🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 14 gün karantina olmasın tamam ama en azında yapılan testler sonuçlanana kadar 1-2 gün bari karantina da kalsalar. İşçiler memleketlerine dağıldı. Kim bilir kaç kişiye temas ettiler. Tedbir diyoruz ama , sadece vatandaşın yapması ile olmazki . Kamunun bu işte çok ciddi ve istikrarlı olması lazım

• 14 gün karantina olmasın tamam ama en azında yapılan testler sonuçlanana kadar 1-2 gün bari karantina da kalsalar. İşçiler memleketlerine dağıldı. Kim bilir kaç kişiye temas ettiler. Tedbir diyoruz ama , sadece vatandaşın yapması ile olmazki . Kamunun bu işte çok ciddi ve istikrarlı olması lazım

Hayır benim anlamadığım 14 gün karantina yok ve memleketlerine nasıl dönebiliyorlar, artışa sebep olmaz inşallah

• Okullar eylülde nasıl onlemlerle açılacak acaba

vallahi bu okul konusu benim çok canımı sıkıyor. Büyük kızım artık kendini kurtardı sayılır , kendini koruyabilir 16 yaşında. Ama küçük kızım 11 yaşında . Okul curcuna . Kendisini koruması imkansız. Okul zamanına kadar bu iş bitmeyeceğine göre nasıl bir sistem nasıl bir yol izlenecek kafamda kuramıyorum.

Şahsi fikrim ilk ve orta öğretimde evden öğretime devam edilmesidir. Eba sistemi daha da geliştirilebilir. Sınavlar için bir çözüm bulunabilir.

Zira okul zamanı havaların serinlemeye başlayacağı zamana denk gelecek. Zaten normalde olan grip salgınlarına , hali hazırda covid de eklenecek.

ayrıca herkesin gözünden kaçırdığı bir konu var . Çocuklarımız 2-3 aydır , dış dünyadan tecrit yaşıyorlar. Bağışıklık sistemleri 2 ay öncesi gibi güçlü değil.

lütfen küçük bir kızınız varmış ve okula gönderiyormuş gibi düşünün. Birde vakaların en yoğun olduğu bölgelerden olan esenyurt/avcılar sınırında yaşadığınızı ve okula göndermek zorunda olduğunuzu düşünün.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• çinde artış var..

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Arkadaşlar bu iller ve ilçeler arası geçiş yasak olan şehirlerde durum bayramdan sonra ne olacak bir bilgisi olan var mı acaba ? Ben Zonguldak dayim mesela . Burada hiç bir yere giriş çıkış yok . Bu konuda bilgisi olan var mı ?

• Arkadaşlar bu iller ve ilçeler arası geçiş yasak olan şehirlerde durum bayramdan sonra ne olacak bir bilgisi olan var mı acaba ? Ben Zonguldak dayim mesela . Burada hiç bir yere giriş çıkış yok . Bu konuda bilgisi olan var mı ?

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli'de olan yasaklar devam eder. Diğer illere kabine toplantısında karar verilir.

Bayramdan sonra İstanbul için özel tatil izni belgesi gibi bir uygulama gelecekmiş detaylarını bilmiyorum, diğer iller hakkında bir şey duymadım ama İstanbul,İzmir,Ankara ve Bursa gibi birkaç yoğun nüfuslu illimizde durum ciddiyetini koruyor gördüğüm kadarıyla belki onların dışındaki illeri serbest bırakabilirler

• Sokak doluydu polis geldi herkes evine kaçtı

Aynen burada sokağa çıkma yasağı bayram ziyaretlerini çok da etkilemedi. İnsanlar komşularına gidip geliyor. Ne kadar umursamaz insanlar var. Biz de büyüklerimizi görmek istiyoruz. Akrabalarımıza, komşularımıza gitmek istiyoruz ama hem yasak gereği hem de salgından dolayı evde kalmak zorundayız.

• Bayram sonrası normalleşme ile her gazetede farklı farklı senaryolar çizilmiş ve bu durum manipülasyona neden oluyor,

Umarım daha fazla uzamadan bu süreç açıklamalar yapılır ve vatandaşın soru işaretleri giderilir

• Uzaktan eğitim de berbat, bir çok köy okulunda , mahallede okuyan çoçuklarda ne internet var ne bilgisayar, virüs bizi eğitimde de baya bir geriye attı net. Son sınıf elektrik elektronik öğrencisiyim üniversite için de ders anlatımları berbat düzeyde

• Konya Kadınhanı ilçesi Söğütözü Mahallesinde kargo şirketinde çalışan bir kişide koronavirüse rastlanması üzerine çalışanın temas ettiği kişilere yapılan testte 5 kişinin daha testi pozitif çıktı.