Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gaziantep için örtü oluşurmu bu akşam ? son güncelleme nasıl

Bu değerlendirme sabah ve öğlen veri akışlarını içerir...değişime açıktır ....

Cuma güneydoğu genelinde kar ve sulukar beklenmektedir ....Küçük yazıyla başladık büyüklerle devam edelim;).......

Gaziantep AKŞAM 9 SULARINDA ÖNCE SULUKAR VE ZAMANLA geceden itibaren yarın öğlene kadar KAR YAĞIŞLI (GECE 10 LA SABAH 6 ARASI YOĞUN))))

ADIYAMAN GECE DEN SONRA 3 GİBİ SULUSEPKEN VE ARA ARA KAR YAĞIŞLI

KAHRAMANMARAŞ AKŞAMDAN SONRA 9 10 DAN İTİBAREN SULUSEPKEN VE ARA ARA KAR YAĞIŞLI....((GECE 10 LA SABAH 6 ARASI YOĞUN)))

ŞANLIURFA GECEDEN SONRA YAĞMUR ,SABAHA KARŞI SULUSEPKEN SİVEREK ^^ KAR fakat sabah 6 sonrası wrf yağışı kesmiş ecmwf gfs vermiş...Ben çözemedim.....Artık yaradan ne verdiyse^^

MALATYA YARIN SABAHTAN İTİBAREN CUMARTESİ GECESİNE KADAR KAR YAĞIŞLI(YAĞIŞLAR ÇOK GÜÇLÜ DEĞİL YİNEDE DEVAMLI GÖRÜNÜYOR....

ELAZIĞ YARIN SABAH SAAT 11 DEN İTİBAREN CUMARTESİ SABAHINA KADAR KAR, YAĞIŞ TEMPOSU İSE MALATYA'YA YAKIN GÖRÜNÜYOR......

DiYARBAKIR MARDİN BATMAN SİİRT CUMA GECESİNDEN SONRA BİR ARA YOĞUN SONRASINDA cumartesi gece ARA ARA HAFİF sulusepken VE YER YER KAR . BU WRF DEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ,,,, GFS YE GÖRE SABAH 9 10 DAN İTİBAREN CUMARTESİ ÖĞLENE KADARRR GENELDE HAFİF SULUSEPKEN VE YER YER KAR YAĞIŞLARI MEVCUT.....

Her veri çok farklı ihtimallerle yağışların miktarını ve zamanını vermiş.... Her verinin bana göre en mantıklı tarafını amiyane tabiriyle cımbızla çektim ...Ortaya bu karışık kebap çıktı:):).....

Ayrıca veriler sanki bölgemizin batısına pazartesi yoğun kar sinyalleri veriyor yavaş yavaş...Lütfen Kimse umutlansın....Bu sadece düşük ölçekli bir olasılık.....Hayırlı akşamlar dilerim......

• maalesef maraşta hava hala 8 derece :(

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123

• buzmavisi hocam diyarbakır için nasıl modeller şu an eksi 2 derece konumum örtü olur mu?

örtü isine girmeyimde kar alır yagista gercekten bilinmez bi bakiyon 10 km uzagin yagistan yikilmis oldugun yerde hafif olabiliyor o yüzden bu tur hafif sıcaklik dalganlamarin cok oldugu sistemlerde nasibimizde ne varsa diyelim