Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sistemde 90 mm oldunuz totalde rahatlıkla.Bartın 100-110 arası oldu baya bereketli geçti bu sistem Zonguldak Bartın için.

2 Akşam önceki Şimşekler gökgürültüleri neydi sadece yağış değil 2 saniye arada öyle bir aydınlatıyordu ki hocam Cuma 19:00 sularında çok fena oraj vardı.Yağmurda bir o kadar yağmıştı o periyotta 10-20 mm rahat yağmıştır.Evin önüne yıldırım düştüydü.Elektrikler gidecek gibi oldu gitmemişti.

• GFS Akşam güncellemesine göre 17 Kasıma Kadar Zonguldak ve çevresine 26.2 mm demiş, ECMWF Akşam güncellemesi haritasında 56 mm yağış demiş farka bak zaten bunlar hep ters düşüyor birbirine ECMWF ve UKMO , GEMLE GFS arkadaş bildiğin...

CFS'de kendi kafasına göre NASA ile takılıyor.:D2

• 2 Akşam önceki Şimşekler gökgürültüleri neydi sadece yağış değil 2 saniye arada öyle bir aydınlatıyordu ki hocam Cuma 19:00 sularında çok fena oraj vardı.Yağmurda bir o kadar yağmıştı o periyotta 10-20 mm rahat yağmıştır.Evin önüne yıldırım düştüydü.Elektrikler gidecek gibi oldu gitmemişti.

Zonguldak-Bartın-Düzce gibi yerlerin iklimi tam benlik yaşamak isterdim.Doğu Karadeniz'den iyi gidiyorsunuz.^^ Çok iyi yağış alıyorsunuz.Önümüzdeki günlerde de devam edecek gibi duruyor.Biz sizin kadar alamasakta cuma ikindileyin güzel bir oraj yaşadık.20-25 dk da 13,7 mm. Yağış düştü.Bir ara ince dolu da yağdı.Damlalar çok iriydi Haziran ayında hissettim kendimi.

• Zonguldak-Bartın-Düzce gibi yerlerin iklimi tam benlik yaşamak isterdim.Doğu Karadeniz'den iyi gidiyorsunuz.^^ Çok iyi yağış alıyorsunuz.Önümüzdeki günlerde de devam edecek gibi duruyor.Biz sizin kadar alamasakta cuma ikindileyin güzel bir oraj yaşadık.20-25 dk da 13,7 mm. Yağış düştü.Bir ara ince dolu da yağdı.Damlalar çok iriydi Haziran ayında hissettim kendimi.

Kışın sıcaklık olarak sistemlerde rakım ve denizsellik yüzünden çok üzülüyoruz 1 2 derece farkla kuvvetli yağmur aliiyoruz bazı sistemlerde yoğun kar olcakken yyukseklerde kar oluyor merkezde kuvvetli yağmur biraz bu tarafı kıl ediyor sistemlerde deklerin kralı Zonguldak'ta oluyor dek sayesinde 1 metre kar alan yerler oluyordu 5 sene önce örnek

• 02 Kasım - 00.06

Nilüfer Bursa

Çok Bulutlu

5,9 °C

sabaha arabaya binerken buzz gibi oluruz:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Çanakkale sınırları içerisinde ilk eksiler gelecek gibi bu gece

BAYRAMİÇ/KARAKÖY KÖYÜ

02 Kasım - 00.15(Yükseklik: 310m)
    CB.svg 0,7
    ÇANAKKALE/YENİCE

02 Kasım - 00.15(Yükseklik: 252m)
    A-gece.svg 1,3
  • Zonguldak-Bartın-Düzce gibi yerlerin iklimi tam benlik yaşamak isterdim.Doğu Karadeniz'den iyi gidiyorsunuz.^^ Çok iyi yağış alıyorsunuz.Önümüzdeki günlerde de devam edecek gibi duruyor.Biz sizin kadar alamasakta cuma ikindileyin güzel bir oraj yaşadık.20-25 dk da 13,7 mm. Yağış düştü.Bir ara ince dolu da yağdı.Damlalar çok iriydi Haziran ayında hissettim kendimi.

Tam kıyı kesim rakım olarak kötü hocam biraz iç kesimler iyi ben geçen sene askerdeydim ailemin oturduğu rakım 250 civarında deklerle 60/70 cm kar yağdı. Kar yağışı olarak da bence Türkiye’nin en iyi kayak merkezlerinden biri kuruluyor Karabük’e dekle kar yağışı alabilen kayak merkezlerinden bir tanesi konumu itibariyle Kartalkaya’dan da iyi

• Çok ayıp:):)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Biraz arşive girdim orda gördüm malum mesajlardan etkilenerek çıktım yola abi.Suçlusu kim şimdi :/^^

elbette sensin biz unutmuştuk ne güzel şimdi niye bizi bu duruma soktun haha her akşam kokoreç diye söylenmeye başlarız biz:D