Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yine berbat bir sürece girdik kasım ayındaki kadar şiddetli olmasa da kurak günler kapıda aralığın son haftasına kadar ızdırap devam edecek her ayın başında bir sistem alıp geri kalanı boş geçiriyoruz bu kış ümitlerimi iyice kırmaya başladı.

Bende sizin gibi düşünüyorum hocam, durum hiç iç açıcı değil.

• Aynen çorumumuzun ayazı meşhur zaten.gerçekten bugün dondurucu soğuk vardı öğle saatlerine gelirken çok hafif kar serpintiside vardı

Soğuğa Sormuşlar Nerelisin Demişler Erzurumluyum Ama 1 evim Sivasta 1 Evim Çorum da demiş :D

• Anadoluda ki en soguk iller : Kayseri Sivas Yozgat Nevşehir Çorum Çankiri Konya Eskişehir Tabiki Bunlar Kendi Görüşlerim

Einmal editiert, zuletzt von Eraay ()

• Kimse alınması amaAmasya iklim olarak çok kötü bir yer çukurda kalıyor kaç kez şahit oldum Samsun'a kar yağarken Amasya'ya yağmur yağdığını güya iç kesim. Karadeniz'in de en kurak yeri hatta Türkiye'nin en kurak yerlerinden biri yazın 40 dereceler ölçülebiliyor kısacası bir kar delisilini deli eder anca :D

• Kimse alınması amaAmasya iklim olarak çok kötü bir yer çukurda kalıyor kaç kez şahit oldum Samsun'a kar yağarken Amasya'ya yağmur yağdığını güya iç kesim. Karadeniz'in de en kurak yeri hatta Türkiye'nin en kurak yerlerinden biri yazın 40 dereceler ölçülebiliyor kısacası bir kar delisilini deli eder anca :D

Ayn Hocam Diyorum Corum Amasya Arasi 30 Dk Ancak Mesela Sicaklik Olarak Çorum -4,2 Amasya +4 Derece

• Bu gece ve yarın yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı geçişi olacak kuzeye ne kadar yakınsanız o kadar şanslısınız yüksek kesimden kastım 500 m + 'dır.

• Bu gece ve yarın yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı geçişi olacak kuzeye ne kadar yakınsanız o kadar şanslısınız yüksek kesimden kastım 500 m + 'dır.

Çorum Merkeze Hafif Kar Çiseliyor

• Ülkemizde 1.5 aydan uzundur kurak geciriyoruz özellikle iç anadolu duzgun yagis alamiyoruz bu kurakligin sonucu buyuk cikacak gibime geliyo bu surecin sonunda iç anadolu 3 yıldır alamadigi kadar 1 kar yagisi alacak gibime geliyo sanki

Hocam Bee Şu Samsundan Uzanan Kütle Çoruma bi Uğrasa varyaa :D Şaka bi yana ihtimal yok demi ?

• Ülkemizde 1.5 aydan uzundur kurak geciriyoruz özellikle iç anadolu duzgun yagis alamiyoruz bu kurakligin sonucu buyuk cikacak gibime geliyo bu surecin sonunda iç anadolu 3 yıldır alamadigi kadar 1 kar yagisi alacak gibime geliyo sanki

Geçtiğimiz sezon gayet iyi kar iç bölgeler aldı öyle bir yazmışsın ki sanırsın 3 yıldır boşsunuz :)

• Geçtiğimiz sezon gayet iyi kar iç bölgeler aldı öyle bir yazmışsın ki sanırsın 3 yıldır boşsunuz :)

Hocam Geçen Sene İyiydi Ama 40 cm den fazla görmedik 3 yıldır biz alisik degiliz bi balina istiyorum :D