🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu fikir , şu ana kadar öğrendiğimiz bilgilere örtüşmüyor ve bana da mantıklı gelmedi. Ölüm sayısı konusunda anlamlı olabilir ama vaka sayısını bu mantık açıklamaz.

• Ölümler akrabanızdan olsa teyze amca yada baba ana o zaman virüs sizin için %100 ölümcül olacaktı. 2.5 ayda türkiye de 4.5 bin insan koronadan öldü. Bu virüs yüzünden anasız babasız kalan kişiler var. Ölümcüllüğü çok çok düşük olsada böyle konuşmalar olmamalı.

• Ölüm sayısı 37bin değil 355bin

Ayrıca bunlar sayılar değil her biri ayrı bir can, o canların hepsinin bir ailesi,seveni vardı.Bu kadar da acımasızca düşünülmemeli.Evet ekonomi de önemli, 7/24 karantina olsun demiyoruz artık ama şu sosyal mesafe+maske işini bir düzgün halledebilsek tamam diyeceğim artık.

• Sevgili Mustafa, şöyle bir şey var yazıda dikkat ettiysen " , sonra düşünüyorum bugün BJk kongre üyesi bir vatandaşın babasını kaybetmiş, kaç günlerdir yoğun bakımdaydı üzülüyor insan. Giden onca doktorlarımız."
    @Al1han evet çok ilginç, değil mi ? Hayır işin daha da garibi pubmed tamam bir lancet değilse de karamürsel sepeti de değil. En büyük makale yeri bildiğim kadarı ile. Garip bir araştırma. Az buz da sayı değil. 35 hasta hadi 220 sağlık çalışanına temasını geçtim fakat 200 e yakın aile teması var 35 kişinin bulaştırma yok veya yok denilcek kadar az diyor. Nasıl bir hastalıktır çözemedim.

@Interstellar Birleşik krallıktan bahsetmiştim ama zaten 3.5 milyon hastada yok şu an değil mi? yapmayın bu kadar ya.Orada yazdığım konunun özünü anlamıyor musunuz anlamamaktan mı geliyorsunuz arkadaşlar? Geçen bütün mesajlarıma bakınız hangisinde insanların acısını aşağılayıp yerdim hor gördüm.

Einmal editiert, zuletzt von dayko ()

• Sevgili Mustafa, şöyle bir şey var yazıda dikkat ettiysen " , sonra düşünüyorum bugün BJk kongre üyesi bir vatandaşın babasını kaybetmiş, kaç günlerdir yoğun bakımdaydı üzülüyor insan. Giden onca doktorlarımız."
    @Al1han evet çok ilginç, değil mi ? Hayır işin daha da garibi pubmed tamam bir lancet değilse de karamürsel sepeti de değil. En büyük makale yeri bildiğim kadarı ile. Garip bir araştırma. Az buz da sayı değil. 35 hasta hadi 220 sağlık çalışanına temasını geçtim fakat 200 e yakın aile teması var 35 kişinin bulaştırma yok veya yok denilcek kadar az diyor. Nasıl bir hastalıktır çözemedim.

@Interstellar Birleşik krallıktan bahsetmiştim ama zaten 3.5 milyon hastada yok şu an değil mi? yapmayın bu kadar ya.Orada yazdığım konunun özünü anlamıyor musunuz anlamamaktan mı geliyorsunuz arkadaşlar? Geçen bütün mesajlarıma bakınız hangisinde insanların acısını aşağılayıp yerdim hor gördüm.

Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor buda milletimizin kafasını bulandırıyor iyice, daha bugün Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, asemptomatik vakaların bulaştırması konusunda uyarıda bulundu.

• Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor buda milletimizin kafasını bulandırıyor iyice, daha bugün Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, asemptomatik vakaların bulaştırması konusunda uyarıda bulundu.

Bu arada 2 hafta önce paylaşılan bir haber gördüm şimdi haber, Güney Kıbrıs Sağlık Bakanlığının yayınladığı rapora göre, Güney Kıbrıs'ta 12 Mayısa kadar tespit edilen 904 vakanın %31'i asemptomatik vakaymış ve bu asemptomatik vakaların temas ettikleri kişilerdede pozitif çıkan olmuş.

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Hastalığın ne olduğu konusunda kimsenin fikri yok bence ortada tek bir virüs yok her insanda bile farklı sonuçları oluyor mesela katarda 1000 de 5 ölüm oranı varken İngiltere'de 1000 de 150 şuanda Dünya'nın başa çıkamayacağı bir felaket de değil zaten illaki normale dönecez ama şuanda bu virüsün bize sağlayacağı tek katkı bundan ders çıkarıp gelecekte bu tarz tehlikelere karşı önlem almalıyız virüsler ve bakteriler artık güçleniyorlsr bizle beraber onlar da evrimleşiyorlsr mesela 1000 yıl önce bu virüs ortaya çıksa muhtemelen soyumuz tükenecekti ayrıca bir araştırmada görmüştüm buzullarda donmuş bakteriyofajlar var buzullar eriyince bunlar ortaya çıkacak diye ne kadar doğru bilmiyorum ama gelecekte coronavirüsü özletecek virüslerin ortaya çıkacağı kesin gibi bir durum

• Hastalığın ne olduğu konusunda kimsenin fikri yok bence ortada tek bir virüs yok her insanda bile farklı sonuçları oluyor mesela katarda 1000 de 5 ölüm oranı varken İngiltere'de 1000 de 150 şuanda Dünya'nın başa çıkamayacağı bir felaket de değil zaten illaki normale dönecez ama şuanda bu virüsün bize sağlayacağı tek katkı bundan ders çıkarıp gelecekte bu tarz tehlikelere karşı önlem almalıyız virüsler ve bakteriler artık güçleniyorlsr bizle beraber onlar da evrimleşiyorlsr mesela 1000 yıl önce bu virüs ortaya çıksa muhtemelen soyumuz tükenecekti ayrıca bir araştırmada görmüştüm buzullarda donmuş bakteriyofajlar var buzullar eriyince bunlar ortaya çıkacak diye ne kadar doğru bilmiyorum ama gelecekte coronavirüsü özletecek virüslerin ortaya çıkacağı kesin gibi bir durum

Bu virüsden daha ölümcül virüsler olmuş geçmişte.

• ABD'de Associated Press ve NORC araştırma şirketinin yaptığı bir ankete göre, ABD halkının %49'u koronavirüs aşısı bulunduğunda aşı olmayı düşünmüyor.

• An itibariyle kuzey Amerika kıtasında görülen koronsvirüs vaka sayısı Avrupa'yı geçti ayriyeten aylar sonra Amerika'dan daha fazla coronavirüs vakası bildiren ülke oldu o da Brezilya ve son 24 saatte en çok vaka bildiren kıta güney Amerika oldu ve Afrika kıtası bir günde en yüksek koronsvirüs vaka sayısını bildirdi (4700 civarı)

• An itibariyle kuzey Amerika kıtasında görülen koronsvirüs vaka sayısı Avrupa'yı geçti ayriyeten aylar sonra Amerika'dan daha fazla coronavirüs vakası bildiren ülke oldu o da Brezilya ve son 24 saatte en çok vaka bildiren kıta güney Amerika oldu ve Afrika kıtası bir günde en yüksek koronsvirüs vaka sayısını bildirdi (4700 civarı)

Brezilya 1-2 kere daha geçmişti ABD'yi, Brezilya ve ABD'de vakalar uzun süre böyle gider heralde çünkü iki ülkede de protestolar felan bitmiyor o kadar kişi maskesiz mesafesiz bir arada oluyor.

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()