Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 8 Şubat Cumartesi günü tüm güneydoğu kar alacaktır inşallah. Yağış az olduğu için çok beklenti içinde olmayın. Daha çok seyirlik bir yağış var. 11,12,13 şubat ise yine tüm bölge karlı. Ama bu sefer etkili olacak bir kar var inşallah. Okullarda kar tatili olacaktır. En kötü ihtimalle orta kuvvette kar olacaktır. Efsane adayıdır. İnşallah efsaneye dönüşür. Güneydoğu'da 3 yıldır il merkezlerinde güzel bir örtü olmadı. Bu sistemde gündüz sıcaklıkları bile sıfırın altında olacak. Onun için de yağan kar erimeyecek. Hasret bitti. Kar geri döndü. Gözümüz aydın. Hatay için bu kadar emin olamıyorum maalesef. Eğer Gem modeli gibi gerçekleşirse, Hatay da kar alır.

• 8 Şubat Cumartesi günü tüm güneydoğu kar alacaktır inşallah. Yağış az olduğu için çok beklenti içinde olmayın. Daha çok seyirlik bir yağış var. 11,12,13 şubat ise yine tüm bölge karlı. Ama bu sefer etkili olacak bir kar var inşallah. Okullarda kar tatili olacaktır. En kötü ihtimalle orta kuvvette kar olacaktır. Efsane adayıdır. İnşallah efsaneye dönüşür. Güneydoğu'da 3 yıldır il merkezlerinde güzel bir örtü olmadı. Bu sistemde gündüz sıcaklıkları bile sıfırın altında olacak. Onun için de yağan kar erimeyecek. Hasret bitti. Kar geri döndü. Gözümüz aydın. Hatay için bu kadar emin olamıyorum maalesef. Eğer Gem modeli gibi gerçekleşirse, Hatay da kar alır

Hatay için sizin beklentiniz ne yönde? MehmetCengiz-KRAL Teşekkürler.

• 8 Şubat Cumartesi günü tüm güneydoğu kar alacaktır inşallah. Yağış az olduğu için çok beklenti içinde olmayın. Daha çok seyirlik bir yağış var. 11,12,13 şubat ise yine tüm bölge karlı. Ama bu sefer etkili olacak bir kar var inşallah. Okullarda kar tatili olacaktır. En kötü ihtimalle orta kuvvette kar olacaktır. Efsane adayıdır. İnşallah efsaneye dönüşür. Güneydoğu'da 3 yıldır il merkezlerinde güzel bir örtü olmadı. Bu sistemde gündüz sıcaklıkları bile sıfırın altında olacak. Onun için de yağan kar erimeyecek. Hasret bitti. Kar geri döndü. Gözümüz aydın. Hatay için bu kadar emin olamıyorum maalesef. Eğer Gem modeli gibi gerçekleşirse, Hatay da kar alır.

Hocam 11 12 sisteminde gaziantep için ortalama kaç cm kar beklentin var ?Saygılar.

Hocam k.maraş için tahminin nedir

üstad umarım dediğin gibi olur ama ben bu gfs nin inadından da korkmuyor değilim..mgm kar ikonlarını koymuş salı gününe..dediğim gibi temennimiz senin dediğin gibi olması..

• Gfsnin ecmwfden kısa vadede kesinlikle daha iyi olduğu son 2 yılda kanıtlandı bence.Gfs uzun vadede sistem görmede ecmwf kadar iyi olmasa da ne zaman yakın vadeye ulaşsak gfs kazanıyor.Yağış miktarının mmsine kadar tutturuyorlar bazen.En azından bölgem için gfsye güveniyorum.Keşke soğuklar biraz daha erken girebilseydi ama yine de Erzincan olarak iyi kar alacağız gibi duruyor.

• Herşeyi bir tarafa bırakalım gerçekten Semih hocayı bölge adına tebrik ediyorum Kasım analizinde defalarca Şubat ayı dedi ve gördük zaten .

Tebrikler Üstad. Gelip gelmemesi Umrumda değil elini taşın altına koymak budur.