Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

 • ecm pazar günü gece boyu kar vermiş elazığa hava-kars323

  Tam olarak nerede vermiş, son güncellemesinde dewpoint gün boyu neredeyse hiç 0’ın altına inmiyor, sıcaklık deseniz zaten 2 ila 6 derece aralığında gözüküyor. Rüzgar kuzeyli ama en güçlü hamlesi ancak 25-30 km/s diyor şuan için. Yanlış bilgilendirmeler ve öngörüler yapmayın lütfen. ECMWF vermiş diyorsunuz şuna şuna dayanarak verdi deyin bari.

 • Tam olarak nerede vermiş, son güncellemesinde dewpoint gün boyu neredeyse hiç 0’ın altına inmiyor, sıcaklık deseniz zaten 2 ila 6 derece aralığında gözüküyor. Rüzgar kuzeyli ama en güçlü hamlesi ancak 25-30 km/s diyor şuan için. Yanlış bilgilendirmeler ve öngörüler yapmayın lütfen. ECMWF vermiş diyorsunuz şuna şuna dayanarak verdi deyin bari.

  Hocam gündüz demedim gece boyu 850hPa yağışlı bir şekilde 0 da geziyor. Elazığ için 0 derece kar için yeterli bir seviye. 2m sıcaklığı 2-3 lerde gezse bile sonuç olarak modele göre tutmasa bile yağacak.

 • Hatay'da bugün muazzam bir yağış vardı. Dolu, gök gürültüsü, şimşek, rüzgar hepsi aynı anda yaşandı. Ama şehirde büyük zarar var tarım alanları mahfolmuş durumda. Şu an yağış halen devam ediyor. Öğleden sonra şiddetlendi akşama kadar durmadan ve inanılmaz bir hızla yağdı. Çoğu işyerini su bastı. Bu sene gerçekten uzun yıllar ortalamasından çok fazla yağış aldık sanırım. Pazar gününe kadar yağışlı görünüyor. Bakalım daha ne kadar sürecek :)

 • Kızıltepe’de yağışların etkisi doğada kendini belirgin şekilde gösteriyor. Boyları yer yer trafik ışıklarının yarısına kadar yükselen yabani ot ve çiçekler.. O kadar gürlerki kavşak noktalarında maalesef sürücülerin görüşlerini engelliyorlar. • Hatay'da bugün muazzam bir yağış vardı. Dolu, gök gürültüsü, şimşek, rüzgar hepsi aynı anda yaşandı. Ama şehirde büyük zarar var tarım alanları mahfolmuş durumda. Şu an yağış halen devam ediyor. Öğleden sonra şiddetlendi akşama kadar durmadan ve inanılmaz bir hızla yağdı. Çoğu işyerini su bastı. Bu sene gerçekten uzun yıllar ortalamasından çok fazla yağış aldık sanırım. Pazar gününe kadar yağışlı görünüyor. Bakalım daha ne kadar sürecek :)

  Dostum ben hayatımda böyle bir yağış görmedim bizim burda dün gün boyunca neredeyse hiç durmadı akşam ve gece zaten anlatılmaz ve yaşanır. Gerçekten bu aylarda çok ender rastlanan bir sistem oldu bizim için.

 • Tarımla uğraşan çiftçiler aşırı yağışlardan muzdarip....Babam aşırı yağış dolayısıyla tarlaya girememekten şikayetçi...Ağaçlar çiçek açamıyor....Açanlarda aşırı yağıştan ara arada yağan doludan döküyor.....Bu sene yazın en sıcak günlerinde bile tabanda su bol olacak çok şükür.... Yinede aşırı yağış yüzünden REKOLTE DE sıkıntı olacak GİBİ....RABBİM Üzerimizde ki bereketini lütuflarını hayırlısıyla arttırsın inş . ALLAH 'A emanet olun.....