Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

 • Narsil Ne olsun be hocam. Havalar durgun, gündem malum. Moraller düşük. Sessiz sakin yaşayıp gidiyoruz. Kısa zamanda şöyle eskisi gibi harekete kavuşmak tek temenni, bakalım bu gidişatın sonu hayır olur umarım.

 • Narsil Ne olsun be hocam. Havalar durgun, gündem malum. Moraller düşük. Sessiz sakin yaşayıp gidiyoruz. Kısa zamanda şöyle eskisi gibi harekete kavuşmak tek temenni, bakalım bu gidişatın sonu hayır olur umarım.

  Moralimiz yüksek olsun herşey Allahtan bugünleri de atlatacağız inşallah, şöyle güzel güzel oraj takip edeceğimiz güzel yaz günleri bizimle olacak nasipse..

 • Bu virüs illeti olmasaydi bu havalardan kimse şikayetci olmazdi hatta şuan daha sogumasi icin model takibi bile yapardik. Ama şuan bu virüs oldugu icin en azindan havalarin artik yavastan düzelmesini bekleyip bu virüsün nasıl bir yol izlyecegini merak ediyorum.

 • sevgili bölgedaşlarım bu corona virüs belası bölgemizdede hızla yayılmaya başladı oyüzden tüm uyarılara uyalım uymayanlarıda uyaralım özelliklede genç arkadaşlarımız bu konuya çok çok dikkat etmeli sevdiklerimizinde sağlığını düşünelim mümkün olduğunca izalasyon kurallarına uymaya çalışalım şunu asla unutmayalım belki virüs size fazla bir etki etmeye bilir ama büyüklerimiz risk gurubunda onlarıda düşünelim.güç olsun ama geçolmasın.neyazıkki giden geri gelmiyor dikkatetmek gerek.rabbim en kısa zamanda bu corona belasını ülkemizden defeylesin inşallah.

 • Fındıkta hasar tespit çalışması devam ediyor


  Zirai don nedeniyle 300 rakım üzerindeki fındık bahçelerinde lokal olarak 2020 ürününe zarar verdiğini belirten Karan "Devlet destekli tarım sigortası kapsamında ürününü güvence altına alan ve zirai dondan etkilenen üreticilerin bahçelerinde TARSİM ekspertizleri tarafından yapılan tespitlerin ardından hasar oranları yazılmaya başlanıldı. Fındıkta zirai don olmadığını savunan ve bizi spekülasyon yapmakla suçlayanlar, Giresun TARSİM Bölge Müdürlüğü’nü arayıp fındıkta zirai don yaşanmış mı yaşanmamış mı, kaç üreticiye hasar kaydı açmışlar bir sorsunlar ve ondan sonra konuşsunlar. Biz koronavirüs salgınına rağmen halen sahadayız ve üreticinin yanındayız. Ülke olarak tarımsal üretime daha çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde, biz fındık yansın, yok olsun demiyoruz. Üretim çok olsun ki, hem üreticimiz kazansın hem de ülkemiz kazansın diyoruz. Bunu derken de, üreticinin hakkını, hukukunu sonuna kadar savunacağımızın bilinmesini isteriz. Biz birilerini memnun etmek veya değirmenine su taşımak için değil, üretici alın terini sonuna kadar alsın diye mücadele ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.


  https://www.haber61.net/amp/bo…devam-ediyor-h389791.html