İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 3 yıldır bu forumdayım bu tarz değişken sistemlerde kilanli hocam şaşırtıcı düzeyde başarılı fikirler sunar hocam bu sefer ne diyorsun genel anlamda gerçekten yorumunu merak ediyorum şu an

• Kesinlikle katılıyorum. Uçmadan kaçmadan yaklaşık olarak doğru tahmin ediyor . Bende merak etmiyor değilim .

3 yıldır bu forumdayım bu tarz değişken sistemlerde kilanli hocam şaşırtıcı düzeyde başarılı fikirler sunar hocam bu sefer ne diyorsun genel anlamda gerçekten yorumunu merak ediyorum şu an

• kilanli

Kısın ikinci yarisi daha guzel gececek insallah.ve 17 sinden ay sonuna kadar soguk sistem olasılığımız hayli yuksek.ha ne kadar kar bırakır onu bilemeyiz bi bakarsiniz 2012 gibi ard arda gelir azar azar birakir yada 2008 gibu vurur geçer .

kilanli hoca efsanedir benim gözümde tahminleri çok başarılarla dolu yıllardır hiç yorulmadan sorulara cvp verdi tahminlerinde hiç yanıldığını görmedim hocama sevgiler saygılar dilerim.:thumbup:

• 3 yıldır bu forumdayım bu tarz değişken sistemlerde kilanli hocam şaşırtıcı düzeyde başarılı fikirler sunar hocam bu sefer ne diyorsun genel anlamda gerçekten yorumunu merak ediyorum şu an

50 100 km yr bagli ya lodos yiyip yagmur kar kavgasi yapacaz (ama bunu bilr druma göre kar lehine çevirebiliriz) yada a.b 50 100 km dogulatip nerdeyse direk kar alacaz suan bölge geneli gayet iyi ama esas showu ikincide görebiliriz.

Tabi bunda da hayal kirikliklari olir buda dogaldir.

Antalyadako a.b doguladikca bize yarayacak.

• kilanli hocam merhabalar sizi uzun süredir takip ederim genelde güzel tutarlı tahminlerde bulunursunuz sizi tebrik ederim sorumuda sorayım. Hocam Ankaranın 1100 ve üzeri rakımlı yerleri önümüzdeki sistemlerde sizce kar açısından nasıl olur özellikle kuzey çevreleri acaba kara doyarmıyız? Teşekkürler.

• 14-15 sisteminde ihtimaller arttı gibi çok garip ama normalde Aksaray Ve Konsya sınırdaydı kaç güncellemedir şimdi Niğde Ve Nevşehir sınırda. Ben 14-15 i gibi güney kesimlerimizinde kar gorecegini hâla düşünüyorum bakalım ne olacak daha güzel konumlanmis bir AB bekliyorum hâla

• 14-15 sisteminde ihtimaller arttı gibi çok garip ama normalde Aksaray Ve Konsya sınırdaydı kaç güncellemedir şimdi Niğde Ve Nevşehir sınırda. Ben 14-15 i gibi güney kesimlerimizinde kar gorecegini hâla düşünüyorum bakalım ne olacak daha güzel konumlanmis bir AB bekliyorum hâla

Kaderimiz AB ın konumuna bağlı yanlış biliyorsam düzeltin ama AB ı en iyi gfs çözümlüyor diye biliyorum bu yüzden ilk sistem de ECMWF ye göre GFS daha iyi ön görüde bulunuyor umarım sınırda kalmayız bölge olarak

• bosna sınırda sistemlerde merkeze göre daha şanslı oluyor tabi geçen sene merkeze göre çok şanslıydık 8 aralıkta merkez yağmur alırken biz 10 cm yer yer 15 cm birikim almıştık bosna ve kampüs olarak

Bosna dediğiniz yer Selçuklu Bosna Hersek mahallesi mi hocalarım