Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • selamlar, bu kış ankara eryaman göksu parkı civarında rakımım 920 bu kış ve kar şiddeti sizce nasıl olur?

Daha modeller 10-15 günü bile düzgün gösteremiyor..

Koca kış için ne diyek ki?

Uzun vadeli tahminler hep sallama bence...

bu kış şöyle soğuk olacak, ya da tam tersi şöyle sıcak olacak, hiç kar yağmayacak falan bunlar hep salla belki tutar tahminleri.

Ümidimiz güzel yağışı bol, kar yağışı bol bir kış geçirmek.

Ama konumunuz çok kötü.. Bizim ora Yapracık 15 tane kar yağışı görürse, sizin orası 7-8 kere ancak görür

Bizim burada 7-8 kere örtü olursa, sizin orada ancak 2-3 kere olur.

BORN IN WINTER

• selamlar, bu kış ankara eryaman göksu parkı civarında rakımım 920 bu kış ve kar şiddeti sizce nasıl olur?

Selam, Konumunuz Ankara'da en bahtsız konumlardan birisi.

Kışın ne kadar kar yağacanı şimdiden kestirmek mümkün değil ama modellerin mevsimlik tahminleri ışığında bir yorum yapacak olursak Ankara'da önümüzde ki kışın kısmen kurak ve normallerin biraz üzerinde sıcaklıklarla geçmesi olası olabilir. Tabii bunlar tahmin. Her kışın kendine has özellikleri var.

• Veri,model,analog incelemelerine göre son birkaç yıla kıyasla güzel bir aralık bizi bekliyor aralık sistemlerini özlemiştik..⏳

Kesinlikle öyle görünüyor hocam. Ben de geçmiş Aralık aylarını inceliyordum. 2000 aralığında ne sistem gelmiş öyle. 2000'li yılların en sağlam bir kaç sisteminden biri.. daha iyisini yaşarız inşallah.

• Kesinlikle öyle görünüyor hocam. Ben de geçmiş Aralık aylarını inceliyordum. 2000 aralığında ne sistem gelmiş öyle. 2000'li yılların en sağlam bir kaç sisteminden biri.. daha iyisini yaşarız inşallah.

İnşallah hocam bu sene de beraberiz İnşallah konuda tahminleri,takipleri bol bol yapar tartışırız buralarda son kış sezonum olabilir iyice zevkini yaşayacağım :)

• İnşallah hocam bu sene de beraberiz İnşallah konuda tahminleri,takipleri bol bol yapar tartışırız buralarda son kış sezonum olabilir iyice zevkini yaşayacağım :)

Ben de gidiyorum artık. Doktora tezimi inşallah bu dönem sonunda savunmayı düşünüyorum. Zaten sürem doldu. Denizli’ye döneceğim. İnşallah dediğiniz gibi Aralık güzel geçer. Ankara beni güzel uğurlar.

Tek tesellim Denizli’de şehre çok yakın teleferiğimiz var. Kışın her sistem geldiğinde biner çıkarız yaylaya.

BORN IN WINTER

• Ben de gidiyorum artık. Doktora tezimi inşallah bu dönem sonunda savunmayı düşünüyorum. Zaten sürem doldu. Denizli’ye döneceğim. İnşallah dediğiniz gibi Aralık güzel geçer. Ankara beni güzel uğurlar.

Tek tesellim Denizli’de şehre çok yakın teleferiğimiz var. Kışın her sistem geldiğinde biner çıkarız yaylaya.

Üniversite yıllarıma döndüm Denizli denince. Kınıklı, Çınar, Bayramyeri, Çamlık, Yenişehir altını üstüne getirirdik :). Biz gittik okul yepyeni bir kimliğe büründü. Bağbaşı yaylası falan oldu Denizli güzelliğine güzellik kattı. Denizli'ye sistem gelirse öz gelir vurur geçer :). Tadını çıkarın memleketinizin. :)--

• Üniversite yıllarıma döndüm Denizli denince. Kınıklı, Çınar, Bayramyeri, Çamlık, Yenişehir altını üstüne getirirdik :). Biz gittik okul yepyeni bir kimliğe büründü. Bağbaşı yaylası falan oldu Denizli güzelliğine güzellik kattı. Denizli'ye sistem gelirse öz gelir vurur geçer :). Tadını çıkarın memleketinizin. :)--

Hocam Denizli doğduğumuz yer değil de aslında doyduğumuz yer. Kadrom orada. Ama sevmiyorum ben orayı. Sıcak memleket.

Birkaç yıl içinde sağlam birkaç makale yazıp Uşak üniversitesine geçmeye çalışacağım. Hem serin yer, hem kendi annem babam Alaşehirden trene atlayıp uşağa rahat gelir gider, hem de bacanak da uşakta yaşıyor.

Hayalim Uşak bakalım. Keşke Ankara’da devam edebilsem ama çok zor.

Neyse Uşak da bir kar sever için kötü sayılmaz

BORN IN WINTER

• Hocam Denizli doğduğumuz yer değil de aslında doyduğumuz yer. Kadrom orada. Ama sevmiyorum ben orayı. Sıcak memleket.

Birkaç yıl içinde sağlam birkaç makale yazıp Uşak üniversitesine geçmeye çalışacağım. Hem serin yer, hem kendi annem babam Alaşehirden trene atlayıp uşağa rahat gelir gider, hem de bacanak da uşakta yaşıyor.

Hayalim Uşak bakalım. Keşke Ankara’da devam edebilsem ama çok zor.

Neyse Uşak da bir kar sever için kötü sayılmaz

Hocam Dumlupınar üniversitesi tam size göre bence kar sever olarak pişman olacağınızı sanmam :)

1881-1938 <3

• Hocam Dumlupınar üniversitesi tam size göre bence kar sever olarak pişman olacağınızı sanmam :)

Hocam memlekete çok uzak ya. Uşak süper bizim için.

Yıllardır Ankara’dayız . Bir cenaze oluyor, düğün oluyor, ani memlekete gitmek gerekiyor falan. Ankara yordu artık. Hadi eskiden yakıt ucuzdu. Gençlik vardı. Bekarlık vardı. Yola katlanıyordum ama şimdi çoluk çocuk gurbet zor ve masraflı oluyor. Ben Alaşehirliyim, eşim Saruhanlılı. Uşak on numara olacak bizim için.

Dumlupınar üniversitesine gidemesek de Dumlupınar tepesine gideriz artık. Yarım saatlik yol.

BORN IN WINTER

• GOJIRA uşak ve Denizli çevrelerinde kendi coğrafi şartlarına göre extrem kar yağışları gerçekleşme ihtimali daha yüksek. Ankara kadar sık kar almasalarda yağdığı zaman tam yağar oralara. Ama yine de yapracık etmez hocam. Kar konusunda özlersiniz.