Sezon başı sohbetleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ay sonu benim beklediğim salınımın düzeyi azdı bunuda belirtim ama büyük lokma yine diyorum Aralık ilk haftası.;)

@wildleo 1907 üstat senin düşüncen nedir arlık ilk haftası:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Berkay34 15 yaşıma tavsiye verecek olsam 'eleştirilere kulak ver, tecrübeye önem ver ama her duyduğuna da kulak asma ve elbette bir gün büyüyeceksin, nasıl hissediyorsan öyle davran' derim ama bu sadece bir kaç sene öncesiydi, o yüzden benden yaşlarca büyük insanlar var burada onları dinlersen ve mantık süzgecinden geçirirsen daha iyi olur senin için. Açık sözlü olman ve yaşını söylemekten çekinmemen güzel bir şey. Hatayı kabul edip özür dilemek kadar erdemli bir davranış yoktur herhalde. Kal sağlıcakla...

Konuyu böldüm çok özür dilerim bu arada wildleo1907

• Bazen soruluyor, sinoptik haritası nasıl okunur, kendimizi nasıl geliştirebiliriz diye. Misal bu konuda ki wildleo1907 abinin yorumlarını okursanız çok yararlı olacaktır, benim üstümde bu konuda emeği çoktur mesela. Yorumlar için teşekkürler abi.

Bir yorum; Adriyatik coğrafyasında yaşamak çok isterdim, yağış ve soğuktan genelde çok güzel nasipleniyorlar. :)

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bazen soruluyor, sinoptik haritası nasıl okunur, kendimizi nasıl geliştirebiliriz diye. Misal bu konuda ki wildleo1907 abinin yorumlarını okursanız çok yararlı olacaktır, benim üstümde bu konuda emeği çoktur mesela. Yorumlar için teşekkürler abi.

Bir yorum; Adriyatik coğrafyasında yaşamak çok isterdim, yağış ve soğuktan genelde çok güzel nasipleniyorlar. :)

Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim sevgili kardeşim Vintersaga boynuz kulağı geçsin biz sizlere kulak verelim, çok yetenekli arkadaşlar var bu sene yeni sivrilenler var. Maşallah her yıl büyüyoruz :hfyeni (25):

• Sorunuz istanbul özelinde ise ben ay sonunda istanbul merkezinde bir kar yağışı öngöremiyorum. Açıkçası Kasımda kar yağışını tasvip edenlerden değilim. Elbette yaradan yağ derse orası başka ama keşke ilk kar 10 -15 Aralıktan önce düşmese ve yıl başı haftası da beyaz gelinlikle 2019 yılını uğurlasak bence böylesi daha şık olur.

fe14b.gif

Bazen kalbimizle isteriz :/8103*

Öyle değil mi @4 Şubat

• 7496-8e959903a338e2cf66b281b3f0d02511270178b6.jpeg

wildleo1907 Pazar, 14:37

Konuyu cevapladı İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar.

Tokat gibi indirme ve diyagramı -5 ortalamaya çekme ihtimali var Aralık ilk 10 güne dikkat özellikle 4'unden sonrası için!

wildleo1907
    Pazar, 14:38

Konuyu cevapladı İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar.

Neye dayanarak söylüyorum bir iskandinavyaya bakar!

Neden iskandinavya çünkü Azor atlantik üzerinden yükselişini sürdürdüğü ve izlanda sarmalını kıramadığı sürece iskandinavya üzerindeki yer seviyesi sıcaklıklarındaki aşırı düşüş ve kar örtüsü termik bir YB alanının oluşmasına yönelik şartları sağlayabilir.

berkay_tuku, Seaeffect53, Aristokrat ve 4 diğerleri beğendi.

• Hocam benim için en onemli netice bu sezon orta doğuda ki basınç düşüklügü. Hazar cevresinde ozellikle son iki senede gezici gorevinde bulunan yb bu sezon neredeyse gorulmedi. Bati kesimlerimiz icin pek bisey diyemem ama marmara bu sezon guzel kar alacaktir.

• Hocam benim için en onemli netice bu sezon orta doğuda ki basınç düşüklügü. Hazar cevresinde ozellikle son iki senede gezici gorevinde bulunan yb bu sezon neredeyse gorulmedi. Bati kesimlerimiz icin pek bisey diyemem ama marmara bu sezon guzel kar alacaktir.

Yapmayın Hazar konusunda katılmıyorum size neredeyse bir aydır atmosferik hareketliligimizi kitledi resmen mubarek.

• Yapmayın Hazar konusunda katılmıyorum size neredeyse bir aydır atmosferik hareketliligimizi kitledi resmen mubarek.

Hocam, bizim uzerimize yapisan lanet yb benim şahsi yorumuma göre hazar ile bir ilgisi yok.

Aksine biz durgun günler yaşarken orta doğuda mesela iran da kar yagisi veya bazi yerlerde yagmurlarla cebelleşiyordu. Onlarin tanımına göre Türkiye yb si derler. orada basinç düşuklüğü bizim için bana göre tek riski, endekslerin pozitif fazda aşırı dolanmaları. Zaten siz ve diger hocalarimiz benim cikardigim izlenimlere göre çok fazla aşırı pozitif beklemiyorsunuz.

Düzenleme olarak tabiki hazar cevresinde yine de yb olur. Dakat son iki seneye gore yok denilecek kadar az bana göre.

Einmal editiert, zuletzt von Xamax ()