İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kilanli Hocam Tekrardan Çok Sağolun Corumun Çöp Sistemi Icin Heyecan Yapipi Fazla Soru Sordum Hiç Birinde Beni Kırmadan Cevapladiniz Teşekkür Ederim Ah Çorum Ah Yaktın Beni

Estağfirullah.corum rakimdan kaybediyir çorum kar alacaksa bu tıp a.b sistemler den degildr 6 7 sindeki kuzeyli a.b dan daha rahat alir hem alttan hem üstten a.b gelir bizim gibi güneye de o yaramaz

• Malatya yağışı iyi alacak ama kar vakti çok ters zamanda geliyir yani yarın.sabah sizin icin gece gelmesi daha iyi olurdu.oncesi kuvvetli yagmur bu kaçınılmaz.sonrasi 5 cm vrya üzeri kar zemin ıslak olmasa daha da fazlası rahat olurdi

Hocam Karın Ne Zaman Başlamasini Beklersin.Sabah 6 Gibi Bekliyorum Ben

• Estağfirullah.corum rakimdan kaybediyir çorum kar alacaksa bu tıp a.b sistemler den degildr 6 7 sindeki kuzeyli a.b dan daha rahat alir hem alttan hem üstten a.b gelir bizim gibi güneye de o yaramaz

Bu Sefer Size Yarayacak Diğeri de bize yarasın :)

• kilanli son bi aksaray değerlendirmesi yapsan. Sence merkezde 22-23 gibi kara dönermi tam bizim bölgeden kuvvetli bi hat geçiyor, gece 4 de kadarda kuvvetli yağış olacağa benziyor. Yerin ıslaklığını düşünmeksizin sence kaç cm olur

• kilanli hocam mgm sanırsam sonunda anladı haritalı tahmindede kayseri sivasa yoğun kar koydu bu sefer bi aksilik olmazsa ciddi anlamda örtü alıcaz gibi bi 10 cm üzeri

Mgm ye kaldıysak 2-3 gün önce hafif kar veriyordu.3 gün önce demiştik iç anadolunun bazı noktalarında yoğun kar yağışı olacak yoğun kar ikonunu koyacak diye.

• kilanli son bi aksaray değerlendirmesi yapsan. Sence merkezde 22-23 gibi kara dönermi tam bizim bölgeden kuvvetli bi hat geçiyor, gece 4 de kadarda kuvvetli yağış olacağa benziyor. Yerin ıslaklığını düşünmeksizin sence kaç cm olur

500 hpa dan dolayı beklenen den erken geleceğini dusnuyorum normalde tam gece yarısı veya gece yarısını geçince olacağı öngörülüyor

• 7af07.png

72282da.png

Üstteki foto ic anadoluyu yikan sistem ecm nin bigunlerde gosterdigine çok benzoyir gfs ise zaten istikrarla gösteriyor.

Alttaki foto güney kesimlere yaraması akdenizde kopan a.b ama çorum çankırı gibi yerlr için esas olay bugun ki gfs gibi yada fotodaki gibi a.b karadenizden aşağıya sarkması yani akdenizde kinin tam tersi karadenizden karaya girmesi

• 7af07.png

72282da.png

Üstteki foto ic anadoluyu yikan sistem ecm nin bigunlerde gosterdigine çok benzoyir gfs ise zaten istikrarla gösteriyor.

Alttaki foto güney kesimlere yaraması akdenizde kopan a.b ama çorum çankırı gibi yerlr için esas olay bugun ki gfs gibi yada fotodaki gibi a.b karadenizden aşağıya sarkması yani akdenizde kinin tam tersi karadenizden karaya girmesi

Böyle Gelse Bi Çorum Efsanesi Olur mu dersiniz

• Mgm Aksaraya Yarın için hafif kar ikonu koymuş ama saatlik tahmine baktığımızda orta kuvvette kar var bunun sebebi ne olabilir ?

Valla onu mgm kendi içinde bile bilmeyebilir. Mgm nin saatlik tahminlerine bakma kaale alma. 6 dereceye yoğun kar koyan tipler.