2019-2020 Kış Mevsimi Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam mersinliyim antalyada oturuyorum iki ilinde yağış durumu nasıl olur sizce teşekkürler

Yagislar mevsim normalleri altinda kalacak. Deniz sezonuna devam.

• üstad Güneydoğu anadolu bölgesi ve özelikle Gaziantep adıyaman çok iyi kâr alırmı birde erken bir SSW olursa tüm mevsimlik tahminler çöp olmazmı

• bunca zaman size umutsuz olmamayi ogretemedim galiba. 90 gunun 70 gunu yb gecse 20 gunu kar kis kiyamet olsa kimse hayir demez. Hemen hemen her ile gecmisteki gibi yine kar yagacak belki efsanelerde gorecegiz. Gun dogmadan neler dogar. Acele etmeyin. Umudunu kaybeden herseyini kaybeder. Daha camlica tepesinde toplanip karda sahlep icecegiz.

• elinize emeğinize sağlık Hava_Forum üstadım yazınızdan anladığım kadarıyla bazı bölgelerimiz bol ayazlı birkış yaşayacak gibi.bazı bölgelerimizde kuraklık sorunuda başgöstermekte bizim bölgemiz için kuraklık yönünden pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum aralık ve ocak ayındada illaki mini veya orta halli sistem sistemler alabiliriz hatırladığım kadarıyla önceki yazılarınızdada bizim bölgemizide şanslı bölgeler arasında öngörmüştünüz hocam.

• Semih hocam tahmininiz hayırlı olsun Malatya Arapgir nasil bir kış gecirir rakım 1200 Malatya'nın kuzeyi, kuzeyde sivas doğuda tunceli erzincan taraflarında konumu şimdiden teşekkürler

• Hava_Forum Mesut abi Polonya'nin guneydogusu hakkinda ne dusunuyorsun? Kisa olarak belirtebilir misin? Cunku buralarda da mevsim normalleri uzeri gidiyor malesef.. Bu arada cok eskilerden hatirlarsin beni :) saygilar, sevgiler.

• üstad Güneydoğu anadolu bölgesi ve özelikle Gaziantep adıyaman çok iyi kâr alırmı birde erken bir SSW olursa tüm mevsimlik tahminler çöp olmazmı

Cok iyisini alirmi bilmem ama bana gore en sansli ilk 2 bolgeden biri. Bana gore olmaz. Biz zaten iyi sistem aliyorsak ssw li donemde aliyoruz.subatta saglam ssw olabilir.

• elinize emeğinize sağlık Hava_Forum üstadım yazınızdan anladığım kadarıyla bazı bölgelerimiz bol ayazlı birkış yaşayacak gibi.bazı bölgelerimizde kuraklık sorunuda başgöstermekte bizim bölgemiz için kuraklık yönünden pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum aralık ve ocak ayındada illaki mini veya orta halli sistem sistemler alabiliriz hatırladığım kadarıyla önceki yazılarınızdada bizim bölgemizide şanslı bölgeler arasında öngörmüştünüz hocam.

Kuraklik sizide etkileyecek.

• Semih hocam tahmininiz hayırlı olsun Malatya Arapgir nasil bir kış gecirir rakım 1200 Malatya'nın kuzeyi, kuzeyde sivas doğuda tunceli erzincan taraflarında konumu şimdiden teşekkürler

Sis pus ayazli arada karli gunler goreceksiniz.

• Hocam geçen yıl beklentimiz çok fazlaydı, pek kayda değer bir kış geçirmedik ege denizli olarak, bu yıl beklenti dipte bakarsın gene tam tersi olur, hayırlısı Allah tan artık.

• Hava_Forum Mesut abi Polonya'nin guneydogusu hakkinda ne dusunuyorsun? Kisa olarak belirtebilir misin? Cunku buralarda da mevsim normalleri uzeri gidiyor malesef.. Bu arada cok eskilerden hatirlarsin beni :) saygilar, sevgiler.

Hatirladim. Avcilardaydin sanirim. En az 7 8 yilin vardir bu iste. Ne anladin tahminimden sizin orasi icin anlat bakalim. Ozellikle moskova kismini tekrar oku.

• Hocam geçen yıl beklentimiz çok fazlaydı, pek kayda değer bir kış geçirmedik ege denizli olarak, bu yıl beklenti dipte bakarsın gene tam tersi olur, hayırlısı Allah tan artık.

Ege denizli olarak kiyidaysan bol yagmur aldi. Yukseklerinede bol kar daha ne olsun.