🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Konu daha açılır açılmaz saçma sapan mesajlar,teyitsiz mesajlar gelmeye başladı.Bu tip mesajlar durmaz ise ilgili kişilere yaptırım uygulanacaktır.Ayrıca konu da kapatılacaktır.

• bu virüs konusunun gereğinden fazla büyütüldüğünü düşünüyorum. Her yıl grip hastaligindan dünyada yüzbinlerce insan hayatını kaybediyor. Şu ana kadar vefatvedenlerin yaşları 55+. Hali hazırda bağışıklık sistemi düşük olan kişilerin ölümüne sebep olabiliyor. Virüs akciğere indiği için zaturreye neden oluyor. Geçen kış bende zatürre atlattım. Sadece yeni keşfedilen bir virüs olduğu için ihtiyatlı olmakta fayda var. Ana akım medya ve sosyal medyanin korku yaymaya çalışmasını sanki üstü kapalı olarak cine yaoilan ticari ambargo olarak görüyorum. Zira vurisler bakteriler gibi olmez yani cinden cikan bir konteyner icinde de bu virus pekala yayilmaya devam edebilir. Ben ulkemizde de bu hastalığın görülmesi durumunda da korkmamaya d3vam edecegim temel temizlik kuralları ile atlatilabikir. Semptomik tedavi ile üstesinden gelinebilir olarak bu hastalığı yorumluyorum. Sadece risk grubundaki insanlarin biraz daha dikkatli ve özenli olmasinda fayda görüyorum.

Hocam şu ana kadar ölen en genç kişinin yaşının 45 olmasının nedeni (2 gün önce 45 idi şu anda pek sağlıklı bilgiler yok bölge karantina altında olduğundan), yaşlıların bağışıklık sisteminin güçsüz olmasından kaynaklı, yani yaşlıları daha erken öldürüyor. Fakat zaman geçtikçe ölen en genç kişinin yaşı daha da düşecek.

• grip zaten en çok öldüren hastalıklardan birisidir.bu olay olmadan öncede her yıl binlerce kişi gripten ölüyordu maalesef..sakın kalıp,tedbirli olmak en iyisi.

• Hocam milleti bosuna paniklendirmeyin çok resident evil izlemissiniz 😃😃 sars ın bile ölüm oranı %10 du bunun %2

Mortalite (ölüm) oranının düşük olma nedeni şu anda orta yaşlılar-yaşlılar dışında ölüm olmaması. Fakat bu durum çocuk-genç ölüm olmayacağının teminatı değil.

• Konu daha açılır açılmaz saçma sapan mesajlar,teyitsiz mesajlar gelmeye başladı.Bu tip mesajlar durmaz ise ilgili kişilere yaptırım uygulanacaktır.Ayrıca konu da kapatılacaktır.

hocam konu açık kalsın kişiyi uzaklaştırın nacizhane fikrim. en azından deprem konusundaki gibi güncel haberleri takip edebilelim

• Dünya Sağlık Örgütü bugün yeni bir basın toplantısı yapacak.

Ayrıca konu dışına atmıştım buraya da atayım

Avustralya’da ilk kez 2019-nCoV virüsü laboratuvar ortamında izole edilip çoğaltıldı. Bunun aşı çalışmalarını hızlandırması bekleniyor. Çin, salgından sonra tedavi geliştirmek amacıyla kendi çoğalttığı virüs örneklerini diğer ülkelerle paylaşmamıştı. Avustralya’lı araştırmacılar ellerindeki kopyaları DSÖ ile paylaştı, onlar da Dünya'dakı diğer laboratuvarlarla paylaşacak.

https://mobile.abc.net.au/news…hina/11906390?pfmredir=sm

• bu virüs konusunun gereğinden fazla büyütüldüğünü düşünüyorum. Her yıl grip hastaligindan dünyada yüzbinlerce insan hayatını kaybediyor. Şu ana kadar vefatvedenlerin yaşları 55+. Hali hazırda bağışıklık sistemi düşük olan kişilerin ölümüne sebep olabiliyor. Virüs akciğere indiği için zaturreye neden oluyor. Geçen kış bende zatürre atlattım. Sadece yeni keşfedilen bir virüs olduğu için ihtiyatlı olmakta fayda var. Ana akım medya ve sosyal medyanin korku yaymaya çalışmasını sanki üstü kapalı olarak cine yaoilan ticari ambargo olarak görüyorum. Zira vurisler bakteriler gibi olmez yani cinden cikan bir konteyner icinde de bu virus pekala yayilmaya devam edebilir. Ben ulkemizde de bu hastalığın görülmesi durumunda da korkmamaya d3vam edecegim temel temizlik kuralları ile atlatilabikir. Semptomik tedavi ile üstesinden gelinebilir olarak bu hastalığı yorumluyorum. Sadece risk grubundaki insanlarin biraz daha dikkatli ve özenli olmasinda fayda görüyorum.

Bu konuda size katılıyorum bkz. Domuz gribi diye ortalık ayağa kalkıp trilyonlarca yatırım yapıldığı yıl geliyor akılma.

2 yıl sonra arkadaşım domuz gribine yakalandığı ortaya çıktı doktora gitti ilaç aldı bir kaç güne normale döndü.

Domuz gribi başlıkları aylarca haberlerde ki felaket tellağları aklıma geliyor da yine acaba mı diyorum ?

Şu an bu virüs hakkında incelenmiş hasta bilgisi edinemediğimiz için yorum da yapamıyoruz inşallah yine domuz gribi tarzı bir hayvansal virüstür.

• SON DAKİKA

General Motors, Nissan, Renault ve Peugeot'nun ardından Honda ve Toyota da corona virüsü salgını nedeniyle Çin'deki üretimi durdurdu.

Starbucks Çin'deki mağazalarını kapatıyor.

Einmal editiert, zuletzt von Fease ()

• Arkdaşlar abartılcak bişe yok sıradan corona virüs çeşidi bu geçmişdede bilindiği gibi birçok coroa virüsü saldını oldu bunlar öyle ispanyol gribi çok bulaşıcı ve ölümcül deyil hastalıklı inbsanların %2si ölüyo sadece paniklik bi durum yok.Tabi mutasyona uğramazsa.

• Aslında korkulucak kadar tehlikeli gibi durmuyor fazla abartılıyor geçmişte o kadar ebola virüsü vs hepsi dünyanın sonunu getiriyordu sonuç ne oldu? dünya dönmeye devam ediyor eğer bir son gelicekse bu kesinlikle insanların elinden olucak.