Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırlı geceler ustalar bi sorum olacak konum Bursa İnegöl yağış konusunda ne kadar şanslıyız? 1 haftalık soğuk söz konusu tedirgin olduğum konu yağışın az olup kuru soğuk geçirmek ama yanlış bilmiyorsam coğrafi olarak Marmara'nın güney doğusunda bulunuyoruz sistem konusunda yorum yapanlar sürekli marmara güney doğusundan bahsediyor. Kafamda kuru soğuk gibi bi soru işareti var ilgilenen üstadlarımdan cevap alabilir miyim bu konuya bi nokta koyup akşamdan itibaren sadece sistemin gelmesini beklemek istiyorum 🤗😊 umarım saçma soru olmamıştır kusura bakmayın bu konuda acemilik söz konusu

Cumartesi günü güzel örtü alacaksınız, cuma günüde akşam saatlerinde örtü alma ihtimaliniz var. Pazar günüde aralıklarla kar yağışı görülebilir. Diğer hafta için yorum şimdilik yapmıyorum.

• yağış tam olarak ne zaman kara döner sakaryada abi hangi gün yani cedkanbiryafes

cumartesi 12 gibi gözükmekte. Bu yazıyı tam olarak okursan tüm soruların yazı içerisinde yer alıyor. Artık yaşa gör'e başlıyoruz. Sistemde zaten oynaklıklar var, aç radarı al kahveni bi yandan da mgm yakın istasyonu aç sıcaklığa bak radarı takip et hepsi bu :) çok yorma kendini

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Hayırlı geceler ustalar bi sorum olacak konum Bursa İnegöl yağış konusunda ne kadar şanslıyız? 1 haftalık soğuk söz konusu tedirgin olduğum konu yağışın az olup kuru soğuk geçirmek ama yanlış bilmiyorsam coğrafi olarak Marmara'nın güney doğusunda bulunuyoruz sistem konusunda yorum yapanlar sürekli marmara güney doğusundan bahsediyor. Kafamda kuru soğuk gibi bi soru işareti var ilgilenen üstadlarımdan cevap alabilir miyim bu konuya bi nokta koyup akşamdan itibaren sadece sistemin gelmesini beklemek istiyorum 🤗😊 umarım saçma soru olmamıştır kusura bakmayın bu konuda acemilik söz konusu

Üstadlardan biri bile cevap verse yeterli olacak bu gece cevabı aldım aldım alamadım yarından sonra burası tıklım tıklım olur soru dahi sorulmaz 😂

• Cumartesi günü güzel örtü alacaksınız, cuma günüde akşam saatlerinde örtü alma ihtimaliniz var. Pazar günüde aralıklarla kar yağışı görülebilir. Diğer hafta için yorum şimdilik yapmıyorum.

Hocam çok teşekkür ederim yani kısaca tatmin edici düzeyde diyebilir miyiz mümkün mü? Hani şöyle 20-30 cm falan 😁

• Enes Güleç(17) bende sorayım balkonda ki masanın üstü şöyle iki karış olur mu toplamda yoksa iki karış tokat mı yeriz :boat:

Komşum şahsi görüşü cumartesi günkü siklonik karda tatminkar bir örtü alacağınız düşüncesindeyim. Pazar günü için ise izobarların sık olmaması ve izobarlarda kırıklar olması dekte işinizi biraz sıkıntıya sokuyor ama bir kaç dek yakalayabilme şansınız var. En azından batınıza göre daha şanslısınız.

• Komşum şahsi görüşü cumartesi günkü siklonik karda tatminkar bir örtü alacağınız düşüncesindeyim. Pazar günü için ise izobarların sık olmaması ve izobarlarda kırıklar olması dekte işinizi biraz sıkıntıya sokuyor ama bir kaç dek yakalayabilme şansınız var. En azından batınıza göre daha şanslısınız.

İlk tokattan kaçsan ikincisinden kaçamazsın diyorsun yani :D2

Benimde düşüncelerim bu yöndeydi görünen köy klavuz istemiyor teşekkür ettim komşum ^^

• Bizde yıldız sizde karayel var. DEK'ler Anadolu Yakasında olsa işimiz biraz zor derdim ama Avrupa Yakasında daha etkin olacak belki de. O yüzden hiç belli olmaz bence ya

Bir kaç parça illa ki düşer ama çok hevesli olmamak şart.Öncelik siklon kaptık kaptık kar kolay kolay erimez zaten üstüne bir kaç parça gelirse bereket versin :) .