İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şahsi adıma sistem 10 Ocağa kadar bitmemiştir. Dün geceden 10 Ocak sabah saatlerine kadar bunu tek sistem olarak görüyorum. Örtü hariç çok güzel kar sağanakları aldık konumum adına.

Art niyetli insanların sizi bu işten bıktırmalarına izin vermeyin Hava_Forum hocam. Bu işin içinde yıllardır olan birisiniz öyle şahısları fazla umursayacağınızı zannetmiyorum siz bu işte tecrübelisiniz. Tutsada tutmasada arkanızdayız.

• Ne derseniz diyin ama buradaki tahmin yapanlara "kaçtılar" diyen insanlardan olmayın. Diğer sözler dokunmazda bu inanın çok ağırıma gitti, ben kin tutan bir insan değilim ama bunu diyenler benim için bitmiştir. Kimin geçmişte nereye kaçtığı bellidir.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Arkadaşlar bende arifhoca zamanından beri takipçisiyim forumun sessiz takipçilerden:)değerli hocalarımızın yapmış olduğu tahminler sayesinde etrafımda herkes bana sorar hava nasıl olucak diye çoğunluklada yanılmamışımdır.evet kar tutkusu hepimizde var yalnız eleştiri yapan arkadaşlar dozunda yapmalı bunu az çok öğrenmemiz gerekiyor siklon,dek vs.bugünde bunu yaşıyoruz zor bir sistemdi risk alan ustalarımızıda gerçekten takdir etmemiz gerekiyor bu konuda elleriden geldiğince sorularımızı cevapladılar yardımcı oldular Allah’ın takdiri budur o yüzden sakince önümüzdeki sistemleri takip etmeye devam edicez.herkeze iyi forumlar

• Burada insanlara umut verilmiş, sözler verilmiş de tutulmamış. Neymiş efendim umut tacirliği yapılıyormuş.

Seni tutan mı var, git okuma o zaman?

Tabi geleceğimiz, umudumuz liseli kardeşlerimiz sabah kalktıklarında yerde 25 cm kar göreceklerdi, okullar tatil olacaktı. Adam bir gün okula gitmemek için hayatında görmediği, karşısına çıksa küçük dilini yutacak ve bu adamlara ağza alınmayacak laflar söylüyor.

Okuldan kaçmak yerine biraz kafayı derslere yorsaydın belki anlardın. Meteoroloji bir bilim dalıdır ve bilimde mutlak doğru yoktur.

Hava_Forum Ocak ve Şubat ayıyla ilgili tahminleri Kasım ayında yaptı. o tarihlerde televizyona çıkan sözde profesör ''bu kış çok ılık geçecek'' dedi.

Burada tamamen amatör, tamamen hobi amaçlı tahminlerde bulunan adamın veri okuması televizyonlara çıkan, bu işten ekmek yiyen adamdan 1500 kat daha doğru.

He bir de Twitter'da fenomen olanlar 2 gün kalana kadar tahmin açıklamıyorlar.

Ben forum tahmincilerinin yerinde olsam hiç iddiali şeyler söylemem bundan sonra. 2 gün kala anlarız deyin ve geçin.

Canınızı sıktığınıza değmez.

• Samet hocam masum diyemeyiz ama ne demiş atalarımız Perşembenin gelişi Çarşamba dan belli olurmuş.Birde görünen köy klavuz istemez vardı.İnsanların çok beklenti içine sokulduğu gerçek 850 hpa da -5 zar zor giriyor bunun adıda Ocak ayında sistem olarak geçiyor.Millet bu şartlarda nasıl yağacak diye akılları almazken burada tipi olacak tedbirleri alın gibi söylemleri görünce insanlarda bir şey çar zannediyor.Olmayınca da hayıflanmaları gayet yerinde küfür veya hakaret olmadığı müddetçe.

• Sabahın 4 nde sistem bitti demenin neresi veriye dayalı? Umut tacirliği gibi muhabbetlerin neresi veriye dayalı?Kim küçümseme seziyor.Siz o duruma kendinizi sokuyorsunuz. Neymiş 3 yıl ziyaretçi kalmış arkadaş 25 aralık da üye olmuş ilk mesajı umut tacirliği.Şimdi biz bu adamı küçümsüyoruz öyle mi? Ya aklımızla da dalga geçmeyin yeter yahu.Bu adam ağzına geleni söylüyor ama buradan da çıkmıyor yahu.İstediği hakareti söylüyor başka yeri övüyor ama oradan fazla burada takılıyor şimdi soruyorum bu adamın AMACININ masum olduğunu söyleyebilecek biri var mı?

Bahsettiğiniz kişi kim bilmiyorum, o yorumlara da denk gelmedim.

Sistemin iyi olmadığını savunan 1. sayfadan beri bir çok farklı kişiye rastlamıştım, kastım onlardır.

Dediğinize göre haklı da çıkmış arkadaş, neye dayanarak böyle bir tahminde bulunmuş merak ediyorum.

Bir dayanağı olmadan bunu söylemişse zaten trolldür. O konu da hem fikiriz.

Arkadaşın yorumunu alıntılarsanız incelemek isterim.

Küçümsemekten kastettiğim de yeni üyelerin yorum soru ve görüşleri ciddiye alınmıyor.

Veya her şeyi bilmemiz gerekiyormuş gibi ukala cevaplar aldığım da oldu.

Bilgisi olmayan tecrübesiz insanlar burada yazmasın isteyebilirsiniz hakkınız da; o zaman da yeni üye alımını kapatırsınız yada belli süre geçene kadar

bu başlığa yazmamızı engelleyebilirsiniz.

• Samet hocam masum diyemeyiz ama ne demiş atalarımız Perşembenin gelişi Çarşamba dan belli olurmuş.Birde görünen köy klavuz istemez vardı.İnsanların çok beklenti içine sokulduğu gerçek 850 hpa da -5 zar zor giriyor bunun adıda Ocak ayında sistem olarak geçiyor.Millet bu şartlarda nasıl yağacak diye akılları almazken burada tipi olacak tedbirleri alın gibi söylemleri görünce insanlarda bir şey çar zannediyor.Olmayınca da hayıflanmaları gayet yerinde küfür veya hakaret olmadığı müddetçe.

Tahminler beklenildiği gibi gerçekleşip ortaya dediğiniz sonuç çıkarsa dediğiniz doğru. Neden böyle oldu? Bu sonuca nasıl geldik? Bunların cevapları verildi. Kimse kör değil -5 ile işin içine başka etkenler girmediği sürece İstanbul için vasatın üstüne çıkamayacağını size bu uyarıları yapan hocalar zaten biliyor. Eğer her şey saat gibi tıkır tıkır işleseydi emin olun o sizi beklenti içine sokan hocaları öve öve bitiremezdiniz ki bunları daha önce yaşadık.

Benim sorum basit sabahın 4 nde sistem bitti diyenlere diyeceksiniz hocalara değil.Umut tacirliği yapıyorsunuz diyenlere diyeceksiniz.İyi o zaman bizde bunu yapalım 2 gün kala hatta 1 gün kala şöyle şöyle olacak bitti.Ne farkımız kaldı sağda solda ahkam kesenlerden ne farkımız kaldı şartları bizden çok çok iyi olmasına rağmen bizim kadar cesur olamayanlardan.Adam gece sistem girecek akşam diyorki kar görülebilir yada kky görülebilir zahmet verdik bunu söyletmek için.Hayıflanmak ayrı amacı farklı olanlar ayrı bilmediğiniz şeyler var.Adam gizli adam daha önce atılmış sonra gelmiş yavaş yavaş ortam yapmış bu sabah 10 da da kusmuş kinini açmış ağzını yummuş gözünü kusura bakmayın sapla samanı ayırmayan biz değiliz yeni üyelere haksız davranılıyor diyenler biz o konuda sapla samanı ayırmasak siteye ne yeni üye alınır ne de yeni üye kalır sitede.

• Tahminler beklenildiği gibi gerçekleşip ortaya dediğiniz sonuç çıkarsa dediğiniz doğru. Neden böyle oldu? Bu sonuca nasıl geldik? Bunların cevapları verildi. Kimse kör değil -5 ile işin içine başka etkenler girmediği sürece İstanbul için vasatın üstüne çıkamayacağını size bu uyarıları yapan hocalar zaten biliyor. Eğer her şey saat gibi tıkır tıkır işleseydi emin olun o sizi beklenti içine sokan hocaları öve öve bitiremezdiniz ki bunları daha önce yaşadık.

Ne överim nede gelmedi diye hayıflanırım.Başkaları rüzgara göre meyil alabilir.Bu beni bağlamaz.Sadece biraz daha gerçekçi olunmasından yanayım.

• 2 gün kalana kadar tahmin açıklamamalarının sebebi insanlar tarafından bu şekilde eleştirilmemek olabilir. Hepsini geçtim sürekli bilgisiz bir şekilde forumda tahminci olmayan kişilerin iddaalı yorumları yapması insanların iyice canını sıkıyor. Benimde tahmin yapmak hoşuma gidiyor ama ben böyle binlerce kişinin olduğu yerlerde değil evde aileme tahminlerimi yapıyorum. :chinese: hocalar hariç herkese tavsiyem budur.

• Neden denk gelmediniz bilmiyorum sizden önce silinmiş olabilir.Neden genel tabir kullanıyorsunuz yeni üye olup yazan yok mu?Var neden bir grubu bu işin içine tamamen sokuyorsunuz.Demek istediğim çok basit ben 3 yıldır ziyaretçiyim 25 aralıkda üye oldum bismillah ilk mesajı bu sistem FOS bu sistemden bir şey çıkmaz.Bu adam kime neye hizmet ediyor?Ben söyleyeyim geçen akşam yine rakamları açıkladım her sene olduğu gibi kuduran tipler harekete geçti geçen sene ana avrat küfür ediyorlardı bu sene biraz gelişme var işi hakarete indirgemişler.Bu siteyi çekemeyen güruhlar,nefes israfları bunu her zaman yapıyor yapacak da sizin anlamadığınız nokta sanki bunu bütün yeni üyelere yapılıyormuş gibi aksettirmeniz benim itirazım buna.Allahtan 3 gün önce üyelik alımını kapattık.Bu konuyu neye çevireceklerdi acaba.Son söylediğinize gelince yapsak DİKTATÖR oluruz yapmasak böyle ithamlara maruz kalırız ama biz yine de diktatör olacağız galiba bazı kişilere göre.