İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sıcak suna suna örtüyü artırıyor bir kere de aslolanı ver de gerçeğini görelim :) Şu hali bile giriş sistemi için tatmin eder biz bunu daha da artırabiliriz hadi bakalım Çarşamba akşamını çok merak ediyorum tamam mı devam mı olacak çünkü. Bu arada sorum var dekleri almaya başladı herhalde yoksa bu kadar yağış bekliyor muyduk?

V9z9VV.jpg

Ben Artacağına inanıyorum her geçen zaman dahada arttırıyor ecmwf

• Aslinda bunyamin surmelide,ecmef yi baz alir bildigim kadariyla,ona ragmen,cumartesi firtina sonrasi kar basliycak dedi,en son cnn hava raporunda, gucu ,kuvveti tarih yaklassin bakalim dedi,hersey guzel olucak ihsallah

• Siz bu sistemde sadece modellere göre hareket edecek olursanız yanılırsınız modellerin ön görmediği sürprizleri bekleyin perşembe akşamına kadar rötuşlar devam eder benim beklentim biraz daha farklı pozitif yönde modellerin çözemediği çok şey var daha az daha sabır

• Siz bu sistemde sadece modellere göre hareket edecek olursanız yanılırsınız modellerin ön görmediği sürprizleri bekleyin perşembe akşamına kadar rötuşlar devam eder benim beklentim biraz daha farklı pozitif yönde modellerin çözemediği çok şey var daha az daha sabır

Hocam, ne gibi beklentileriniz var ? Açıklarmısınız , bizde aydınlanalım :)

• 7 ocak hala gözümde efsane. Bir ocak günü. okuldan geldim ve camdan dışarı bakıyordum. ne Havaforum ne mgm bilirdim. Bir baktım ki dolu yağıyor. Ardından da lapa lapa kar yağışı başladı. 4 Saatte 15 cm olmuştu. Akşam 4 de başladı akşam 8 de ölçtüğümde 17 cm falan dı. sabahını siz düşünün

• Bünyamin Sürmeli'nin raporunu izliyorum, aslında Şubat sonunu ben de görüyordum ama vadenin yaklaşmasını bekledim dedi ve artık yaklaştığını söyledi. Cumartesi kar yağışı olacakmış Pazar da aynı ihtimal varmış. Ayrıntıları konuşmak için erken ama şu anki durum böyle dedi. Ayırca Azor sayesnde Sibirya üstümüze akacakmış.

ADXO57.png

• Dek miktarı başta olmak üzere 500 hpa biraz daha düşük olabilir eksi 35 i zorlama ihtimali var. Azorun konumu da tam oturmadı ufak oynamalar çok şeyi değiştirir. Artı sistem ardındaki sistemle birleşebilir birleşmese bile arada az bir ısınmadan sonra 2. Sistem gelebilir. Vs vs

• tarantula iyisin hoşsun eskilerdensin bilirim ama bol keseden yorum yapmasak daha iyi olcak sanki senin yorumlarını önemseyenler var biraz realist olmakda fayda var maç hala ortada. Biz tatmin edebilcek sistem peşindeyiz tatmin olayıda benim icin 20 cm dir.

• tarantula iyisin hoşsun eskilerdensin bilirim ama bol keseden yorum yapmasak daha iyi olcak sanki senin yorumlarını önemseyenler var biraz realist olmakda fayda var maç hala ortada. Biz tatmin edebilcek sistem peşindeyiz tatmin olayıda benim icin 20 cm dir.

Murat abi hoşgeldin askerden geldin heralde. Haklısın ama 2 senedir yerde kar görmeyen bir şehir için 10 cm de tatminkar olabilir. Bazısına göre 5 cm de

• Bu sistem çok farklı beyler. İlk kez ciddi bir aşama kaydettik. Basın da görmeye başladı. GFS ilk kez bu kadar kararlı ve kar vermeyen senaryo yok diyagramda %100 kar gösteriyor. Bütün modeller kar gösteriyor ECMWF de dahil. Olacak İnşallah çok çok yaklaştık ve bu daha birincisi.