🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Soruldu mu önceden bilmiyorum cevabından emin olmadığım için soruyorum;Kuluçka döneminde olan birisinden virüs bulaşıyor değil mi?

• Liv Hospital;

Hastanemize yatan Fatih Terim, 7 gün sonrasında her ne kadar testi halen pozitif olsa da klinik bulgularındaki iyileşme ile tedavisinin evinde sürdürmesi ve gerekli olması halinde tekrar hastanemize gelmesi uygun bulunmuştur.

• hocam bir sürü ahmak var gerçekten az önce evimden caddebostan tarafına baktım millet sahillerde yürüyüş yapıyor balık tutuyor her şeyi yapıyor yani denecek bir şey yok

• Bir çok uzman ve istatistik uzmanı pik noktasının ulaşılmış olmasını anlamak için bir hafta süreyle bakılması gerektiğini savunuyor . Dünya genelinde yayılım sürerken senin pik noktasını aştık demen biraz sadece iyimser geldi . Öte yandan ABD ve İngiltere daha yeni başladığını herşeyin daha kötüye gideceğini dile getirdi . Bu işin içine hindistan da katılırsa pik noktasını değil . Bugünleri mumla ararız . Bu sefer yarım günde 100 k artış görmek mümkün diye düşünüyorum . Yinede görüşüne saygı duyuyorum umarım dediğin gibidir ☺️ @6 OCAK 2017

• hocam pik noktasını o 34 saatte yaptık şuanda düşüşe geçti dün mesela önceki iki güne göre düşük geldi ölüm sayısı da vaka sayısı da bugün önceki 3 güne göre daha düşük seyrediyor bence halen yüksek noktalardayız ama en yükseği aştık gibi

oranımız hala %20 lerde hocam pik noktasının bence başlangıcına bile ulaşmadık daha

• Dr Mehmet Öz bu virüs er geç tüm insanlara bulaşacak demişti

Bu görüşe üzülerek katılıyorum

Ne kadar yavaşlatabilirsek o kadar umut olur ağır vakalar için

Eğer Mehmet Öz haklı çıkacaksa ki maalesef küresel gidişat o yönde , saatlik artışın 100K olacağı dönemlere bile girebiliriz

İşte Pik ne demek o zaman öğreneceğiz tüm insanlık olarak

Bir yandan da Rusya ve Hindistan gibi çok sert tedbir alan ülkeler umut veriyor ama ne kadar direnebilecekler göreceğiz

• daha pik olduğunu düşünmüyorum en az 2 hafta lazım görmek için.

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Daha pik olmasi icin oldukca zaman gecmesi gerektigini düşünenlerdenim.

Esnaf ,cek,senet vergi,(subat ayindan gelen)vergiler icin mecbur gidiyor.Faturaralar icin zaten ,bankalar ,bankamatikler full. Yollarin masallahi var,yerel olarak kilit olan yerler var.Bu sekilde pik noktasina geldik demek,hayalcilik olur.Allah,herkesin yardimcisi olsun,su ortamda hem hastalik,hemde ekonomi acisindan pek hosş durmadığını net gorebiliriz zaten.

• Dün verilen sayılarla oran %25. BU salgın işlerinde kontrol altında tutulması için %10 nun altına düşmek gerekyormuş. %10 nun üstü hala tehlikeli artış diyorlar.Evet malesef hiç bir ülke bizim ki gibi hızla yükselmedi. Şimdi kötümserlik gerçekçilik polyannacılık hangisini seçelim.Ben gerçekçiliği seçiyorum ama umudu da hiç bir zaman kaybetmem. Örneğin İspanyol gribi dünyada kol gezerken sıfırdan ülke kurduk biz. Savaşarak vede evde oturarak değil.Bugün yapmamız gereken yayılmayı önlemek için evde oturmak. Şu an durum kötü mü evet kötü katı önlemlerin etki süreside minimum 1.5 hafta ama unutmayın öldük bittik devlet yıkıldı gibi bir olayda yok.Umudunuzu kaybetmeyiniz.Son yıllarda kararlar alınırken sosyal medya baskısı çok etkisini göstermeye başladı bu yüzden sosyal medyayı aktif kullanan arkadaşlar lütfen yazın sokağa çıkmaların başlaması lazım hiç olmazsa 2 hafta