🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şimdi düşünün ki elinizde 1 milyon kit olacak. Ama siz test sayısını düşük tutacaksınız şimdilik. Şimdi sorarım size = yüzbinlerce insanın enfekte olup hastaneye gelmesini niye bekliyoruz? İlla hastalanıp gelmelerini beklersek bu işin içinden çıkılmaz. Yazık oldu

• Ic rahatlatan tarzda bir aciklama oldu. Sokaga cikma yasagi ekonomik cekinceler nedeniyle alinamiyor olabilir.

Maalesef kanada baskaninin "siz isinizi ve faturalarinizi dusunmeyin biz variz" diyebilecegi kuvvette bir ekonomimiz yok.

Ne alakası var şüpheli sayısı 2x mi artıyor 1.5x mi artıyor? Wuhanda şüpheli sayısı katlanarak arttı 23 Ocak-4 Şubat arası

• Şimdi düşünün ki elinizde 1 milyon kit olacak. Ama siz test sayısını düşük tutacaksınız şimdilik. Şimdi sorarım size = yüzbinlerce insanın enfekte olup hastaneye gelmesini niye bekliyoruz? İlla hastalanıp gelmelerini beklersek bu işin içinden çıkılmaz. Yazık oldu

Şüpheli yoksa niye test yapacaksın? Asemptomatik avına mı çıkacaksın?

• Hf yonetiminden ricam covid19 ile alakali sadece bilgi alacagimiz sadece bilgi paylasimi yapilan baska hic yorum yapilmayan ayrı bir konu açılmasını rica ediyorum.

Bilgi haber alalım derken kimilerinin fikirlerini zihniyetlerini emellerini devlete akıl vermelerini gormek zorunda olmak istemiyoruz eminim amaci sadece bilgi almak olan bu sekilde dusunen bir cok forumdasim vardır.saygilar.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Herkes kendi ohalini ilan edebilir dedi, sayın bakanım,’.ben de ilan ettim.ama patronum kabul etmedi. Herkes ohal ilan ederse olur mu dedi ? Sabah işe bekliyorum , sakın ha dedi!!! Tamam dedim.

ironi içerir

• Hf yonetiminden ricam covid19 ile alakali sadece bilgi alacagimiz sadece bilgi paylasimi yapilan baska hic yorum yapilmayan ayrı bir konu açılmasını rica ediyorum.

Bilgi haber alalım derken kimilerinin fikirlerini zihniyetlerini emellerini devlete akıl vermelerini gormek zorunda olmak istemiyoruz eminim amaci sadece bilgi almak olan bu sekilde dusunen bir cok forumdasim vardır.saygilar.

Kolaysa geçsinler sağlık bakanlığına onlar yönetsinler klavyeden yazmak kolay

Bu sabah gelen 50.000 kit perşembe 300.000 kalanı 1 milyona tamamlanacak...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Benim beklediğim tek şey Bugünden itibaren her gün 10.000-15.000 test yapılacağı yönündeydi. Bu yüzden olumlu bulmadım açıklamayı.

Bugün 50 000 kit geldi daha sonra 300 000 kit gelecek 1 000 000 a kadar yolu var dedi bakan.

• Şüpheli yoksa niye test yapacaksın? Asemptomatik avına mı çıkacaksın?

Hocam tabiki hiç bir şikayeti olmayanları alıp test yapalım demiyorum ama Türkiye genelinde kronik hasta sayımız fazla. En azından yaşlılarımızı kontrolden geçirseydik fena olmazdı bence

Einmal editiert, zuletzt von Ercan Mert ()

• Bazı insanlara devlet ağzıyla kuş tutsa yaranamaz.Bakanın ne açıklamasını beklediniz ne buldunuz? Sokağa çıkma yasağı mı gelsin? Türkiye gibi ekonomisi bağımlı olan bir ülkede hop diye sokağa çıkma yasağı nasıl geliyor afedersiniz.

• Bu arada sokağa çıkma yasağının durum çok çok ciddi bir hal almadan-ki temennim bu noktaya hiç gelmemesi- geleceğini düşünmüyorum. Maaleaef ülkemizde bunu kaldıracak ekonomik güç yok, o yüzden işe gitmeye ve iş dışında evden çıkmamaya devam edeceğiz.

• Bazı insanlara devlet ağzıyla kuş tutsa yaranamaz.Bakanın ne açıklamasını beklediniz ne buldunuz? Sokağa çıkma yasağı mı gelsin? Türkiye gibi ekonomisi bağımlı olan bir ülkede hop diye sokağa çıkma yasağı nasıl geliyor afedersiniz.

Zaten bunun sağlık bakanının vereceği bir karar değildir ben zaten pekte ümitli değildim. Anca bu karara iç işleri başkanlığı veya cumhurbaşkanı verebilir.

Buradan bakana atıp tutuyorlar niye sokağa çıkma yasağı ilan edilmedi diye. İşyerinde bir olup patrona desinler biz gelmiyoruz diye. Sonuçta patronun insiyatifinde. Yada gidin 10 gün rapor alın doktordan.

• İlla tüm ülkede hayatın durmasına gerek yok. Hiç olmadı belli saatler arasında ya da vaka sayısının belirli (örneğin 100) bir sayının üzerinde olduğu illerde uygulansa gerçekten çok iyi olacak. Fabrikalar önlem alıp üretime devam edebilir. Böyle 2-3 haftaya yavaşlatırız bayağı.

• İtalya, 4,789 yeni vaka ve 602 yeni ölüm bildirerek toplamda 63,928 vaka ve 6,078 ölümü doğruladı.Sokağa çıkma yasağı işe yaramaya başladı.