Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs Önizleme

3 sabahı

Malatya Elazığ Gaziantep Mardin Diyarbakır sulusepken

Öz. Gaziantep bu gece den itibaren sulusepken ve ara ara kar

Bingöl yağışı yakalayabilirse kar alacak inş.

Adıyaman ,Batman ,Maraş ,Urfa ,Siverek yağmurlu (Siverek yüksek bir ilçemiz malesef biraz sıcak tarafta kalacak görünüyor)

Şimdi gelelim ASIL PATATAYa

4 OCAK :gun_bandana:

GAZİANTEP SİVEREK 4 Ocak SABAH SULUKAR olarak başlayacak yağışların ikindiden sonra kara dönerek 6 Aralık öğlenine kadar aralıklarla devam etmesini bekliyorum

Kahramanmaraş: 4 Ocak ikindi vakti yağışlar önce sulukara sonrasında gecede kara dönüşerek 6 öğlene kadar aralıklarla kar ve zaman sulukar olarak devam etmesini bekliyorum...

BATMAN DİYARBAKIR MARDİN 4 Ocak öğleninden Adıyaman ise akşamından itibaren 6 akşamına kadar arALIKLA KAR YAĞIŞLI SONRASINDA SULUSEPKEN.....BU SÜREÇTE YAĞIŞI YAKALADIĞI HER ANDA MALATYA ELEZIĞ BİNGÖL KAR ALACAK İNŞ.

HATAY

BİR Arkadaşımız düşük rakımlı bölgelerde 850 hpa kar seviyesini sormuştu,..

Ben Hatay’ın 20 23 Ocak 2012 de ki 850 HPa sını inceledim...O meşhur kar Hatay’a -4 -6 arasında yağmış ...

Bu DURUMDA DÜŞÜK RAKIMDA -4 DİYEN Eyp123 arkadaşımız haklı ......Ayrıca Hatay’ın kendine özel muazzam bir atmosferi var .. Oda ayrı bir mevzu ...Kusura bakmayın fazla uzattım... Malesef bu şartlarda Hatay’a kar zor ...

Şimdilik benden bu kadar ALLAH’A emanet olun...,

• hocam adıyaman ne olur peki yer vermemişsiniz

• Lütfen Nizip hocam

• Ben diyaframları soracam Mardin 705 diyaframı 1 derece gözüküyor diyelim ama Mardin merkez 1100 civarıdır nasıl değerlendirilmeli fark oluyor mu yoksa modeller onu dikkate alıyorlar mı?

• Rakım olarak sordum

Meteociel GFS diyagramından bahsediyorsunuz.Orda rakım 705 gösteriyor ama Mardin merkezin rakımı Yenisehirde 900-1000 arası yukarı Mardinde 1000-1200 arası.Diyagramin 850 hpa yağış vs değerleri az çok aynı ama kar yüzdesi yanlış olur.

• bi arkadasim sosyal medyasında resim atmıs diyarbakır siverek arasında karayolunda baya kar birikimi görünüyor bilgisi olan varmı diyarbakırlı ve siverekli arkadaşlar

Hocam ben siverekteyim elhamdülillah tık yok kar acısından gündüz biraz yağdı fakat sadece seyirlik şu anda yağmur maalesef yarın nasıl olur size zahmet bi yorumlayın?

• tamer nerdesin ne dersin şu Malatya için hiç bi tahmin tutmadı. Sen çok iyi araştırırdın sana bilgi verenler vardı ya :) şimdi bekliyoz yarından sonra neler olur acaba.

• hocam aralık yazmışsınız :)

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123