Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • MGM'nin ilk 3 günlük tahminleri tutarlı oluyor. Onun dışındakilere güven olmaz, son bir saat kalasa bile değişebilirler.

Katılmıyorum.Erzincana 4 gün boyunca yağmur var dedi günlük tahmine.1 damla düşmedi.MGM çok tutarsız bence en azından burası için

• Mgm Erzincan için çok yanılıyor maalesef. Aslında yanılmıyor, tahmin edilen yağış doğru da Munzur sıra dağlarına takıldığı için yağış bu tarafa geçemiyor. Bunu da hesaba katması lazım Mgm'nin. Normal şartlarda yağış olması lazım ama dağa takıldığı için geçmiyor. Yağışsız göstermeli. Meteorolojik açıdan normal bir şehir değiliz ki.

• Katılmıyorum.Erzincana 4 gün boyunca yağmur var dedi günlük tahmine.1 damla düşmedi.MGM çok tutarsız bence en azından burası için

Ben kendi konumum için konuştum. Kendi konumda en tutarlı MGM. Bu yüzden önerdim. Konumdan konuma değişebilir ama diğer uygulamalarda da böyle tutarsızlıklar yaşanıyor.

• Anlık verilere şu anda çok takılmayın izleyin görün bu kış başka bir kış :thumbup: bölgemizde cok harika kar yağışları cok ama cok yakındır sıfırın altında soğukların üzerine gelecek yağışlar direk kar olarak düşecek donmuş bir zemin üzerine düşecek günlerce yerde kalıp buz kesecek o buz tutmuş zemin üzerine yine akdenizden yağışın pompalanacığını biliriz çoğumuz bu yıl çok harikahava-kars323hava-kars323hava-kars323

• Anlık verilere şu anda çok takılmayın izleyin görün bu kış başka bir kış :thumbup: bölgemizde cok harika kar yağışları cok ama cok yakındır sıfırın altında soğukların üzerine gelecek yağışlar direk kar olarak düşecek donmuş bir zemin üzerine düşecek günlerce yerde kalıp buz kesecek o buz tutmuş zemin üzerine yine akdenizden yağışın pompalanacığını biliriz çoğumuz bu yıl çok harikahava-kars323hava-kars323hava-kars323

Hocam umutlanıyoruz 🤭

• Diyağram ortalamaları hala sistem vermiyor bununla beraber 24-25 sıfıra çok yakın. Yarın akşama kadar kesinleşir sistem var mu yok mu son 192 saate girince değişmiyor

Evet birazdan bölge sorumlusu adminimiz gelecek buna benzer kişisel görüşlerini yazıp gidecek yaklaşık bir aydır hiç bir bilimsel veri olmadan tahminlerini blog sayfası gibi burada yayınlıyor. Bizde bütün gün acaba bizim göremediğimiz nedir modellerde diye araştırıyoruz 👏 Ve sonra da bu mesaj silinecek