İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • dogukaradeniz almasindansa edirne cevrelerinin almasini yeglerim yogun kari.Onlar zaten her turlu aliyor.

• Karayel olursa koparız.

Fırtına ve Kar Avcısı

#ThunderStorm hava-yagmusrs323hava-simsek3232

#ThunderSnow hava-kars323hava-simsek3232

#Snow uzays3271653126hava-kars323

• Hocam bu dediğiniz model konusunda olan yorumlar ise umimiyetle bölgesel yorumlara izin vermemeye çalışıyoruz. Bazı durumlarda fikir ayrılığı oluyor, o yüzden iyi-kötü ayrımı olabiliyor. Tabi şu da bir gerçek, kıyı seviyesinde kar yapmayacak bir salınımı doğal olarak pek çok kişi beğenmiyor.

Evet model konusunda diyorum, tabi ki fikir ayriligi olur ama biri cok iyi, biri cok kotu diyince biz bilmeyenlerin kafasi karisiyor:)--

Neyse tabi ki asil dikkate alacaklarimiz tahminci hocalarimiz, moderetor ve siz bolge sorumlularimiz. Emegi cok bazi kidemli arkadaslarimizi da unutmayayim :)--

• yani bence bilmeyenler bilenleri dinlemeli bilenlerde bilmeyenlee anlatmalı böyle bir döngü olması lazım mesela ben bilmiyorum ve dinliyorum hocalarımızdan isteğim onlarda bu formu destekleyip daha güzel açıklama yapmaları ricamdır.

• Çok bilmiyorum ama 13ünde kareyel iyi gözüküyor ama balkanların da yer soğuğu öyle çok iyi değil 192h den itibaren kar alır mıyız? alırsak 1 günlük sistemimiz olmuş olur

• Bugünkü öğle çıktıları ao naoya paralel çıktılar vermiş daha önce karadenizi vuracak gibi görünen sistem trakyaya kaydı birden. Buna çok şaşırmadım ancak önce önümüzdeki yemeği yiyelim ondan sonra ikinci sisteme odaklanalım. Ne ilk çıktılar ne bu son güncelleme aslında modellerin kafasının hala karışık olduğunu söyleyebilirim. Bu süreçte ao da nao da modeller de çok fazla anlam ifade etmez dolayısıyla sürecin netleşmesi için biraz daha zamana ihtiyaç var. Benim asıl beklentim ayın 22 si gibi birkaç gün oynama olabilir büyük balığı bekliyorum ondan önce de iki adet iki ihtimalli sistem(cik) var. Neyse yağışlar süper

• Şükür ler olsun 13 14 Marmara sistemi hızlı ve öfkeli 1.5 lik günlük sistem önerisi %60 radar a girdi ama ben bugün kü güncel lemeleri beğen medim 13 14 inşaallah Türkiye sistemi olacak tır arkasından sibirya sistem leri Allah ın İZNİYLE gelecek tir bu kadar çok ocak ayı muhakkak bir yağış ve soğuk ta patlama yapacaktır ekstrem soğuk ve yağışlar bizi bekliyor benim 53 yaş tecrübe me göre böyle havaların sonrası 80 90 yıllarda hep efsane ye yakın yağışlar ve soğuk lar gelmiştir slmlar umut suzluk yok RABBİM herşeyi bilendir

• 13 14 te karayele olursa kar yağışı görürüz. Ama poyraz olursa biraz sıkıntı. Bu arada 16-18 arası kötü çıktı gfs de. Ama daha çok değişir arkadaşlar. Anca bu hafta sonu aşağı yukarı belli olur 13-14 için.