🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok geçmiş olsun hocam. Bolca C vitamini fazla aşırıya kaçmadan. Ev yoğurtu bol moralli olun. Tat ve koku gidecek endişe etmeyin ilaç kullandıktan sonra tekrar yerine gelecektir. Filiyasyon ekibi gün içinde arayacak tüm şikayetlerinizi mutlaka söyleyin.

Hocam tahmini olarak bu benim hastalıkta 2 veya 3. Günüm. Tat koku ne zaman gidiyor ?

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• İyi niyetlerini dileyen herkese teşekkür ederim.

Sağlık ekibini bekliyorum .şu anlık tat ve koku kaybım yok. Ateşim 37,8 . yorgunluğum ,Birde 2-3 gündür çok hafif geniz akıntım var.

Arkadaşlar hiç boş vermeyin ,devamlı tedbirinizi alın. Herkes ben çok dikkatli olduğum için ,hasta olduğumu duyunca , sakınan göze çöp battı dedi . Belki de sakındığım için mikrobu az kaptım ve inşaallah hafif atlatacağım. Lütfen sakının.

Çok geçmiş olsun , inşaallah daha fazla semptom görmeden hafifçe atlatırsınız .

Çok tedbirli ve mantıklı paylaşımlar yapıyordunuz , ben de şaşırdım bu sonuca

Neyden şüpheleniyorsunuz?

Ağız ve burun yoluyla mı aldınız

Dokunduğunuz bir cisim mi sebep olabilir

Yada kalabalık ortamda maske mi kifayetsiz kaldı

Çünkü maskeler artık çok dandik

2 hatta 3 kat kullanılırsa belki gerçek maske gibi koruyabilir

Gerçi nasipten ötesi de olmuyor

• Dün eşim ile yaptırdığım test sonucu ,eşim negatif ben pozitif çıktım. Kendimi izole ettim. Bacaklarımda top oynamış gibi ağrı ve 37,5 ile 38 derece arası gidip gelen ateşim var. Bu süreçten sonraki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çok geçmiş olsun hocam.Bu temasdan sonra kaçıncı günde ateş ve kas ağrısı olduğunu biliyor musunuz?

• Öncelikle iyi niyetiniz için teşekkür ederim.allah her şeyi gönlünüzce versin.

Hocam ben bu konuda çok tedbirliydim. Kesinlikle maskeyi çıkarmadım. Mesafeye hijyene dikkat ettim. Çünkü ben sorumluluk sahibi ve bu ağırlığı bilen biriyim.

Eee diyeceksiniz nereden kaptın. ?

Herkesin zaafı olan yeme içme mevzusundan kaptığımı düşünüyorum. Mecburen her hangi bir şey yer ve içerken maskeyi indiriyordum. Bu sırada buraya dikkat !!!! Sadece yiyin ve için. Arada telefon , klavye, evrak ,mouse,kalem veya herhangi bir büro gerecine dokunmayın. Sadece yiyin ve için.

Ben bu şekilde kaptığımı düşünüyorum. Maske konusunda alman markası acto’ yu kullandım. Gerçekten güvenli bir maskedir ve muadillerine göre pahalıdır. Rahatlıkla tavsiye edebilirim.sadece internet satışı var.

Benim verebileceğim tavsiye budur. Allah hepimizi bu tür musibetlerden korusun inşaallah

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Çok geçmiş olsun hocam.Bu temasdan sonra kaçıncı günde ateş ve kas ağrısı olduğunu biliyor musunuz?

Çok teşekkür ederim. Tahminimce 2 veya 3 gündür hastayım bugün ile birlikte. Perşembe günü hafif ,cuma günü yoğun ağrılar yaşadım. Akşamı da test oldum.

• Çok teşekkür ederim. Tahminimce 2 veya 3 gündür hastayım bugün ile birlikte. Perşembe günü hafif ,cuma günü yoğun ağrılar yaşadım. Akşamı da test oldum.

Anladım hocam.Geçen gün yazmıştım benim şüphelendiğim tarihten sonraki 5.günüm Çok Şükür bir belirtim yok.İnşallah siz de atlatırsınız buradaki arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum en iyi bilgi yaşayan insana sormak bence.

• Tam düşündüğüm gibi bir cevap verdiniz karasah hocam , tekrar gemiş olsun

Virüs hakikaten çok sinsi ve fırsatçı

Fırsatını buldu mu affetmiyor

Yeme içme anı telefona dokunuş , markette dokunuş, alışveriş sonrası telefonu dezenfekte etmeden kullanmaya devam etmek , araba direksiyonu , İstanbul kart , para vb daha nice ortam tuzak hep

Verdiğiniz önemli bilgiler için teşekkürler

Tüm ülke hatta tüm dünya bu illeti tatma yönünde kararlılıkla gidiyoruz

Sokakta hala kalabalıklar mevcut ve maske kullanmayan hanzolarla (okumuş sosyetik vb hanzolar da var) dolu ortalık

Allah sonumuzu hayretsin

• Dün eşim ile yaptırdığım test sonucu ,eşim negatif ben pozitif çıktım. Kendimi izole ettim. Bacaklarımda top oynamış gibi ağrı ve 37,5 ile 38 derece arası gidip gelen ateşim var. Bu süreçten sonraki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tez zamanda atlatırsın inşallah. Geçmiş olsun kardeşim.

• Ateşim 36,8 derece şu anda . ayak üşümemden başka bir şey yok. Yaklaşık 2 saat önce bir adet parol içtim tavsiye üzerine.

Hocam önce geçmiş olsun inşallah kronik bir rahatsızlığınız yoktur yapmanız gereken dinlenme zorla da olsa yeme içme bol bol c vitamini,bitkisel çaylar hocam ben bu şekilde 3 günde rahatladım

Çok geçmiş olsun, en kısa sürede eski sağlıklı günlerinize kavuşmanız dileğiyle

• Hocam önce geçmiş olsun inşallah kronik bir rahatsızlığınız yoktur yapmanız gereken dinlenme zorla da olsa yeme içme bol bol c vitamini,bitkisel çaylar hocam ben bu şekilde 3 günde rahatladım

Hocam önce geçmiş olsun inşallah kronik bir rahatsızlığınız yoktur yapmanız gereken dinlenme zorla da olsa yeme içme bol bol c vitamini,bitkisel çaylar hocam ben bu şekilde 3 günde rahatladım

Teşekkür ederim hocam.

• Çok geçmiş olsun, en kısa sürede eski sağlıklı günlerinize kavuşmanız dileğiyle

Eğer böyle geçecekse herkesin bu illeti bir an önce atlatmasını dilerim ama işte bilemiyoruz. Aşı ve viral ilaç bulunana kadar halkımızın -% 50-60 ı enfekte olacak galiba. Allah herkesin yardımcısı olsun

• karasah hocam çok geçmiş olsun. Gerçekten sizin gibi tedbirli ve bilinçli birine bulaşması 10 kat şaşırtıcı oldu, bende ne kadar tedbiri eksiltmesem bile hastalığa yakalanmama konusunda iyice umudum azaldı.

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Hocam tahmini olarak bu benim hastalıkta 2 veya 3. Günüm. Tat koku ne zaman gidiyor ?

Hocam yaklaşık ilaç kullanmaya başladıktan sonra 3 veya 4 günü gelmeye başlıyor öyle eskisi gibi değil ilerleyen zamanlarda geliyor o kadar çok değil haftalarca felan gün geçtikçe almaya başlıyorsunuz fark ediyorsunuz zaten rahatlıkla