Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • SAÇ'ın dedikleri doğruymuş, hoca dahil takım çoktan tatile girmiş.

Yabancı kuralı da geldi, yerli bir kaleci bulmamız şart. Muslera varken 1 yabancı kaleci daha alamazsın, stok sınırlı. Okan'la da olacak iş değil, Muslera'yı görünce yedek kaleciler daha da kötü geliyor ama Okan cidden vasat bir kaleci.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• SAÇ'ın dedikleri doğruymuş, hoca dahil takım çoktan tatile girmiş.

Yabancı kuralı da geldi, yerli bir kaleci bulmamız şart. Muslera varken 1 yabancı kaleci daha alamazsın, stok sınırlı. Okan'la da olacak iş değil, Muslera'yı görünce yedek kaleciler daha da kötü geliyor ama Okan cidden vasat bir kaleci.

Bu sene bence yabancı kaleci alınır 1 senelik kiralık falan..bu sezon 14 yabancı hakkın var kadroda ama ilk 11 de 8. Muslera da kayıt edilir ama kadro dışı olur 13 yabancı hakkımız kalıyor. 1 kaleci al 12 yabancı hakkın var.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bu sene bence yabancı kaleci alınır 1 senelik kiralık falan..bu sezon 14 yabancı hakkın var kadroda ama ilk 11 de 8. Muslera da kayıt edilir ama kadro dışı olur 13 yabancı hakkımız kalıyor. 1 kaleci al 12 yabancı hakkın var.

Hocam yıllık ücret kaynaklı elden çıkamayacağın sözleşme çok olacak(Falcao, Feghouli, Linnes gibi vs.), ek olarak giden yabancılar yerine yeni transferlerde olacaktır; bu büyük bir sorun olacak ama dediğiniz gibi bir formülde mümkün tabii.

Yedekte 6 yabancı tutmak için bir kamyon para dökeceğiz, kural o kadar saçma ki. Sahadaki Türk pasaportlu futbolcudan belki daha iyi oynayan biri olacak ama oynayamayacak iste

• Terim'in açıklamalarından bazı satır başları:

• Zaten kadro 11 kişi 8 kişi yabancı daha ne istiyorsunuz. Bırakın da üç kişi Türk olsun. Tabi milli takım için bu sekiz tane yapanci futbolcunun içinde oynayıp kendini geliştirecek potansiyeli olan gençlere önem verilmeli ister alt yapı ister yerli gurbetçi farketmez. 20-26 yaş arası büyük kulüplerden 2 Anadolu kulüplerinden birer geleceği parlak genç yerli oyuncu çıkarılsa kâfi. Ama görüyorum ki her kulüp kendi çıkarını kendi başarısını düşünüyor. Epi topu 3 tane yerli oyuncu oynayacak ilk 11de sanki 3 tanesi yabancı gerisi Türk olacak gibi yaygara koparılmış. Özellikle malum takım taraftarı arkadaşlar tarafından.

• Zaten kadro 11 kişi 8 kişi yabancı daha ne istiyorsunuz. Bırakın da üç kişi Türk olsun. Tabi milli takım için bu sekiz tane yapanci futbolcunun içinde oynayıp kendini geliştirecek potansiyeli olan gençlere önem verilmeli ister alt yapı ister yerli gurbetçi farketmez. 20-26 yaş arası büyük kulüplerden 2 Anadolu kulüplerinden birer geleceği parlak genç yerli oyuncu çıkarılsa kâfi. Ama görüyorum ki her kulüp kendi çıkarını kendi başarısını düşünüyor. Epi topu 3 tane yerli oyuncu oynayacak ilk 11de sanki 3 tanesi yabancı gerisi Türk olacak gibi yaygara koparılmış. Özellikle malum takım taraftarı arkadaşlar tarafından.

Malum takım diyerek küçümsüyorsunuz ama şampiyonlar ligindeki en büyük başarısını 11 yabancıyla kazanan bir takım için bu sözler fazla iddialı değil mi? Üstelik bu başarıya imza atan hoca bu sistemi savunuyor, madem bu kadar yerli sevdası vardı; zamanında oynatsaydı da tüm Avrupa görseydi. Kimin ne çıkarı kovaladığı burada çok daha net belli sanırım.

• Malum takım diyerek küçümsüyorsunuz ama şampiyonlar ligindeki en büyük başarısını 11 yabancıyla kazanan bir takım için bu sözler fazla iddialı değil mi? Üstelik bu başarıya imza atan hoca bu sistemi savunuyor, madem bu kadar yerli sevdası vardı; zamanında oynatsaydı da tüm Avrupa görseydi. Kimin ne çıkarı kovaladığı burada çok daha net belli sanırım.

Ben hiçbir takımı küçümsemem. Bütün takımlara saygım vardır. Benim malum takım sözümden küçümseme seziyorsan o senin sorunun. Ayrıca biz çeyrek finali 11 yabancı ile görmedik. Oğuzhan caner ve cenk de vardı. Kaldı 8 yabancı. Tıpkı şimdiki düzende olacağı gibi. Ayrıca siz o meşhur uefa kupasını aldığınızda kadronuzda 11 yabancı mı vardı. Ne güzel yerli jenerasyon vardı. Herşey yabancı oyuncu değil. Yerli jenerasyon çıkartmayı bilmek gerekir.

• Ben hiçbir takımı küçümsemem. Bütün takımlara saygım vardır. Benim malum takım sözümden küçümseme seziyorsan o senin sorunun. Ayrıca biz çeyrek finali 11 yabancı ile görmedik. Oğuzhan caner ve cenk de vardı. Kaldı 8 yabancı. Tıpkı şimdiki düzende olacağı gibi. Ayrıca siz o meşhur uefa kupasını aldığınızda kadronuzda 11 yabancı mı vardı. Ne güzel yerli jenerasyon vardı. Herşey yabancı oyuncu değil. Yerli jenerasyon çıkartmayı bilmek gerekir.

8 yabancı durumu seneye ile alakalı, o rakam 6'ya düşüyor öncelikle onu konuşmak lazım.

Ayrıca BJK'nin o sezon kadrosu muhteşemdi ve Caner hariç bahsettiğiniz 2 oyuncu kadroya girebiliyorsa tamamen kaliteden ötürüydü. Ne mutlu onlara ki çalışarak kendi bölgesindeki meslektaşları yerine tercih ediliyordu. Birisi zaten rekor bedelle transfer oldu. Şu anki sistemde bunu diyor zaten, iyi olan oynasın. Senin elinde Cenk vardı da gidip yabancı mı alacaksın? 11 yabancı denilen GS'de pandemi öncesi Emre Akbaba Belhanda'dan formayı çaldı, demekki iyi olan oynuyor öyle değil mi? Bundan daha güzel bir sistem olabilir mi?

Aynı şey UEFA zamanı içinde geçerli, onlar iyi oynadığı için o şampiyonluğu kazandı, yerli oldukları için değil. Bu tek şampiyonluğu kazanan Terim'in bugün neden yabancı sınırını olmaması gerektiğini savunduğunun iyi düşünülmesi gerekir.

• Allah aşkına kadronuzdaki 11 yabancıdan üç beş tanesi hariç hangisinin kumaşı iyi. Çoğu çer çöp. Onlara 3 vereceğine yerliye 1 ver 2 ver. Yada hatta alt yapıdan bul yarım ver yetiştir parlat 5e 10a sat. 14 tane gereksiz kalabalığı kadronda tutacağına 8 tane ne oynadigini bilen yabancı takıma her türlü başarı sağlar

• Allah aşkına kadronuzdaki 11 yabancıdan üç beş tanesi hariç hangisinin kumaşı iyi. Çoğu çer çöp. Onlara 3 vereceğine yerliye 1 ver 2 ver. Yada hatta alt yapıdan bul yarım ver yetiştir parlat 5e 10a sat. 14 tane gereksiz kalabalığı kadronda tutacağına 8 tane ne oynadigini bilen yabancı takıma her türlü başarı sağlar

O kadronun iskeleti üst üste 2 şampiyonluk kazandı yalnız. FFP gibi bir bela olmasa scout sistemine çoktan geçilecekti, bu yönde Luyindama ve Marcao ile 2 atılım oldu ve ikiside tam isabet tuttu. 15 milyon+ piyasaları var. Ha atlamayalım Ozandan gelen parayı Diagneye yatırmak gibi trajik bir hatada oldu; teknik ekibin başarısızlığı.

Ama yine aynı yere döneceğim, mevcut kural ne oynadığını bilen 8 yabancıyla oynayamazsın diyor mu? Hayır tabii ki. Çıkın 8 yabancıyla oynayın mesela, bu idealler hep konuşuluyor ama biri yapsında görelim. Güzellikle biz bunu yapamazken zorla dayatarak yaptırabilir misin? Mevcut kural bunu diyor ister 1 yabancı ister 14, sen istediğini yap. Bir takım az yabancıyla başarıyı yakalasın, diğer takımları ezip geçsin görelim; diğer takımlara da feyz olur.

Şu sistemlere her türlü varım ama; mesela kadrondaki yabancıların yarısı 26 yaştan küçük olacak, 1-2 tane altyapı zorunluluğu olacak. Oyuncu maaşları 5 milyon gibi absürt rakamlar olamayacak vs. vs.

• Oyaladım seni hocam kusura bakma, bilsem topa girmezdim valla. ^^ İyi geceler.

Böyle tartışmalara bayılıyorum.Ne güzel adamlarsınız siz yahu.Fenerlilere iyi geceler yok belki bala töte avrupaya gider elenir geliriz :D

• Böyle tartışmalara bayılıyorum.Ne güzel adamlarsınız siz yahu.Fenerlilere iyi geceler yok belki bala töte avrupaya gider elenir geliriz :D

Bu konuda fikir ayrılığı bol ama tartışmalar tatlı ilerleyince fikir birliği bir nevi oluşmuş oluyor. :)

FB'lilerin psikolojisine son 4-5 maçtır girdim; Allah kolaylık versin derim anca, zormuş cidden. Seneye yepyeni bir yapılanma var, umarım bu sefer umduğunu bulursa lig daha da güzel geçer. Valla Appiahlı-Deividli FB dönemini ben bile özledim. :hfyeni (18)::hfyeni (18):

• Bu konuda fikir ayrılığı bol ama tartışmalar tatlı ilerleyince fikir birliği bir nevi oluşmuş oluyor. :)

FB'lilerin psikolojisine son 4-5 maçtır girdim; Allah kolaylık versin derim anca, zormuş cidden. Seneye yepyeni bir yapılanma var, umarım bu sefer umduğunu bulursa lig daha da güzel geçer. Valla Appiahlı-Deividli FB dönemini ben bile özledim. :hfyeni (18)::hfyeni (18):

Denk güçler her zaman zevk yaratmıştır hocam.O psikoloji 2 sezondur var bizde zamanla alışıyor insan umarım sizin süreçte uzamaz, bir süre sonra dünya yansa umrunda olmuyor insanın X/. Yapılanma var lakin ne hikmetse benim içimde gram ümit yok gelecek sezon içinde.Tabi birde transfer sezonu bitince konuşmak gerek

• GabelBerg10 Pandemide ters çarptı biraz hacım, yeni sezonun ne zaman başlayacağı bile belli değil. Transfer ne zamana kadar olacak, hocalar ve takim sezon öncesi ne kadar hazırlanabilecek vs. vs.

Pandeminin etkisi öyle böyle olmadı lakin bizim kanser spor için pandeminin etkisi olsada göze çarpmıyor.Kötüydük yine kötüyüz :D ha birde şu var takımlarda hocalarda futbolcularda tatile hazırlamış kendini.Hırs mırs kalmamış lig bitsin diye bakıyor gözler.

• GabelBerg10 Pandemide ters çarptı biraz hacım, yeni sezonun ne zaman başlayacağı bile belli değil. Transfer ne zamana kadar olacak, hocalar ve takim sezon öncesi ne kadar hazırlanabilecek vs. vs.

sezon 11 Eylül lakin yabancılar geri gelir mi :) transferi neye göre yapacaksın orası muamma yine kiralık topçu olursa facia yetenekli genç almak ve eldeki yaşlı yabancıları yollamak gerekiyor

• Pandeminin etkisi öyle böyle olmadı lakin bizim kanser spor için pandeminin etkisi olsada göze çarpmıyor.Kötüydük yine kötüyüz :D ha birde şu var takımlarda hocalarda futbolcularda tatile hazırlamış kendini.Hırs mırs kalmamış lig bitsin diye bakıyor gözler.

Cidden öyle, dün ve bugün Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Sivaspor hepsi puan kaybetti. Kimse 3. olmak istemiyor sanırım. :D

Valla bizim takımlar yeni seneyede cenaze gibi başlar, Avrupa'da parçalarlar valla.