­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Tv de ispanya 738 kay─▒p verdi diyor ama worldmeter sitesi 440 diyor hangisi do─čru acaba ├žok b├╝y├╝k fark var ├ž├╝nk├╝

worldometer sitesi saat 4:00 civar─▒nda yeni g├╝ne ge├žiyor ─░spanya T├╝rkiye saatine g├Âre bi ├Â─člen 13:30 gibi bide gece 2:00 gibi g├╝ncelleme yap─▒yor gece 2:00ÔÇÖde 280 civar─▒ ├Âl├╝m a├ž─▒klad─▒ ondan.

• ─░zmir de insanlar biraz daha duyarl─▒ ama yeterince de─čil hala sokaklarda insan say─▒s─▒ bana gore fazla bankalarda kuyruklar var ve 1 metre kural─▒na uyunmuyor marketlerde insanlar i├ž i├že al─▒┼čveri┼č yap─▒yor yani m├╝┼čteri say─▒s─▒ onemsenmiyor ha birde parkta oturan ya┼čl─▒lar─▒ saymiyorum bile??(

D├╝n s─▒rf ortal─▒─č─▒n durumunu g├Ârmek i├žin arabayla ┼čehir turu yapt─▒m bir tane ya┼čl─▒ g├Ârmedim.Ge├ženlerde ya┼čl─▒ bir ├žifte ceza kestiklerinden kimsecikler yok ortada, malesef can de─čil mal a─č─▒r bas─▒yor bizim insan─▒m─▒zda.

• ─░spanya ─░talya'dan daha k├Ât├╝ durumda bence ─░spanyan─▒n sa─čl─▒k sistemi daha k├Ât├╝d├╝r ─░talya'dan ve daha ├žok yay─▒ld─▒ orada

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Suudi Arabistan'da Koronavir├╝s (Covid-19) salg─▒n─▒ nedeniyle Mekke, Medine ve Riyad karantina alt─▒na al─▒nd─▒.

• Sizlerce Kuru ├Âks├╝r├╝k, a─č─▒z yada burundan ak─▒nt─▒, yorgunluk hisseden varm─▒ ? Grip belirtileri g├Âsteren.

Burun ak─▒nt─▒m var hocam sanki bo─čaz─▒mda a─čr─▒yor gibi bo─čaz─▒mdan emin de─čilim?

• Sizlerce Kuru ├Âks├╝r├╝k, a─č─▒z yada burundan ak─▒nt─▒, yorgunluk hisseden varm─▒ ? Grip belirtileri g├Âsteren.

gecen hafta ayn─▒ sekildeydim aile hekimime gittim. Klasik nezle olmu┼čsun dedi. Corona i├žin ┼čiddetli ate┼č ve yurtd─▒┼č─▒ temas─▒ olmas─▒ laz─▒m demi┼čti. B─░ ka├žtane ila├ž verdi ┼čuan iyiyim. Ne ├Âks├╝r├╝k kald─▒ ne yorgunluk.

• gecen hafta ayn─▒ sekildeydim aile hekimime gittim. Klasik nezle olmu┼čsun dedi. Corona i├žin ┼čiddetli ate┼č ve yurtd─▒┼č─▒ temas─▒ olmas─▒ laz─▒m demi┼čti. B─░ ka├žtane ila├ž verdi ┼čuan iyiyim. Ne ├Âks├╝r├╝k kald─▒ ne yorgunluk.

hastal─▒k sizde ka├ž g├╝n s├╝rd├╝? 3.g├╝n seyrindeyim d├╝ne g├Âre iyiyim.

• Az ├Ânce bir arkada┼č─▒m─▒n wp de serumlu durum payla┼čt─▒─č─▒n─▒ g├Ârd├╝m . Durumu hakk─▒nda diyalog kurdu─čumda ├žok ┼ča┼č─▒rd─▒m . Gece ate┼či ├ž─▒km─▒┼č 39.5 civar─▒nda ├Âl├ž├╝m yap─▒lm─▒┼č . Di─čer bir ┼čikayeti de bo─čaz a─čr─▒s─▒ymis ve yutkunamamak . Doktor bademciklerin ┼či┼čmi┼č diyip ate┼č d├╝┼č├╝r├╝c├╝ serum ve sonras─▒nda ila├ž yaz─▒p g├Ândermi┼č . Test yap─▒lma gere─či g├Ârmemi┼č . Daha ne olmas─▒ gerekiyordu merak ettim . Yap─▒lmama amac─▒n─▒ ise daha ├žok merak ettim . ┼×uan ailesiyle beraber evde yat─▒yor .