🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sık sık burdan soruyorum fakat benim gibi merak eden çoktur Aşı yada ilaç hakkında pek fazla haber göremiyorum bilgisi olan yada takip eden erkadaşlar ara sıra burdan paylaşırsa güzel olur

• alakası yok. Belkide insan sağlığını gerçekten düşünen birisi birgün önce seyircili oynaması bir problem teşkil etmez derken bugün farklı açıklama yapılıyor. Arkadaş bence ona kızıyor.

Bu iş Galatasaray'ın açıklamasına bakmıyor, yoksa seyircisiz kararından önce insan sağlığı duyarı yapan taraftarın şu an lig ertelenmesin demesi de çok farklı bir durum değil. Euro 2020 bile ertelenmiş, Avrupa'da aktif lig yok hala birilerinin avantaj sağlayacak/sağlamayacak diye tartışma dönüyor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Trump'ın çevresinde herkeste virüs çıkıyor. Kendi bu insanlara tokalaştı. İddiaya göre kendi testi yaptırmak istemiyormuş. Geçen toplantıda öksürdüğünü iddia edenler var. Bugün ki basın toplantısını merakla bekliyorum.

Teyitsiz

Muhtemelen o da kapacak

• alakası yok. Belkide insan sağlığını gerçekten düşünen birisi birgün önce seyircili oynaması bir problem teşkil etmez derken bugün farklı açıklama yapılıyor. Arkadaş bence ona kızıyor.

senin gibi düşünenlerde haydi akatlara diye topladınız insanları, pazar günüde saat 15:00 de takımı yolculamaya diye ondan önce duyar kasıyordunuz?

Yapılan konuşmayı kendi algınıza göre biryerlere çekiyorsunuz.Orda yapılan açıklama stadyum temiz gereken önlemleri aldık maçın seyircisiz oynanmaması için hiçbir neden yok demek.Seyircisiz oynanınca stadyuma giremeyen herkes Paris - Dortmund maçında olduğu gibi stadyum etrafında toplanıcak ve dışarısı stadyumun içerisi kadar temiz değil.Galatasaray'lı taraftarların hepsi eğer çok ciddi bir risk yoksa maç seyircili oynatılsın dedi.Eğer risk varsa seyircisiz oynatmanın pek anlamı yok en doğru olanı ligi erteletmek dedi.Siz konuşmayı kendi algınıza göre şekillendirip yorumluyorsunuz oysa alakası yok..

• Teyitsiz, Twitter'da gördüm doğruluğu ne bilmiyorum bilen aydınlatsın. İtalya'da 22 yaşında kız Corona'dan dolayı 6 günde vefat etmiş. 45 kilo ve sigara içiyormuş. Juventus kulüp doktoru Corona virüsüne yakalanan rugani'ye hiçbir tedavi uygulamadıklarını ,direncinin çok yüksek olduğunu ,hiçbir belirti göstermediğini ama testin pozitif çıktığını söylemiş. Yani hastalığı vücut kendi yenecekmiş.

Hocam doğruysa eğer zaten en riskliler işte bağışıklığı zayıf olanlar belki sigaranın yanındaki alkol ve uyuşturucuda kullanımı vardır not:İtalya’da akrabalarımız var onların yalancısıyım yukarda saydıklarım onlarda fazlasıyla mevcut

• Anladığım kadarıyla italya'da vücut direnci iyi olan hastalara tedavi uygunlanmıyormuş. Hastanın vücut direnci iyiyse,yaşı risk arzu etmiyorsa hastalığı zaten kendi geçiriyormuş. Sıkıntı vücut direnci düşük ve yaşlı olanlarda. Zaten hastalığa karşı etki eden bir ilaç yok. Antibiyotik bir işe yaramıyor. Hastanın vücut hareketlerine göre zatürre ise ona göre ilaç,ağır gripse ona göre ilaç falan. Diyeceğim odur ki imkanı olan her akşam kefir içsin. Vücut direncinizi iyi tutun.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• İnsan saglıgı tabiki maçtan önce gelir nasil anlamak istiyorsanız öyle anlayın işinize geldiği gibi yapılcak sey liglerin tamamen iptal edilmesi yada bu sekilde tescillenmisidir diyince neden kizıyorsunuz isinize gelmedigi ve asıl fanatigin siz oldugu icin olabilirmi ? Baskanları dün ne diyordu bu gun ne diyor bırakın bu işleri. Samet hocanın söylediklerinde haklılık payı var ama bu virus 1 ay icinde gidicek gibi değil ve zoraki bu macları gene oynatacaklar benim derdim herşey zamanına göre yapılsın ve bitsin ayrıca insanların bir mac keyfi varken gündem sadece panige ve kaosa sebep olur .oyalancak bişeyler olmalı diyorum. Şahsıma hakaret eden şahsı Allaha havale ediyorum

• İnsan saglıgı tabiki maçtan önce gelir nasil anlamak istiyorsanız öyle anlayın işinize geldiği gibi yapılcak sey liglerin tamamen iptal edilmesi yada bu sekilde tescillenmisidir diyince neden kizıyorsunuz isinize gelmedigi ve asıl fanatigin siz oldugu icin olabilirmi ? Baskanları dün ne diyordu bu gun ne diyor bırakın bu işleri. Samet hocanın söylediklerinde haklılık payı var ama bu virus 1 ay icinde gidicek gibi değil ve zoraki bu macları gene oynatacaklar benim derdim herşey zamanına göre yapılsın ve bitsin ayrıca insanların bir mac keyfi varken gündem sadece panige ve kaosa sebep olur .oyalancak bişeyler olmalı diyorum. Şahsıma hakaret eden şahsı Allaha havale ediyorum

Sıkıntı şurada 1 ay içinde gideceğinin garantisi yok diyorsunuz ve her türlü etkinlik devam etsin diyorsunuz?Çelişkinin farkında mısınız? Kimse ligler iptal olsun demedi ilk aşamada 15 gün nisan başına kadar ertelenebilir dendi.Sonrasına sonra karar verilir.Kumar oynamaya gerek yok.Federasyon seyircisiz oynanacak kararı çıkana kadar maç seyircili oynanacak bir değişiklik yok diyordu.Devlet ne derse o uygulanır bu iş bu kadar basit.Tff Başkan yardımcısı erteleme söz konusu değil diyor 2 saat sonra devlet ligler ertelendi dediği zaman bu kişide bu sefer ligler ertelendi derse dönek mi oluyor?Şartlar daha da kötüleşmeden alınacak karar bu olmalıdır.Maç oynatma sevdası yüzünden Ronaldo portekizde mahsur kaldı.Daha düne kadar maç oynatan ingilizler aniden ligleri erteledi?Bizim bu tip karar almamız için illa vaka sayının 3 yada 4 haneye ulaşmasına gerek yok.Panik ve kaosa gelecek olursak zaten sayı 1 iken insanlar marketleri talan etmeye başladı.Siz bu kişileri sayı daha da büyüdüğünde duracaklar mı zannediyorsunuz?Sağlık bakanlığı süreci açık ve şeffaf bir şekilde bence çok iyi yönetti ve yönetiyor. Bu süreçte ne kadar az etkinlik o kadar az risk demek.Hastalığın birinci bulaşma noktası temas.Siz teması özendirirseniz bunun önünü alamazsınız.

• dev

Yarın Cuma namazı var ve Cuma namazına giden çoğunluk en büyük risk grubundaki 60 yaş üstü kişiler. Cuma namazının iptal olması en iyi seçenek. Pazar günü ise kiliseler kapalı olmalı.

kiliselerde insanlar arasinda en az 2 metre aralik olur ve buradaki kiliseler max 50 kisi alir, cok risk gormuyorum

• Koronavirüse yakalanan sporcular ve teknik adamlar:

İngiltere: M. Arteta C. Hudson-Odoi

İtalya: D. Rugani M. Gabbiadini O. Colley A. Ekdal A. La Gumina M. Thorsby

Almanya: T. Hübers J. Horn

Amerika Birleşik Devletleri NBA: R. Gobert D. Mitchell

İspanya: T. Thompkins

İtalya'da virüse yakalanan sporcu sayısı gittikçe artıyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• ABD 1873 vaka 41 ölü ve 50 eyaletin 47 nde vaka görülmüş. Sanırım trump abd de ohal ilan eder bu gece tabi kendisi ile ilgili neler dile getirecek merak konusu, olumsuzbir şey söylerse korona ya yakalandım gibi piyasalar allak bullak olur dünyada

• Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni tip corona virüs salgını nedeniyle bazı ürünlerde haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapıldığı iddialarına ilişkin şikayetleri hızlı şekilde almak için WhatsApp hattı kurdu.

7 / 24 hizmet verecek

Buna göre, vatandaşların şikayetlerini 7 gün 24 saat hızlı bir şekilde yapabileceği "0552 189 0 189" numaralı WhatsApp hattı hizmete sunuldu.

Milliyet

• İtalya çok kötü durumda asıl sıkıntı yer yok ölüm sayısı daha da artabilir ne yazık ki çini geçecek gibi duruyor umarım bu alınan önlemler bu hafta meyvesini vermeye başlar