6-9 Ocak Arası Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Semih hocayı eleştirenler acaba ne kadar tanıyor kendisini ? Bunu çok merak ediyorum. Her kış sezonu böyle üyeler gelir, marttan sonra kendilerini göremezsiniz. :) Kasım gibi sonra yine geri gelirler. Bu kaç yıldır böyle değişmedi, değişmez.

• şimdi kar besleyenlerin pisikolojik durumu nasıl bozuluyorsa ağzına aklına geleni buraya döküyor yazıyorsa ya buradaki hocalar onlar insan degilmi pisikolojisi bozulmuyormuhadi yazan arkadaşlar içini döküyor rahatlıyor ya karşımızda ki aslında çok şey yazmak ister ama işte irade saygı budur geçeniz güzel OLSUN

• Benim Hava Durumu hakkında ilk bilgilerimi yazdıklarını okuyarak öğrendiğim insandır Hava_Forum hocam, bu işi ciddi noktaya getirmem ve hevesimdeki baş faktördür,emeği büyüktür.Hobim vardı evet ama bir şeyi bilimselleştirmek,gerçeğe yakın yapmak her zaman için en güzelidir.Hocamda ben dahil çoğu kişiye bu konuda ışık oluyordur diye düşünüyorum.Sonuna kadar arkandayız hocam,6-9 Ocak içinde atmosfer konuşacak Allahın izniyle :) .

• Konuyla alakasız tüm mesajlar silinmiştir.Diyagramda iyileşmeler başladı bu havayı dağıtmaya gerek yok amaçları farklı olanları Allah ıslah etsin diyorum başka da bir şey demiyorum.İyi forumlar.

• semih hocam bir şey soracağım bu sistemle ilgili. 17-19 şubat 2015 sistemine göre 500 hpa istanbul için 1,2 tık daha güzel ancak 850 hpa da 1,2 tık daha kötü. aslında çok benzer sistem gibiler ama, arşivlerdeen o zamanın görüntsüne baktım yağış olarak kendini dekler çok iyi belli ediyor. sisteme artık çok az kaldı ama yağışlar hala orta kuvvette gözüküyor.

demek istediğim Dek ile gelen sistemde soğuma dışında 850 hpa nın önemi var mı, yağış kuvveti açısından. ben dek için 500hpa önemli diye biliyordum.

• semih hocam bir şey soracağım bu sistemle ilgili. 17-19 şubat 2015 sistemine göre 500 hpa istanbul için 1,2 tık daha güzel ancak 850 hpa da 1,2 tık daha kötü. aslında çok benzer sistem gibiler ama, arşivlerdeen o zamanın görüntsüne baktım yağış olarak kendini dekler çok iyi belli ediyor. sisteme artık çok az kaldı ama yağışlar hala orta kuvvette gözüküyor.

demek istediğim Dek ile gelen sistemde soğuma dışında 850 hpa nın önemi var mı, yağış kuvveti açısından. ben dek için 500hpa önemli diye biliyordum.

Izorblarin sıklıgı ve gelis yonu onemli. 500 iyi 850 de iyi.yagis aninda 0 derece olur ancak bu sabah itibariyle izobarlari pek begenmedim. oyuzden yagisi azaltmis gozukuyor ancak dek icin 6 si aksami yorum yapmak gerek.

• semih hocam, tahminleriniz icin, emekleriniz icin cok tesekkur ederim, uzun zamandir sizi takip ediyorum, eskiden mgm, cnn türk, ntv havadurumu tahminlerini takip eder ve zaman zaman büyük surprizler ya da hayalkırıklığı yaşardım , sizi takip etmeye başladığımdan beri, kimsenin duymadığı, bilmediği tahminleri iletiyorum ve tahminler tuttuğunda inanılmaz seviniyoruz. Hocam tabi ki de tahminler bazen tutmaz ama emin olun ki sizden önceki tahminlere gore tutmama sayısı bir elin parmağını gecmez. 6-9 ocak sistemi icin de 30 cm olmasa bile tatminkar kar alacagimiz konusunda hiç şüphem yok. Büyüksün Hava_Forum hocam

• 17 subat sistemi efsane bir sistemdi modeller 96 h ye kadar karadenizi gosteriyordu sonra birgece hersey degisti sistem marmaranin olmustu ve bir gecede birakilan o inanilmaz yagis allah insallah tekrar gormeyi nasip eder

• sessiz çoğunluklar dile gelmiş. Birçok arkadaş benim gibi uzun suredir burayi sadece takip etmisler bugunde mesaj yazma ihtiyaci hissetmisler. Biz kar yagma ihtimalini seviyoruz kar yağmadığında biryerlere çatalım derdinde değiliz. Birileri tahmin yapar sonuçta Allah'ın dediği olur. Dün bursanin batisi adini super bir sabahti 10 dk da gittigim işe birazda gezerek 2 saate yakin zamanda gittim. Uludagda bile 10 cm kar olmayan kışlar görmüşken cok kar isteyen ayağına gelmesini beklemesin uludağ veya şehrinizdeki bir tepeye cikiverin. Forumu kirletmenin bir anlami yok...

• Hava_Forum Hocam hayır olsun, rüyamda güzel bir kar yağışı gördüm pencereden baktım her yer bembeyaz 10-15cm kar vardı yerde hemen dedim foruma yazıyim semih hocamın tahmini tuttu diye. Allah utandırmasın üstat, inşallah düşündüğün gibi gelir.

• H avadandir bizim sohbetimiz

A vrupa asya kıtası muhabbetimiz

V ali amca kar geliyor istanbula

A man ciddiye al hava forum hocalarımızı

F arkimiz sohbetimiz muhabbetimiz

O olsun yanında kahvemiz çayımız

R adarlara bakar hocalarımız

U cu ucuna kaçan sistemlerimiz

M armarayi kara gömecek RABBIMIN IZNI ILE EFSANE SEMIH hocamız....!!!!

Benden gelsin semih hocaya 😀😀😀😀

• İlk olarak soğuk ikinci olarak rüzgar bunlar coşarsa yağış zaten yağar üstüne dek eklenince bu gecen persembe cuma cumartesinin telafisi fazlasıyla olur. Son 34 Saat rk23_kgigf-123

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.