İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • normalde artik sinirli alan modellerine bakmamiz lazim, bosverin modelleri ani yasayin zaten olmus subat 23, ocak 4 te direkton donduk ab yuzunden ve simdi 2.direk, hakkimizda hayirlisi, cumartesi gunu ne olacaksa olacak, sonrasi icin ben acikcasi kafamdaki tarih olan 1 marta kadar kis bakarim sonrasi benim icin bitmistir. Bir an once nisanin gelmesini ve orajlarin baslamasini temenni edecegim

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ">

son gune kadar dik suran ama sonunda patlayan gfs.Temsili

Bu sistemleri tahmin etmek oyle zorki. onumuzdeki senede yine boyle sistemler goruldugu zaman , tahminciler bu seneyi baz alıp yogurdu ufleyerek yiyecekler ama belkide sistem oldugundanda güclü gelecek .

Tahminciler bence dogru olanı yapıyorlar %80-%90 gibi oranlarla iyi gelme ithimali olan bir sistem icin gelecek diyorlar ama sistem iki seferdir kacıyor. bu demek degildirki her zaman boyle olacak . iki kere , uc kee arka arkaya uzaktan gorundugu gelen sisgtemlerlede karsılasabilirz.

Neyse artık olanla yetinecegiz.

• Bu arada hafta başından bu yana hedef noktamız olan cumartesi öğlen vakti için GFS, GFS-P, JMA, ECMWF, GEM hepsi kötü durumda. UKMO ve ICON iyi durumda. Akşam saatlerinden itibaren soğuklar artıyor fakat öğlen kar cinsinden büyük bir yağış kaybımız oluyor bu durumda.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• MGM'de çalışan değerli bir abim var, kendisi 0z'de yüzümüzü güldürecek güncellemeler beklediğini ve beklentisi doğru çıkarsa yoğun kar ikonunu koyabileceklerini belirtti. Bakalım görelim :) GFS hakkında soru sordum, 18z dikkate alınmasın önceliğiniz ECMWF ve UKMO olsun sabah mutlu olacaksınız dedi. Bir sorum da günlerce ECMWF'ye rağmen neden kar ikonlarını kaldırmadınız dedim, soğuk veren senaryolar hep vardı istikrarını korudu bir gün göstereceğini kurum olarak biliyorduk dedi.

• MGM'de çalışan değerli bir abim var, kendisi 0z'de yüzümüzü güldürecek güncellemeler beklediğini ve beklentisi doğru çıkarsa yoğun kar ikonunu koyabileceklerini belirtti. Bakalım görelim :) GFS hakkında soru sordum, 18z dikkate alınmasın önceliğiniz ECMWF ve UKMO olsun sabah mutlu olacaksınız dedi.

Oz Nedir acaba ?

• https://m.youtube.com/watch?v=-zNU8GbqBS8&feature=youtu.be

Herkes bu gece bu 87 kışı videosunu izleyip uyusun. Uyuyan sabah bunu görenlerde güne bu video ile başlasın. Artık saatler kalacak sistemin girişine. İstabul süprizi sever. İstanbul a kar çok yakışır. İstanbullu olan herkes bu günleri büyük keyifle hatırlar anlatır. Ben yaşamadım ama kuzenlerim dün gibi hep hatırlar anlatır. Güzel günler güzel İstanbul. Yarın 87 olmasa bile. İyi ki o günler yaşanmış. Yaşayacak çok kışın var istanbul

• https://m.youtube.com/watch?v=-zNU8GbqBS8&feature=youtu.be

Herkes bu gece bu 87 kışı videosunu izleyip uyusun. Uyuyan sabah bunu görenlerde güne bu video ile başlasın. Artık saatler kalacak sistemin girişine. İstabul süprizi sever. İstanbul a kar çok yakışır. İstanbullu olan herkes bu günleri büyük keyifle hatırlar anlatır. Ben yaşamadım ama kuzenlerim dün gibi hep hatırlar anlatır. Güzel günler güzel İstanbul. Yarın 87 olmasa bile. İyi ki o günler yaşanmış. Yaşayacak çok kışın var istanbul

BU videoyu belki 20 kere izlemişimdir. ama tesekkurler yine izleyecegim :)

• Bu sistem son ana kadar güçlenmeye devam edecek.

evet olabilir o kadar cok bi o yana bi bu yana giderek geliyorki yarında bizim lehimize olabilir. aslında sitemin karakterinden bir cıkarım yapmak gerek 2 gunde 3 kere değişmişse son hali gercek deildir. o haline 3-4 değişiklik dha koymak gerekebilir. Bizlerin yanılgısı habire deşien sistem icin su anda üzerimzideymiş gibi uzulup seviniyoruz.

• MGM'de çalışan değerli bir abim var, kendisi 0z'de yüzümüzü güldürecek güncellemeler beklediğini ve beklentisi doğru çıkarsa yoğun kar ikonunu koyabileceklerini belirtti. Bakalım görelim :) GFS hakkında soru sordum, 18z dikkate alınmasın önceliğiniz ECMWF ve UKMO olsun sabah mutlu olacaksınız dedi. Bir sorum da günlerce ECMWF'ye rağmen neden kar ikonlarını kaldırmadınız dedim, soğuk veren senaryolar hep vardı istikrarını korudu bir gün göstereceğini kurum olarak biliyorduk dedi.

Keşke ecmwf ara güncellemeleride sorsaydın :) orada neler dönüyor kim bilir hocam.

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• idda ediyorum 1 gün kala diyagramin bu halde olmasi hic de hayra alamet degil. Ya model de bir sorun var yada gercekten sistem mistem yok. Boyle bir diyagrami 1 gün kala hic gormedim