Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • üstad hoşgeldin. Ayağının tozu ile Adıyaman için tahmin alayım. Kimse cevap vermedi bana 😀

Adıyaman'da yağış 20:00-22:00 arası başlar gibi, aralıklarla yarın 11:00-13:00 arasına kadar devam edecektir. Yağış tamamen kar şeklinde yaklaşık olarak 8 ila 12 mm arasında bir kar yağışı görülecek bu zaman zarfında. Buda ortalama 13 ila 15 cm örtüye eşit demek doğru olacaktır. ;)

• umut hocam merhabalar kahramanmaraş için ne söylersin hiç kar görmedi maraş desem inanır mısın yaw ;(

Bu akşam 21-23 arasında kar yağışı başlayıp aralıklarla yarın öğleye kadar devam edecek hayırlısıyla ortalama 8 ila 13 mm arasında bir kar yağışı beklentisi mevcut. Bu da Minumum 10 cm ortalama 15 cm civarı kar beklentisine eşit olur. Tadını çıkarın..:saint:

• Bende kpss ile uğraşıyorum forum komple sınava girecek 😂

Birde kpss icin mi site acsak umutcan bu olaya el at

kardelisi de var

Boyle bir sinav sistemi basligi acilabilir. Ve firum daha cok aktif olabilir. Hocalarimiz ve adminlerimiz ne derse herkes faydalanabilir. Orta okul lise univ ve kpss ye hazirlananlar ortak veya farkli basliklar ortak olucaksa Eğitim başlıgı acılabilir. Son soz hocalarımız ve adminlerimizde.

• UmuTCaN hocam bende kpss ile uğraşıyorum.Allah yardımcımız olsun.Siz yoktunuz kimse nizip için bişey yazmıyordu:)Nizip tahmini alabilir miyim?

Nizip'te kar yağışı bu akşam 21:30-23:00 arası başlar gibi, aralıklarla yarın öğleye kadar devam edecek. Özellikle gece 03:00 ile sabah 08:00-09:00 arasında zaman zaman iyice yoğunlaşabilir kar yağışı. Ortalama 8 ila 13 mm arasında bir kar yağışı beklentisi mevcut, buda 10 ila 15 cm'lik bir kar yağışına denk diyebiliriz. :)

• Diyarbakır için Ecmwf 21 cm civarı, Gfs 15cm civarı, icon da 16 cm civarı kar yağışı bekliyor.

Evet yağış Diyarbakır'da daha uzun vadeye yayılıyor. Bugün 17:00-20:00 arasında başlayıp yarın 12:00-15:00 arasında son bulması bekleniyor, hatta yer yer 16:00 civarına kadar da sarkabilir. Minumum 15-20 cm arasında bir kar yağışı alacak, yağış eğer max süre etkili olursa örtü durumu rahatlıkla 20 cm üstünü görebilir.

• Bahadir_Bey Maraş, ADIYAMAN ,Antep ortalama 10 15 cm arası kar alabilir. ....Urfa ort. 15 cm ......Mardin 7 8 ...Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman için ort. 10 ila 15 cm arası modeller kar vermiş...Az verende var çok verende....

Özellikle son 3 gündür yağışını her modelde arttıran Sürprizlere açık bir sistem ...Umarım Hatay merkezde sıcaklık el verirde bir kez daha kar alır....Yağışlar hem (karadeniz) kuzeyden hemde doğu akdenizden eşdeğer zamanlarda geleceği için hemen hemen güneyinden kuzeyine batısından doğusuna hızlı bir şekilde akşam 5 6 dan itibaren bir kaç saat aralıklarla tüm bölgemizi etkisi altına alacak görünüyor...... Bu sistem cümlemize hayırlı uğurlu olsun .....

• 6499719118b3c6411413.jpg

4b43bcd74cf0c2.jpg

Bu sabah mgm ye göre Siirt merkezde 5 cm kar örtüsü var. Çok şükür bu sene şimdiye kadar

24 Ocakta 15 cm

1 Şubatta 12 cm

4 Şubatta 7 cm

8 Şubatta da 12 cm lik kar yağışı gerçekleşti. Allah kısmet ederse bu akşamdan perşembe akşamına kadar yine kar yağacak. Ama beni asıl mutlu eden şey gerçekten bölgenin diğer yerlerine de hatırı sayılır bir kar yağacak olmasıdır. Burda sizden gelecek güzel haberleri bekliyor olacağız:)