İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

 • İzmir'in uzun yıllar mayıs ay'ı , en yüksek ortalama sıcaklığı 26 derece. Mayıs ayı sıcaklık rekoru ise mgm kayıtlarına göre 37.6 derece (26.05.1945) Hangi istasyonu baz alıyorlar bilmiyorum ama il geneli ,denize kıyısı olan ilçeler hariç 37 bandını geçer.

  Ortalamanın 12 ila 14 derece üstüne çıkacak mgm literatür'ünde ekstrem sıcak hava dalgası.

 • Evet ben de kazak giyiyordum 2-3 gün önce ama bugün yazlık kıyafetlerimizi çıkardık.Şu 1 hafta boyunca şort bile giyerim herhalde bugün dışarısı kuvvetli lodos yüzünden çok sıcak hissettiriyordu.

  En sevmediğim ilkbaharlar ya çok soğukken bir anda yaza geçilmesi

 • İnsanın psikolojisini bozan türden sıcaklar , ben gün yaklaştıkça sıcaklık kırılır diyordum ama tablo değişmedi.Kuzey afrika üzerinden sarkan sıcak sırt, mayıs ayı sıcaklık rekorlarını çoğunu yerde tazeleyecek gibi görünüyor.Temmuz ayında gelen sıcak hava dalgası normalde , bu ayda gelmesi anormal ve aşırı.Manisa ve izmir'in iç kesimlerinde rakımı düşük kesimlerde Akhisar,Alaşehir,Salihli,Torbalı,Tire,Ödemiş gibi yerlerde 41-42 bandını geçen yerler olacaktır.

 • O ney süper hücre mi? :) Batı bölgelerin aşırı ısınması bölgesel olarak şiddetli hava olaylarına gebe olacak.. Takipte kalın..


  gfs_2020051400_180_39.25-27.25.png

  21 mayıs yani haftaya perşembe süper hücre beklentim var ama daha çok güney Marmara ve Trakya icinhava-simsek3232:love:

 • Akşam oldu hala sıcak ya hallet bişey açıkçası Mayıs akşamında, 20'sinden sonra serinleme ve yağışlı havayı dört gözle bekliyorum normale inşallah bir an evvel döneriz.