🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İsveç'te tedavi edilmeyen ve ambulans uçakla ülkemize getirilen Emrullah Gülüşken taburcu edildi.

Bu konu ilk haber olduğunda da bir acayip iş demiştim. Sonrasında , bu konunun dezenformasyona uğradığı ortaya çıktı. Şahıs yapılan tetkiklerden sonra kardiyoloji bölümünde yatıyordu bunca süredir.(pandemi servisi değil). Ve bugün taburcu oldu. Allah sağlık sıhhat versin. Ama başında da dedim , sonunda da diyorum bir acayip iş oldu.

• Ben 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanır diye bekliyordum ama Aydın'da yine uygulanmayacak. Bu gidişle bayramda olası bir sokağa çıkma yasağına dahil olmayacağız sanırım. O zaman herkes akrabasına memleketine köyüne akın eder hiçbir anlamı kalmaz. Bayramlarda insan kalmıyor şehirde.

• Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı taziye çadırı kurulan ve Muhtar Mehmet Nuri Yönten'in görevden alındığı olayda vaka sayısı 101'e çıktı.

• İFTAR, CENAZE VE MUKABELELERE GİTMİŞ

Kadının hastaneye gitmeden önce virüs taşıdığını bilmeden günlük hayatına devam ederek bu 14 günlük süre içerisinde iki iftar, bir cenaze ve Ramazan ayı boyunca da evlerde okunan mukabelelere katıldığını söyledi.

Kadım süper taşıyıcı ikide avm ye gitseymiş bari tam olurdu ALLAH sonumuzu hayır etsın masefe falan hikaye bize

Kadının hastaneye gitmeden önce virüs taşıdığını bilmeden günlük hayatına devam ederek bu 14 günlük süre içerisinde iki iftar, bir cenaze ve Ramazan ayı boyunca da evlerde okunan mukabelelere katıldığını söyledi.

Kadım süper taşıyıcı ikide avm ye gitseymiş bari tam olurdu ALLAH sonumuzu hayır etsın masefe falan hikaye bize

Pes doğrusu, umarım maske takmıştır gittiği yerlerde.

Bu olay aynı Güney Kore'de ki 31. Vaka olayına çok benzer...

Güney Kore'de 31. Hasta 2 kere testten kaçıyor ve 2 kere kiliseye ayinine gidiyor.

Tabi kendiside bilmiyor Koronavirüslü olduğunu, 2 kilisede bulunan toplam 9.300 kişinin listesini çıkarıyorlar, bunlar arasından 1200 kişi semptom gösteriyor.

Belkide böyle hatalar olmasaydı Güney Kore'de daha azdı şuan vaka sayısı.

Ülkemizdeki bu olayda Çevresindeki 59 kişiyi hemen karantinaya almışlar güzelde, belkide bulaştırdığı şuan hâlen virüsün kendini göstermediği bir çok insan olabilir.

Umarım ülkemizde bu ve bunlar gibi olaylar yüzünden vaka sayısı Artış göstermez...

• Şuan 59 kişi karantinada temasta olduğu kişiler tabii 59 kişinin hepsi hasta olmaya bilir olanlar var ise onların çevresindekiler risk altında ve belkide türkiyede hala habersiz taşıyıcı bulunmakta kim bilir.

• Üretim başka avmlerde cafelerde gezmek başka. Bu fabrikalar zaten kısmen otomasyonla üretim yapıyor azar kişiyle ve gerekli önlemleri alarak montaja devam etmeleri lazım. Aynısı tarım içinde geçerli.

• Hocam R değeri 0.2-0.3 çok çok düşük bir değer hastalık tamamen sönümlenmiş yeni vaka sayısının 1-2 hatta 3 haftada bir tek haneli sayılarda çıkması lazım.

• Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüsle ilgili gevşetilen tedbirler hakkında paylaşım yaparak 400 bin civarı koronavirüs hastası aramızda olabilir dedi.

• Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüsle ilgili gevşetilen tedbirler hakkında paylaşım yaparak 400 bin civarı koronavirüs hastası aramızda olabilir dedi.

400 bin civar bilinmeyen enfekte varsa, o zaman ölüm oranı (binde) 1 bile değil. Normal gripten farkı ne?

• 400 bin civar bilinmeyen enfekte varsa, o zaman ölüm oranı (binde) 1 bile değil. Normal gripten farkı ne?

Şu an Türkiye'de enfekte olanların 20 ve 65 yaş arası kesim olduğunu düşünürseniz farkı kalmıyor gibi ama 65 yaş üstü enfekte sayısı fazla olursa ve hastanelere yüklenme olursa gripten farkını o zaman anlayabilirsiniz.