Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GFS ve ECMWF'ye göre Siverek'ten itibaren bölgenin doğusunda örtü oluşturulabilecek kar var..İnşallah bir sorun olmaz ve gerçekleşir..Urfa için yağışın son saatlerinde havada kar görsek kendimi şanslı sayarım..Siverek ve ötesinde yaşayan arkadaşlar kar yağışlarının tadını çıkarsın ve foto paylaşımını ihmal etmesin...

• Bu kış iyi örtü alamayan Doğu Anadolu bu sistemle sonunda her kış aldığı ortalama örtüye yaklaşır.."Birçok köy yolu kapandı" haberlerini bu sezon ilk kez duyacaz nerdeyse...

• Azcık Bizide Doğuya Çekin.Söyle Erziincan Tunceli Arasina Sıkısyırın Yeter

Soğuma beklenen saatlerde olsa örtü alırsınız..İnşallah soğuma beklenenden biraz daha erken saatlerde olursa harika bir sistem geçirip istediğiniz ölçülerde örtü alırsınız..Bu yıl forumda Malatyalılar olarak çok emek verdiniz ve kar görmeyi hak ettiniz 8o

• Soğuma beklenen saatlerde olsa örtü alırsınız..İnşallah soğuma beklenenden biraz daha erken saatlerde olursa harika bir sistem geçirip istediğiniz ölçülerde örtü alırsınız..Bu yıl forumda Malatyalılar olarak çok emek verdiniz ve kar görmeyi hak ettiniz 8o

Bazen Doguda Olduğumu Unutuyorum.O Kadar Yani.

• GFS ve ECMWF'ye göre Siverek'ten itibaren bölgenin doğusunda örtü oluşturulabilecek kar var..İnşallah bir sorun olmaz ve gerçekleşir..Urfa için yağışın son saatlerinde havada kar görsek kendimi şanslı sayarım..Siverek ve ötesinde yaşayan arkadaşlar kar yağışlarının tadını çıkarsın ve foto paylaşımını ihmal etmesin...

İnşallah yağar hocam sabırsızlıkla yarını bekliyorum peki sizce ne kadar tutar ne zmn başlar acaba karcanavarı hocam saolsun yardımcı oldu sizin tahminleriniz ne yönde acaba?

• Bazen Doguda Olduğumu Unutuyorum.O Kadar Yani.

Kesinlikle haklısın..Şehirleşmenin artmasıyla büyükşehirlerde ısı adacıklarının oluşması, küresel ısınma ve etrafınızı saran geniş barajlar eski kışların yaşanmasına engel teşkil ediyor

• Mgm wrf verilerini ecm den alıyor saat sabah 7 den sonra 2 metre sıcaklığı - ye düşüyor ondan sonra 15-20 mm arası yağış ön görmüş hadi hayırlısı

Evet Bende Ona Bakınca Neden Yoğun Yagış Uyarısı Yapmıyor Diye Düşündüm.Akşam Yapacaklardir Bence.Eger Sabah6 Gibi Kara Çevirirse(Yüksek İhtimal)Kara Doyarız

• yunuSnow hocam diyarbakır iyi bir örtü oluşur mu?

Öncelikle şunu söyliyim; Geçen kış 10 cm ve üstü örtü beklediğimiz sistemde üst üste aksiliklerle Diyarbakır'da sulu kardan öte gitmemişti..Kuvvetli soğumayla soğukların güney enlemlere kadar inmediği sistemlerde modeller verse bile bizim bölgede örtü garanti değildir..Şu anki görüntüde 5 cm ve üzerinde örtü alabilirsiniz..İnşallah daha fazlası olur...