İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Radara bile bakmıyorum açıkçası. 20 ocak ve sonrası şans yanımızda olursa güzel bir şeyler alırız gibi. Ocak ayı için yağacak olan görsel kar yağışı ve ya saatlik ince bir örtünün pek bir anlamı yok.

• 3-4 gün nispeten ılık hava, 1-2 gün kar değerlerinde ,az yağışlı havalar , araçların ve çatıların üzerinde görünecek az kar .

Sokak lambasına bakarak geçen geceler.

Soğuk var mı ? Evet

kar gördük mü ? Evet

Tatmin olduk mu ? Hayır

İlla kartalkaya’ya mı gidelim !

Merak ettim baktım iki kişi ,2 gece 3 gün oda kahvaltı 5 bin lira. Katıksız yani.

Değer mi ? Değmez

Şöyle iki üç gün döşemeli kar olsa her şeye değer.

Olmadı yapacaz bir kartalkaya

• Kar ve kış hastası olarak şunu itiraf etmeliyim ki; 18 ocak 22 ocak falan kuru soğuk olacaksa hiç gelmese keşke... 20 dereceli bol yağmurlu havalar olsun daha iyi. Hem barajlar için, hem faturalarımızın binlerce tl gelmemesi için...

• Dondurma dolabını açıp bakıyorum. İçim gidiyor artık abi :D

• :hfyeni (18): hocam millet duramıyor artık karsızlıktan ocağın yarısını kapatıcaz 3 gün sonra

İstanbul'un DEKlerde en sevdiği rüzgar Poyraz var, yanıbaşımız Çerkezköy tarafına bant durmaksızın akıyor, GFS ECMWF DEKlerde yenilmek üzere anlamadım gerçekten karamsarligi.

İç kesimler için cephe yağışı fiyasko oldu kabul ama DEKler sayesinde sistem hala devam ediyor.

• 3-4 gün nispeten ılık hava, 1-2 gün kar değerlerinde ,az yağışlı havalar , araçların ve çatıların üzerinde görünecek az kar .

Değer mi ? Değmez

Kesinlikle öyle hocam. Ocak ayı'nda da şöyle sağlam en azından minimum 15-20 cm örtü görmeyeceksek, ne yapalım görsel kar yağışını ve ya saatlik ince bir örtüyü. Onları aralık ayı'nda bıraktık. O yüzden radara bile bakmıyorum açıkçası.

• Olmayınca olmuyor ne yapalım, yağan kara da kötü bakanlar var sanki az yağıyor diye. Yağarsa izleyeceğiz, tutarsa yürüyeceğiz, sistem anında bile bu kadar karamsar tayfa olması rahatsız edici

• Ben kar için Uludağ'a, kartepeye, kartalkaya ya gitmek istemiyorum.

Noldu bu şehire,

Çocukluk aşkımız kar,

Bunu bile çok görüyorlar bu şehre,

Nerde eski çocukluk yıllarımda kapımın önündeki 30 40 cm kar...

Nerede

Nerede

Nerede.

Ben radar takibi yapmadan siklonik 2 3 gün aralıksız yağan karı ve İstanbulu çok özledim...

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Olmayınca olmuyor ne yapalım, yağan kara da kötü bakanlar var sanki az yağıyor diye. Yağarsa izleyeceğiz, tutarsa yürüyeceğiz, sistem anında bile bu kadar karamsar tayfa olması rahatsız edici

Karamsarlık ocak ayı içerisinde hatta yarıladığımızdan dolayı hocam. Aralık ayı için olsak şu yağışa benim sesim çıkmaz. Ama ocak ayı için bu tarz sistemlere sevinemiyorum ben.