🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Saolun hocam, yüksek ateş olduğu için covid bölümüne almışlar direk, virüs değilse bile orada olur büyük ihtimal,

Allah korusun. Burada yazıyoruz ama nafile. Hastane yüklerinin bu seviyelere geleceği, ekim başından belliydi. Tedbir almakta geç kaldık , herşey de olduğu gibi.

Nafile yazıyorum ama yine yazayım. Ordu dahil tüm illerde ,her binanın altını yoğun bakım yapabilirsiniz.

Mantık yoğun bakımı çoğaltmak değil, yoğun bakıma muhtaçlığı azaltmak olmalı. Bunu da daha yeni yapmaya başladık.

Peki bu durumun cezasını kim çekiyor. Devlet hastanelerine muhtaç olan sade vatandaş çekiyor.

Parası olan bir şekilde yer buluyor. 4 günlük özel hastane odasına 20 bin tl veren tanıdıklarım var.

inşaallah önümüzdeki bir hafta sonunda sağlık sistemimiz rahatlamaya başlar.

• 70 yaşında alzheimer hastası bir amcam, Ordu devlet hastanesinde yoğunluktan dolayı sedyede yatıyormuş, boş oda yokmuş, yüksek ateşten dolayı kaldırıldı hastaneye, bakanın dediği gibi Ordu'da durum kötü

Hocam öncelikle geçmiş olsun biliyorsun orduda yaşıyorum artık çevremede işyerimde mahallemde köyümde bile kime sorsam yakalanıyor burda durum gerçekten hiçte iyi değil hes uygulamasında kırmızıdan başka renk kalmadı gece saatlerinde bile test sırası olduğundan bahsediyorlar bende bir kere temaslı oldum şimdi işyeri arkadaşımdan dolayı tekrar olabilirim çalıştığım günlerde zaten çıkmak zorundayım çalışmadığım günlerde evden dışarı adım atmamaya çalışıyorum

• Amasya’da da durum aynı. Normalde 2 yatak olan odalara birer yatak daha eklemişler. Kadın erkek arada perde ile aynı yerde yatıyor.

Küçük şehirlerde vurdum duymazlık daha hat safhalarda. Servis ve yoğun bakım sayıları da düşük. Büyükş şehirlere göre daha çabuk kitleniyorlar.

Hadi büyükşehirlerde sanayi diyoruz , ekonomi diyoruz. Amasya’nın doğru düzgün bir sanayisi yok. Şehirler arası giriş çıkışı kapat. Sekteye uğrayacak bir sanayi de yok .

Çiftçiler zaten mağdur yağış yok,bekliyorlar. Kapat amasya yi bir hafta . Herkes rahatlasın.

Bunun için genel kapanmaya gerek yok.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Sivas valisi Salih ayhan vaka sayısının düşüşte olduğunu söylemiş, Sağlık bakanıda dün Sivasta riskin devam ettiğini söylemişti, bu ne çelişkili açıklamalar, valiye mi inanacaksın bakana mı?

• Samsun'dada durum farklı değil.Samsun-Ordu-Amasya kötü durumda.

Büyük küçük her yer kötü durumda .

Büyükşehirler de atıl binalar servis veya yoğun bakım olarak kullanılıp , yoğun bakım oranı bir şekilde 71,3 te tutuluyor ama kazın ayağı öyle değil.

İnsanlar tv lerden öğrenemedikleri gerçekleri ,kendileri ,eşi dostu ,akrabası hastane ile muhatap olunca görüyor öğreniyor.

Bir dakikalık kamu spotları yerine , bbc nin cerrahpaşa da çektiği yoğun bakım videosunu oynat bakalım devamlı tvlerde. Hangi kanalı açsan boş sokak haberleri, operasyon haberleri.

Benim psikolojimi bu video bozdu. 2-3 ay giremedim bu sayfaya. Sonunda yine yakalandık ama şükür burdayız.

Halkın üstüne psikolojik baskı uygulanmalı .

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Amacım kimsenin psikolojisini bozmak değil. Farkındalık yaratalım. Eşimize ,dostumuza ,akrabamıza , gönderlim sosyal medya üzerinden.

Herkes farkına varsın.

Hassas olan izlemesin.

İlk video 7 ay önce yayınlandı. Salgının başındaydık;

Diğeri 2 hafta önce;

• Hayırlı sabahlar dün akşamdan beri nefes alıp vermede sorun yaşıyorum yaklaşık 10 dakikada bir kısa süreli öksürüğüm başladı şuan hastaneye geldim test yapacaklar

Evde kaldığınız sürece test sonucunuz çıkana kadar kendinizi izole edin.Geçmiş olsun