İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

• paralel 120h ile ecmwf 120h mutabık soğuklarda farklılıklar var ve devamı farklı paralelin hataları mevcut olsada sinoptikleri gayet iyi çözüyor..

Gfsyide yola getirirler umarım getiremezse bile ecmwf farkını birkez daha ortaya koydu şu ana kadar benim için.

• Modellerin hepsi döndü sayılır fazla zamanda kalmadi zaten sisteme, bundan sonra istikrar sağlanması gerekiyor çarşamba netlesir bence, yani işin açıkçası kalan son kurşunu güzel attık desek yeridir

• Eps de batıladı .Hayırlı olsun .Doğulu veren ender çıktılardan bir tanesi idi oda saf değiştirdi .

doğulu veren ender çıktımı gfs kafkaslara atıyordu :) bu sistemin avrupaya gitmemesi bile mucize endeksler 180 derece döndü batılı gelir diyorum en başından beri kafkas zafiyetinden bahsediyorlardı psikolojik bunalıma girmişim hala italyaya gidecekmiş korkusu var içimde :hfyeni (18): bu kadar yaklaşmışken istediğimizi alırız umarım veriler bzm lehimize son 2-3 güncelleme dayanmamız lazım..

• doğulu veren ender çıktımı gfs kafkaslara atıyordu :) bu sistemin avrupaya gitmemesi bile mucize endeksler 180 derece döndü batılı gelir diyorum en başından beri kafkas zafiyetinden bahsediyorlardı psikolojik bunalıma girmişim hala italyaya gidecekmiş korkusu var içimde :hfyeni (18): bu kadar yaklaşmışken istediğimizi alırız umarım veriler bzm lehimize son 2-3 güncelleme dayanmamız lazım..

Karıştırma şimdi İtalyayı filan ^^ Birinden kurtulduk diğeri geliyor karşımıza .

Hayvanlara uzun uzun bakıyorum da hiç biri kendi türünden birinin önünde diz çökmüyor .

• Sistem günü, Akşamı Didim- Kuşadası arasında 8 derece fark var? İlginç. Söke ve Kuşadası akşam kar alıyor iken, Didim de hava sıcaklığı 11-12 dereceler de

Ani yer soğuması :D . 7 Ocak 2017'de olmuştu benzeri. İzmir 7 derece yağmurluyken Aliağa 0 derece karlıydı.

• doğulu veren ender çıktımı gfs kafkaslara atıyordu :) bu sistemin avrupaya gitmemesi bile mucize endeksler 180 derece döndü batılı gelir diyorum en başından beri kafkas zafiyetinden bahsediyorlardı psikolojik bunalıma girmişim hala italyaya gidecekmiş korkusu var içimde :hfyeni (18): bu kadar yaklaşmışken istediğimizi alırız umarım veriler bzm lehimize son 2-3 güncelleme dayanmamız lazım..

Yani o dediğiniz %15 lik ihtimal yavaş yavaş gerçekleşiyor desek yanlış olmaz sanırım

• Hocam uygun bir dille yönetimin ya da sorumluların uyarması ya da ayar vermesi gerekiyor bence gerginleşiyor ortalık bi kaç gündür

Gerek yok kardeşim her zaman dediğim gibi biz işimize bakalım birebir muhatap olmayalım en güzeli.

Yönetim gerekeni yapacaktır diye düşünüyorum.Sloganımız neydi ''Biz Bize Yeteriz'':)