Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

 • manik depresif istanbulda havalarnasıl yakında bendebir istanbul yapacağım 😊

  perşembeden itibaren çok ciddi sıcaklık ve neme maruz kaldık. öğlen saatlerinde çıkmıyordum zorunlu olmadıkça. haftaya serinlik geliyor. biraz olsun rahatlar havalar. ne zaman gideceksin hocam?

 • Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçesinde sel meydana gelirken Çarşamba'da su baskınları yaşandı. Üreticinin fındığı ise su ile denize akıp gitti.

  Ordu'nun Ünye, Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinde meydana gelen sel felaketinde yüksek kesimlerden gelen sel suları tonlarca fındığı denize döktü.

  Son iki gündür aşırı yağışlar Ordu ve Samsun'u etkisi altına aldı. Samsun'un Terme ve Salıpazarı ilçeleri ile Ordu'nun Ünye ilçesi yüksek kesimlerden gelen sel sularının etkisiyle fındık bahçelerindeki harmanı da denize döktü.

  Terme ve Ünye'nin sınırı olan Akçay mevkisi deresinden akan tonlarca fındık sahil şeridinde parça parça adacıklar oluşturdu. İlçenin yüksek yerlerinden de görülen denizin içindeki fındıklar ise 50 tona yakın olduğu söyleniyor.

  Kendi fındığının da sele gittiğini söyleyen çiftçi Yusuf Çoban, "Yaklaşık bir haftadır yağan yağmurdan dolayı son iki gündür şiddetini arttırdı. Tabii, yağmurun etkisiyle beraber Akkuş Çaybaşı ve İkizce ile Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçesinde gelen sel suları benimde fındığım olmak üzere denize döktü. Selden dolayı bayağı zarar gören çiftçilerimiz var. Kaç tanedir bilemeyiz ancak zarar çok büyük olduğunu biliyoruz. Yukarı kesimlerde fındıklar bir haftadır toplanamadığı için dibine inmiş. Aşırı sel ile birlikte ne kadar fındık varsa denize aktı. Benim kendi bahçemde de zararım var. Benim de fındığın bir bölümü sel sularıyla beraber denize boşaldı" dedi.

 • perşembeden itibaren çok ciddi sıcaklık ve neme maruz kaldık. öğlen saatlerinde çıkmıyordum zorunlu olmadıkça. haftaya serinlik geliyor. biraz olsun rahatlar havalar. ne zaman gideceksin hocam?

  eylül 15 gibi.istanbulunnemi zaten insanı mahvediyor sıcağıda cabası bakalım belki otarihlerde serinleme var gibi boğucu hava olmasında gerisi önemli değil😊

 • Gray Cities tüm üreticilerimize geçmiş olsun diyelim zortabiki allah yardımcıları olsun.busabah bulunduğum konumada şiddetlibir sağnak yağışoldu sabah 5.5 gibi fındıklar harmanda birden acabadedim selmi olacak Allahtan sonrasında dindi gerçektende üzücübir durum düşünsenize bütün emekleriniz biranda elinizden kayıp gidiyo 😏 rabim kimseyi böyle şeylerle sınamasın.

 • Cumartesi günü Trabzon'dan Sakarya'ya geldim. Samsun Terme-Çarşamba arasında inanılmaz trafik vardı arka yollardan dolanarak kaçtık bir yolunu bulup. Tüm evlerin ilk katları su altındaydı inekler yollardaydı ahırlar sular altında olduğu için. Bir derenin yanından geçtik ama hiç bir önlem alınmamış derenin seviyesinin altında evler var çok büyük tehlike bir an önce buralara bir imar planlanması yapılması gerekiyor.

 • eylül 15 gibi.istanbulunnemi zaten insanı mahvediyor sıcağıda cabası bakalım belki otarihlerde serinleme var gibi boğucu hava olmasında gerisi önemli değil😊

  İstanbul sıcak doğru ama poyrazı var serinletiyor poyraz dinerse işte o zaman kötü :)

 • Cuma akşam saatlerinden itibaren Trabzon ve Rize'de kuvvetli (20-50 kg), Rize'nin doğu ilçeleri ile Artvin'in sahil yerleşimlerinde ilk saatlerde kuvvetli, gece saatlerinde yer yer ve zamanla şiddetli (60-110 kg) gökgürültülü sağanak yağış ihtimali yüksek.