 20 cm alması az gibime geldi sultan beyli ne alıyorsa geçen sistemdede aynısını almıştık kendim şahidim

• hocam anlamadığım şey sultanbeyli 40 cm alırsa kartal pendik gibi yerlerin 20 cm alması az gibime geldi sultan beyli ne alıyorsa geçen sistemdede aynısını almıştık kendim şahidim

Sultanbeyli ne alıyosa kartal aynısını alıyo her sistemde

• Hocam 2 sorum var ilk sorum sakaryanın lodos alma durumu ikincis bu tahminleriniz degişime ne kadar açık birde hocam istanbulun önüne duvar örsek bu vorteks bize gelirmi