Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Her şey aleni. Tiyatro çok iyi. Başakşehir şampiyon yapılıp avrupaya gönderilecek ve katarlılara satılacak. Alanya Trabzon maçını iyi takip edin lütfen... Atilla karaoğlan gibi acemi bir hakem nasıl atandı bu maça akıl alır gibi değil

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Dünkü maçın ilk yarısında Gaziantep kalecisinin 17 saniye topu elinde tuttuğu çıktı ayrıca en son bu kural 2009 senesinde uygulanmış şaka gibi :)

• Bir gs-fb maci hatirliyorum . Turkiye de zaman gecirdigi icin ,ikinci saridan kirmizi kart goren tek futbolcu halen alex de souza dir . Tac cizgisine gittiginde kendisine atilan topu almayip , baska top arayarak zaman gecirdigi icin.

Arkadaslar, 6 saniye kurali sadece bize uygulandi deyince ,gozumde mazi canlandi.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• FB konusunda çok başarılı Yağız Sabuncuoğlu'nun haberi üst haberi destekliyor. FB'nin, GS'nin verdiğinin %60 fazlasını teklif edip; oyuncunun aklını çeldiği ifade ediliyordu. GS'nin protokolü 5.5 milyon TL maaş idi.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Rodop iyi bir gazetecidir, doğru olma ihtimali var.

İyi gazetici değil. Yönetimin tetikçisi yalaka herifin teki. Saygı duyulacak isimde değil. Yönetime yakın diye ekmeğini yiyor. Mert Hakan konusu tam olarak şöyle. Bizzat yakın kaynaklardan aldım. GS 1.2m maaş + imza parası 4 yıllık,FB 1.5m maaş + imza parası 5 yıllık sözleşme veriyor. GS 15 Haziran'a kadar ön sözleşme yapıyor Mert hakan ile 4 ay önce. Sözleşme süresi sona eriyor 4 aydır arayan,eden,soran yok mert'i. Oda ayıp yaptılar ,ilgilenen yok diye Fenerbahçe ile anlaşıyor. Kısacası yönetimin beceriksizliği. 2 haftadır skandal hatalar var tek bir yazı dâhi yok yönetimden. Yusuf Günay,Albayrak ikiside hükümete yakın kişiler. Nasıl ihale alırız dertlerinde zaten. Kadın basketbol takımından 3 kişi en önemlisi ışıl alben gibi sembol isim kaptan gidiyor sözleşme sunan bile yok. Böyle rezil yönetiliyor kulüp. Fatih Terim şuan istifa edicekti taraftara sözüm var diyor dönmek istemiyor. En çok yük onda. Mert Hakan 300 bin euro dert değil yönetimin tavrı beni istemiyor diye düşünüyor. Yoksa adam zaten ön sözleşme yapmıştı. Çocukluktan Galatasaray'lı.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Vintersaga hocam Fener yüzünden futboldan soğuduğumuz için bu sene lige de biraz yabancı kaldım.Mert Hakan kaliteli topçu mudur genç olmasına rağmen bu kadar kapışılıyorsa potansiyeli yüksek sanırım.Değer mi acaba bu fiyatlara?

• Vintersaga yanlış bir kelime, cümlem görmedim. Yalaka mı sorun? Gerçek o nasıl tarif edebilirim başka? Mert Hakan konusu yine atmışsınız inanın ki para değil. Bizzat Galatasaray Divan kurulu üyesi arkadaşımdan aldım bilgiyi. 15 Haziran'da ön protokol süresi sona eriyor kulüp 4 aydır hiçbir şekilde oyuncu ile irtibata geçmiyor. Oyuncu da gücüne gidiyor ve başka kulüpler ile görüşüyor. Ayrıca 300 bin euro farkta azımsanmayacak gibi değil güncel kur ile TL çevirince 5 senede çok çok iyi para. Size tavsiyem Galatasaray muhabirlerinin hiçbirini takip etmeyin. Hele Süleyman rodop falan engelleyip geçin vallahi takip edilecek insanlar değil.

• Baskentli Yabancı sınırı gelirse çok iyi transfer olur alacak her takıma. Sınır gelmezse ortalama üstü olur. Oyunun iki yönünü de oynuyor. Box to box tarzı top taşır, pasları iyidir, fizik mücadelesi iyi, sık sık şut atar. 6 gol 3 asisti var sezon. Eksi hareketleri oyundan kopabiliyor. Defansif kısmı yapsa da pek sevmiyor boşa salabiliyor. 2 senede yaşadığı sakatlık biraz sıkıntı. Birde 26 yaşında piyasa da adını duyurdu. Geç çıkış biraz. Tek sezonluk performansta olabilir ama yabancı sınırı yüzde 90 gelecek gibi o yüzden alacak her takıma iyi transfer. Bu sezon ki oyunu devam eder,bozmazsa milli takım orta sahası okay-irfan can-mert hakan olur. Bu sezon Sivas'ın maksimum 4-5 maçını kaçırdım. Oyuncuyu çok iyi analiz ettim.

• Vintersaga hocam Fener yüzünden futboldan soğuduğumuz için bu sene lige de biraz yabancı kaldım.Mert Hakan kaliteli topçu mudur genç olmasına rağmen bu kadar kapışılıyorsa potansiyeli yüksek sanırım.Değer mi acaba bu fiyatlara?

Hocam kendisini çok izlemişliğim yoktur, birşey söyleyip yanıltmak istemem ama fikrine güvendiğim bazı insanlar GS'ye Selçuk İnan etkisi yaratabilecek potansiyeli olduğunu ifade ediyordu hep. Bu tarz bir çıkışı Fenerbahçe'de yakalarsa o parayı 5 kere geri getirir.

Bence buradan sonra önemli olan Mert Hakan'ın ne kadar uyum sağlayabileceği, ona uygun bir hoca mı gelecek o da var. FB'nin hocası onu isteyecek mi, sistemine uygun mu vs. vs.

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Vintersaga yanlış bir kelime, cümlem görmedim. Yalaka mı sorun? Gerçek o nasıl tarif edebilirim başka? Mert Hakan konusu yine atmışsınız inanın ki para değil. Bizzat Galatasaray Divan kurulu üyesi arkadaşımdan aldım bilgiyi. 15 Haziran'da ön protokol süresi sona eriyor kulüp 4 aydır hiçbir şekilde oyuncu ile irtibata geçmiyor. Oyuncu da gücüne gidiyor ve başka kulüpler ile görüşüyor. Ayrıca 300 bin euro farkta azımsanmayacak gibi değil güncel kur ile TL çevirince 5 senede çok çok iyi para. Size tavsiyem Galatasaray muhabirlerinin hiçbirini takip etmeyin. Hele Süleyman rodop falan engelleyip geçin vallahi takip edilecek insanlar değil.

Tetikçi, yalaka, herif, iyi bir gazeteci değil bu konuyu germeye yetecek ifadeler. İhale mevzusu da bu konu dışarısında kalıyor ve Albayrak'ın ben GS'yi 2. plana atacak bir adam olduğunu düşünmüyorum. Bu arada kişiler hakkında bu düşüncelere sahip olmanızda kendinizce haklı sebepleriniz olabilir, yanlış anlaşılmasın benim ona itirazım olamaz.

Tüm bunların dışında bende hep bir ihtimalden bahsettim, bu kesin böyledir demedim. Dedikleriniz doğru olabilir fakat sorulması gereken bence şu: GS 4 ay boyunca aramadığı halde, FB aynı parayı teklif etse Mert yine gider miydi? Bunun cevabını alamayacağımız için bu ortada kalacak bir tartışma olur bence.

Bu arada muhabirlerin çoğunun habercilik olarak başarısız olduğu fikrine bende katılıyorum fakat Uğur Karakullukçu benim için bu klasmanda biri değil. Söyledikleri hep somut ifadeler ve umumiyetle doğru da çıkıyor.

• Vintersaga katılıyorum hocam Uğur Karakullukçu adamdır. Gerek yorumları, gerek haberciliği,gerek futbol bilgisi her kesim tarafından seviliyor.

Hocam geçmişte GS içerisinde herhangi bir görev almışlığı var mı onun? Bilginiz var mı? Ntvspordaki programda hatırlıyorum onu en eski.

• Süleyman Rodop yıllarını bu işe vermiş bir gazeteci. Şahıs olarak seversiniz ve ya sevmezsiniz o ayrı bir konu ama hiç kimsenin şahsiyetine laf söylemeyin.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.