🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sağlık bakanımız dün yaptığı açıklama da eve misafir almayın,mümkün oldukça zorunluluk yoksa dışarı çıkmayın ve İstanbulda salgın kontrol altına alınamazsa iş işten geçecek gibi cümleler kuruyor bilim kurulu toplantısında.O konuşma yapılırken MEB,yüzyüze sınav takvimini açıklıyor.Avm,gece kulüpleri ve her yer açık.Toplu taşımalarda herkes kafasına göre haraket ediyor.Aşı uygulanmaya başlanmazsa veya yasaklar geri gelmezse işimiz gerçekten zor.Ekonomik açıdan sıkıntıya girmemek için 3 maymunu oynuyorlar ama bakalım ne kadar daha böyle devam edecek...

• İran 8.293 vaka, 399 ölüm bildirdi. Bu salgının başlangıcından bu yana bildirilen en yüksek vaka sayısı oldu. (Bugünkü test sayısı 36 bin)

• Sağlık Bakanlığı zaten vaka sayısını açıklamıyor, en azından İstanbul'da ve benzeri bir kaç yüksek nüfus yüksek vaka artışı olan illerde büyük bir test atağına başlaması lazım. Günlük 130 bin test yapan 300 bini de hayli hayli yapar. En azından, kısıtlamaya gitmiyorsak daha agresif bir mücadele yapılmış olur.

• Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e kas güçsüzlüğü nedeniyle fizik tedavi uygulandığını, uyandırıldığı zamanlarda ise istediğini yiyip içtiğini, ancak halen hayati tehlikesinin bulunduğunu açıkladı.

• Gözleri yanan bir arkadaş vardı covid geçirmiş kimdi o hatırlayamadım. da.Gözlerim yanıyor benimde sadece biraz uyudum goz yanmam azaldı acaba göz kuruluğu vs mi yoksa covi mi? Uyuma ile azalmışmiydi o arkadaşın göz yanmasi

• Gözleri yanan bir arkadaş vardı covid geçirmiş kimdi o hatırlayamadım. da.Gözlerim yanıyor benimde sadece biraz uyudum goz yanmam azaldı acaba göz kuruluğu vs mi yoksa covi mi? Uyuma ile azalmışmiydi o arkadaşın göz yanmasi

Bendim hocam. Hayır uyusamda geçmemişti. 3 4 gün devam etmişti. Zaten o yanmayla uyumak pekte mümkün değildi günde toplasanız 2 3 saat anca uyumuşumdur. Gecmis olsun

• Bendim hocam. Hayır uyusamda geçmemişti. 3 4 gün devam etmişti. Zaten o yanmayla uyumak pekte mümkün değildi günde toplasanız 2 3 saat anca uyumuşumdur. Gecmis olsun

Teşekkürler o zaman benimki covid değil büyük ihtimal başka nedenden oldu yanma şuan çok hafif kaldi yanma 2 saat uykudan sonra

• Kimseyi korkutmak gibi olmasın herşeyi Covid19 ada bağlamıyorum. Ama bu zamanda herşeyi düşünün beyler bakın ummadığınız şeylerden çıkıyor bişe kaybetmezsiniz kesinlikle gidin yaptırın kendinizi izole ettikten sonra hastanede hiç bişe olmaz yeterki kendinizi koruyun. Bende senin gibiydim fenerli hocam gidip test yaptırmaya korkuyodum o sabah sanki öyle bı içime dogduki ne korku kaldı ne bişe gidip oldum devam eden ağrılarınız varsa gidin hocam geçer diye beklemeyin beklemek çok zor ben şu hastalıkta bunu çok iyi anladım. Çok geçmiş olsun herkese.

• Eskişehir'de Özel Acıbadem Hastanesi'nde Diş hekimi olarak görev yapan Burhan Yürütücü, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Sakarya ili Akyazı ilçesinde çalışan Dr. Hasan Tepeçınar COVİD-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Medical Park Hastanesi Başhekimi Yard. Doç. Dr. Engin Türkmen, 1 ay önce yakalandığı koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdi.

• Bulgaristan'daki akrabalarımdan birisi zatürre olmuş. Test yapmadan corona teşhisi koyuyorlarmış 2 gün hastanede ilaç alıp gönderiyorlarmış. Durum baya kötüymüş orada. Ananem ve Dedem orada şu an çok korkuyoruz. Dönmelerini istiyoruz bakalım nasıl olacak.:(3232 Ayrıca ölmüş kişiler genellikle hastanede değil evde ölüyormuş. :(3232

• Dün gece yengem vefat etti. Geçen hafta nefes darlığı şikayetiyle gittiği hastanede akciğer filmi çekilmiş lekenme görüldüğü için test yapıldı pozitif çıktı eve gönderildi ayrı bir odada kalıyordu ilaç verilmiş onlar kalbi tetiklemis kalp krizinden vefat etti ilaçların ağır geldiği söyleniyor ölüm raporu ne yazıldı şu an bilgim yok yaşı 70 75 arası.

Başınız sağ olsun Allah sabır versin.