İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • mgm yarın Silivri beylikduzu hattı için kky vermis. Kadıköy gibi Anadolu yakasına yağmur demiş. Sicakliklarda bir iki derece oynuyor. Batıya ne kadar yakın ve sahilden ne kadar uzaksak yağışın yağmura dönmesi ihtimali o kadar azalıyor tahminimce

• Bünyamin bey Cuma günü kar yağacak diyor. Yağış miktarı iyi ama sonra Cuma akşamı yağmura dönecek diyor. Hemde sağanak yağmur.

Zeminde karın birikme ihtimali zayıf görünüyor diyor.

Kesinlikle katılıyorum. İlk saatlerde Karayel etkisiyle ortalama 5 cm rahat kar alabilir ama akşama doğru Bünyamin Beyin belirttiği gibi kky ve yağmur arasında gidip geleceğiz ama Pazar akşama doğru Salıya kadar tüm sinir bozukluğunu unutturacak soğuk ve kar olacak.

• Arkadaşlar az önce Habertürk TV'de Hüseyin Öztel İstanbul için canlı yayında açıklama yaptı. İstanbul'da kar yağışının 4 gün boyunca görüleceğini ve kar kalınlığının 1 günde olmasa da 4 günde toplamda 20 cm'i bulabileceğini söyledi. Karamsar arkadaşlar belki fikrini değiştirir diye yazmak istedim. İyi günler:)

• GFS verdikçe veriyor maşallah diyelim uzays3271653126uzays3271653126uzays32716531268)

Tşk tekrardan kandilli 8) Kar yağmaz dediler, yağdıkça yağacak inşallah uzays3271653126uzays3271653126uzays32716531268)

• Alçak kesimlerin karla karışık yağmura, hatta yağmura dönmesi olası cuma akşamdan sabaha cumartesi öğlene kadar.. Bünyamin bey haklı.

Fakat cuma akşama kadar kar fırtınası var il genelinde.

Bu yüzden sahillerde birikim olamayacağını defalarca söylüyorum.

Not: İkinci dalgada sahillerde de örtü olma ihtimâli çok yüksek.

• Cuma günü örtü alırsak Cumartesi yağan yağmur beni çok üzmez açıkçası.1 gün tadını çıkarırız zaten önümüzde potansiyel bir sistem daha var hatta ondan sonra bile bir tane olabilir.

• Bunyamin bey,ikinci dalga acisindan yorum yapsaymiş keske.Sonucta bi öngörüsü vardir.Birinci dalgayi zaten herkes az cok ne oldugunu ,biliyor,goruyor.Soyle bir, haftaya nasil olacakmis onu diyeymis..

• Bunyamin bey,ikinci dalga acisindan yorum yapsaymiş keske.Sonucta bi öngörüsü vardir.Birinci dalgayi zaten herkes az cok ne oldugunu ,biliyor,goruyor.Soyle bir, haftaya nasil olacakmis onu diyeymis..

Bünyamin bey temkinli olur herzaman daha önce çok yanıldı. Bende onun yerinde olsam temkinli olurdum.

• 5-6 saatlik aralıksız bir kar fırtınası sahillere bile 10 15 cm örtü bırakabilir nitekim 6 ocak akşamında 5 saat sonunda sağlam bir örtü oluşmuştu bile.6 ocak kadar örtü ihtimalini ben de kuvvetli bulmuyorum fakat neden birikim olmayacağını düşünüyorsun? Bence 5-10 cm bir birikim olduktan sonra yağmurla birlikte eriyebilir gibi duruyor.

• 2012 yılındaki şubat efsanesinden hemen önce bir sistem gelmişti.27 ocak günü.Alçak basınç sistemiydi ve gece 3 4 gibi başlayan kar sabaha kadar yağmış ve 5-10 cm örtü oluşmuştu.Ertesi gün ise hava ısınmış ve yağmur,biriken tüm karları eritmişti.Karlar eridikten hemen sonra da efsanevi bir dek başlamış ve Avrupa Yakasının güney ilçelerine 60 70 cm kar bırakmıştı.2.dalgayı bugünden söylemek zor fakat ilk sistem,2012 yılındaki sisteme benzeyebilir gibi duruyor.