Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ecmwf doğuladı MehmetCengiz-KRAL 8 için açıklama yaparmisiniz?

Şöyle. 8 şubat cumartesi tüm güneydoğu karlı. Hafif kuvvet ile orta kuvvet arası. 9 ve 10 şubat çok kuvvetli ayaz. Bazı yerlerde - 10 görülebilir gece. 11 şubat kar başlıyor tekrar. 12 şubat ta karlı. 11 ve 12 şubattaki kar yer yer orta kuvvet ile kuvvetli olacaktır. 11-12 şubat yağışın miktarına göre efsane adayıdır. Dua edelim inşallah da efsane gelsin. 12 şubat ve 13 şubatta güneydoğuda okullar kar tatili yapabilir. Ayrıca tahmin güncellememe gerek yok. Zaten bunun aynısını alıntı yaptığım mesajda yazmıştım. Ben uzun vade tahminlerini severim. Hiçbir model vermiyorken karı görmek. Benim için başarı kriteri budur. Saygılar. İnşallah herkes evinin önünde 1 metre kar ölçer 😅

Güneydoğu için bir sonraki kar tarihi 8 şubat, 11 şubat, 12 şubat olabilir. Şimdiden hayırlı olsun inşallah.

• Şöyle. 8 şubat cumartesi tüm güneydoğu karlı. Hafif kuvvet ile orta kuvvet arası. 9 ve 10 şubat çok kuvvetli ayaz. Bazı yerlerde - 10 görülebilir gece. 11 şubat kar başlıyor tekrar. 12 şubat ta karlı. 11 ve 12 şubattaki kar yer yer orta kuvvet ile kuvvetli olacaktır. 11-12 şubat yağışın miktarına göre efsane adayıdır. Dua edelim inşallah da efsane gelsin. 12 şubat ve 13 şubatta güneydoğuda okullar kar tatili yapabilir. Ayrıca tahmin güncellememe gerek yok. Zaten bunun aynısını alıntı yaptığım mesajda yazmıştım. Ben uzun vade tahminlerini severim. Hiçbir model vermiyorken karı görmek. Benim için başarı kriteri budur. Saygılar. İnşallah herkes evinin önünde 1 metre kar ölçer 😅

İnş Hocam Boşluk Moşluk Olmasın Yeter.İnş Tüm Sayfanın Yüzü Güler

• Şöyle. 8 şubat cumartesi tüm güneydoğu karlı. Hafif kuvvet ile orta kuvvet arası. 9 ve 10 şubat çok kuvvetli ayaz. Bazı yerlerde - 10 görülebilir gece. 11 şubat kar başlıyor tekrar. 12 şubat ta karlı. 11 ve 12 şubattaki kar yer yer orta kuvvet ile kuvvetli olacaktır. 11-12 şubat yağışın miktarına göre efsane adayıdır. Dua edelim inşallah da efsane gelsin. 12 şubat ve 13 şubatta güneydoğuda okullar kar tatili yapabilir. Ayrıca tahmin güncellememe gerek yok. Zaten bunun aynısını alıntı yaptığım mesajda yazmıştım. Ben uzun vade tahminlerini severim. Hiçbir model vermiyorken karı görmek. Benim için başarı kriteri budur. Saygılar. İnşallah herkes evinin önünde 1 metre kar ölçer 😅

12 şubat akşamına kadar başka açıklamaya gerek yok. Sistemin %99 kesinleşmiş hali budur inşallah. Hayırlısı olsun hepimiz için. İnşallah herkesin gözü, gönlü doyar. İnşallah şöyle en az 30-40 cm kar alır her yer. Bu potansiyel var bu sistemde

hocam son gfs güncellemesine göre 11-12 yağış göstermiyor. İnşallah siz haklı çıkarsınız

• İns 11-12-13 hocamın dedigi gibi olur ama gidisat pek öyle degil kar alacagimiz tarih ayin 8 oda oyle ahim sahim bi kar yok su anki goruntude 12 icinde hafif kar gecisleri cok beklentiye girmeyin Yine diyorum ins hocamın dedigi başımıza gelir bu sadece bir umuttur

• Oncelikle MehmetCengiz-KRAL seni tebrik ederim.11 subat sistemini ilk veren gem medeli busene gercektende basarili.Israrla vazgecmedi.Bu safahki gfs guncellemeside bu israri onaylar durumda yolu acmis.Hatay olarak ozledigimiz kar yagisini sali aksami alacagimizi dusunuyorum.

2 Mal editiert, zuletzt von HATAYLI ()

• Gfs sabah güncellemesine şimdi baktım Hatay için düzelmeler var ama soğuk hala yetersiz. Böyle her güncelleme biraz biraz düzelirse isteğimiz kar yağışını alabiliriz hadi inşallah olur valla ne yalan söyleyeyim biraz ümitlendim.:)