İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben de o sırada Uydukentteydim 5-6 dk yağdı ama o 5-6 dk da 2,5-3 mm bırakmıştır. Keşke Uydukentte istasyon olsa ama nafile yapmazlar. :( Kaldık bizim istasyona. :(

hocam cimerden bi şanşınızı deneyin isterseniz en azından bilgi veriyorlar. Türkmendağı için sormuştum kurmuşlar ama eskişehir tarafına 8o

• hocam cimerden bi şanşınızı deneyin isterseniz en azından bilgi veriyorlar. Türkmendağı için sormuştum kurmuşlar ama eskişehir tarafına 8o

Yok hocam yakın sayılır 5 km mesafe var o mesafe için yapmazlar.Ayrıcam merkezin 8-9 km kuzeyinde Üniversite istasyonu var. Ama üniversite yağışlarda Uydukentle benzer olabiliyor. Geçen salı günü Üniversite 32,2 mm. Alırken istasyon 20,6 mm aldı. Uydkentte Üniversiteye benzer bir rakam almıştır.

• IMG_20210324_113637.jpg

IMG_20210324_113657.jpg

24 Mart 2021.Koca kış beklediğimiz sistem Mart ayının sonlarında gelmişti. Mart ayı sonuna göre güzel kar almıştık. Şehir merkezi 13-15 cm. Yüksek kesimlerimiz 20 cm. almıştı. Dağları zaten söylemeye gerek yok. Özlendi. :) Bu kış inşaAllah geçen kış gibi haya kırıklıkları ile geçen bir kış değil de efsane bir kış olarak hatırlayacağımız bir kış olur.

• Afyon olarak boş geçtik sistemi çevremize göre genelde çok düşük kaldık. 30 km batımızdaki Sinanpaşa 23,2 mm. biz 2,3 mm. aldık. Ben en yakın zamanda bu şehirden kendimi kurtarmaya bakacağım. Bu şehirde yaşamak bir yağışsever ve karsever için ızdıraptan başka bir şey değil.

• Afyon olarak boş geçtik sistemi çevremize göre genelde çok düşük kaldık. 30 km batımızdaki Sinanpaşa 23,2 mm. biz 2,3 mm. aldık. Ben en yakın zamanda bu şehirden kendimi kurtarmaya bakacağım. Bu şehirde yaşamak bir yağışsever ve karsever için ızdıraptan başka bir şey değil.

afyon kuru soğuk şehri. genelde hep kuru soğuk oluyor kar yağdımıda bazen sağlam yağıyor .yağoş rejimi düşük malesef

İstasyon zayıf kaldı kardeşim. Uydukent tarafı 10 mm rahat almıştır. İstasyonun orda birşey var.

• afyon kuru soğuk şehri. genelde hep kuru soğuk oluyor kar yağdımıda bazen sağlam yağıyor .yağoş rejimi düşük malesef

Biz istasyonun konumundan en az senelik 20-30 mm kesin kaybediyoruz.Son yıllarda yağışlar azaldı kar yağışları dramatik bir şekilde azaldı. Sonumuz hayrolsun diyorum. 2015’ten sonra çok değişti bu durum.

• Biz istasyonun konumundan en az senelik 20-30 mm kesin kaybediyoruz.Son yıllarda yağışlar azaldı kar yağışları dramatik bir şekilde azaldı. Sonumuz hayrolsun diyorum. 2015’ten sonra çok değişti bu durum.

reis bursada öyle bizim eski yağışlarımız yok . % 40 50 kayıp var. son 3 senedir iyice azaldı yağışlar. giderekte azalmaya devam ediyor görüntü o . yahu uludağa 3.80 .3.70 3.90 kar yağıyordu 3.60 3.50 ... son 3 senede 1.60 .1.70 .geçen sene 2021 martta işte 2 metre zar zor yağdı. yağmurlar az olduğu için otomatıkman uludağada kar az yağmış oluyor. soğuklarda eskiye göre az zaten. 2017 e kadar yağmurlar fena değildi idare ederdi. bi 90 lar gibi değil tabi. 2017 den sonra iyice bozulmaya başladı giderek adım adım dahada kötüye gidiyoruz. babam bile diyor ya 62 yaşında adam :D yağmur işi bitti diyor .. yağmurmu bunlar diyor. 48 60 saat aralıksız yağmurlar nerdeeee.

durum vahim. belki şimdi idare ediyor ama 10 seneye nolur bilinmez. sıkıntılar kapıda.

Uydukent iyi yağış aldı ki hâlâ devam ediyor. Galiba istasyonda bulut bile yok :(

• Paez Bu sene düzelir belki diye diye 7 sene oldu. Allah sonumuzu hayıretsin. Ben pes ettim artık.

gogebakanadam Siz üniversite istasyonuna bakın derim sizin orayla üniversite eş güdümlü gidiyor. Üniversite tarafı uydukentten de gerçi iyi kütle çekti. İstasyon başta olmak üzere merkezin her yeri zayıftı.Radardan gördüğüm kadarıyla. Benim konumu Üniversiteden de iyi vurdu 7,6 mm. yağış düştü.

• Afyon Bölge istasyonunun olduğu konumun Allah cezasını vermiş. Şu an etrafa bakıyorum bir tek orada bulutlanma yok. Bulut çekmekten bile aciz bir konuma kurmuşlar istasyonu bir de sağlam yağış almasını bekliyoruz. Yağmurun çiselemesi bile mucize orası için.

• Afyon Bölge istasyonunun olduğu konumun Allah cezasını vermiş. Şu an etrafa bakıyorum bir tek orada bulutlanma yok. Bulut çekmekten bile aciz bir konuma kurmuşlar istasyonu bir de sağlam yağış almasını bekliyoruz. Yağmurun çiselemesi bile mucize orası için.

:D boşver be reis akışına bırakalım ^^ afyon :) kuru soğuk