Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Demekki ocağı bitirdik şubattan yemeye başladık. Bu kış cacık. Bunu kabul edin artık. Tarih verip umutlandırmayın insanları. Ocak 22 si gitti ocak sonu gitti şubat başı geldi. Hadi hoppa...

• White Tiger28 hocam bahar periyoduna geçmeyelim de. Malum son beş yılın şubatlarını, 2017’yi çıkarırsak, hatırlamak dahi istemiyorum.

manik depresif o geçen seneydi bu sene şubat ayı çokdaha farklı olucak belki görmüştürsün geçen yılki şubat ayını birçok tahminci çok soğuk geçicek efsane gelecek diyodu bende tamtersi ılık geçicek demiştim vede öyle olmuştu buyılda yine çoğu kişi ılık geçecek diyo ama bende aksine daha farklı geçecek diyorum şubatta 3 sistem beklentim vardı şuan bu 4 de çıktı diyebilirim anlayacağın çoğu kişiye kılıç çektim inşallah yanılmam bu seferde 😊😊

• Demekki ocağı bitirdik şubattan yemeye başladık. Bu kış cacık. Bunu kabul edin artık. Tarih verip umutlandırmayın insanları. Ocak 22 si gitti ocak sonu gitti şubat başı geldi. Hadi hoppa...

Kış'ı bitirdiysen otur ve yazı bekle kış'ı bitirmeyenlere müsade et onlar yazsın. Kış'ı bitirdiğin için umutlanmanada gerek yok.

• Madur61 ocağı bitirdiğimizi nerden çıkardın hemkışı neden bitirecekmişizki aysonu sisteminde ufakbir oynamalarla neler olur neler bunu bilmiyon heralde.bu sistemi şuan birçok tahminci takip ediyo önemli olan sistemi yakın vadeye taşıyabilmek ha gelme ihtimali varmı diye soracak olursan bence var bekleyip görelim bazı modeller ve parametreler bunda şuan mütakip hem şuan sistemin avrupaya felan kaçtığı yok keza onlarda endişeli bukonuda farkındaysan

• Günler biter kış bitmez, tamam bizde umutlanıyoruz çıkmayınca umudumuzu kesiyoruz ama durun bakalım daha bişenin bittiği yok.Hatta öyle bir sistem alacak bölgemizki bizi mest edecek.Bi tane olsun ballı kaymaklı olsun. Gelirse sert bir sistem gelecek. Tabiii ki bununla ilgili sayısal veriler yok olsa zaten sistem kovalamayız. Bununda zevki tam da burası işte.

• Hatırladığım son 2009 dan beridir 10 şubat 2012 hariç (oda 15 cm vardı) elle tutulur bir sistem alamadı bölgemiz. onun için ocak ayı son haftayaydı umudumuz oda elimizden gitti maalesef. Yinede Şubatta bu geleneğin aksine en az bir sistem alacağımızı düşünüyorum Tabi yüce taktir Rabbimizin.İnşallah şu iki haftalık süreç olumlu yönde değişir

• Kardelen28 senin şubat düşüncene katılıyorum ancak ay sonu tahminine katılmıyorum. Ay sonu sistemi bana göre selektör çakarak geliyor. Hem de büyüleyici soğuklarıyla. Mjo olsun nao ao olsun pna ve rossby dalga verileri ay sonu bizi işaret ediyor

• Ah be kardelen hocam, o ufak uynamalar keşke bir kere de lehimize olsa. Geçen sene de burda bir çok isim yapmış hocamız, fragman bitti, film başlıyor falan demişti ama maalesef film başlamadan kış bitti. Üstüne ikinci kışın da durumu ortada ;(

İnşallah dediğiniz gibi olur. Tüm isteğimiz zaten kara gömülmek.

• Osman Akkaya bende aysonundan ümitliyim daha 15 sistemi gelmeden öncede bundan bahsetmiştik modellerin kafası çok karışık bi bize bi avrupaya gidip geliyo sistem.faz göstergelerinde ecm-gfs ye mutakıp olmayoluna girdi diyebiliriz bu çok güçlü bir polar wortexs sistemi buşekil sistemler 10 yılda bir gelir zaten.bakalım umudumuz halendaha sürüyo şahsen buyıl efsanevi bir sistem muhakkak alıcaz almalıyızda artık bu ull olur sibirya olur iskandinav olur balkan olur farketmez bişekilde olsunda gerisi önemli değil.dediğim gibi ben şubat ayından buyıl çok ümitliyim inşallah yanılmam.

• Kış'ı bitirdiysen otur ve yazı bekle kış'ı bitirmeyenlere müsade et onlar yazsın. Kış'ı bitirdiğin için umutlanmanada gerek yok.

Dünkü maçta seni hatırladım. Maç yarıda kalıyor sen staddan çıkıp yürüyorsun. Gerçekler çok farklıydı ama. Üzüldüm ve ocağı bitirdim. Şubatı da şubat 5 gibi bitiririsek şaşırmam.

• Madur61 ocağı bitirdiğimizi nerden çıkardın hemkışı neden bitirecekmişizki aysonu sisteminde ufakbir oynamalarla neler olur neler bunu bilmiyon heralde.bu sistemi şuan birçok tahminci takip ediyo önemli olan sistemi yakın vadeye taşıyabilmek ha gelme ihtimali varmı diye soracak olursan bence var bekleyip görelim bazı modeller ve parametreler bunda şuan mütakip hem şuan sistemin avrupaya felan kaçtığı yok keza onlarda endişeli bukonuda farkındaysan

Evet ben de takip ediyorum ama o sistemin bize dönmesi çok zor ve AB ler yüzünden dönse dönse batıya döneceği daha yüksek ihtimal. Bu yıl yeteri kadar fönlenemedik ve bunun sancısını çekeceğiz. Bu patern böyle giddikçe işimiz zor. Bir ılıkçı gibi konuştuğum için utanıyorum ama gerçekler bunlar. Umarım sistem gelirde ben yanılırım.

• bu seneyi bu bölge icin milad yaptim kafamda. Milad derken 2 anlam cikar. Olumlu yada olumsuz. Gecen sene olumsuzdu. Bu seneyi gorecegiz. Olumlu olursa milli sistemimiz olur. Normal sistem beklemiyorum artik. 15 cm felan beklemiyorum

. 70-80 cm cok eskide aramayin hemen 2 sene onceye gidin. Boyle bir sistem olscak insallah. :)