Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırlı günler

Malkara ya geldim hava buz gibi ve yağmurlu kış havası var

Ben Malkara da hatırlıyorum 23 Nisan kar yağışı olduğunu biliyorum

🤔🤔🤔

• En büyük hobim gökyüzüne ve denizlere bakmak

Hatta bakarken düşüncelere dalıp gitmek

Atmosfere bakınca sadece bulutları seyredip aksiyonu koklamıyoruz elbette

Uçaklar ve kuşlar da her zaman dikkatimi çekiyor

Hatta insanoğlunun uçağı icat ederken kuşlardan yararlandığını biliyoruz

Büyük mucizevi özelliklerle yaratılmış olan kuşlar ( yüce kitabımızda birçok ipucu verilmiş ki bence gemilerle ilgili de muhteşem anlatımlar var )

Hep demişimdir çevreme ve burada da yazmıştım , neden uçaklar da kuşlar gibi kanat çırpmaz

Hani madem konseptimiz kuşlarsa tam benzeyelim , hem iniş ve kalkışlar daha güvenli olur hem de o yüksek tork biraz daha etkin kullanılmış olur

İşte NASA kanatların elastikiyetiyle ilgili harika bir çalışma başlatmış

Bu bana göre insanlık için büyük önemde bir gelişme

Çok heyecan verici

Konuyla ilgili CNN de çıkan haber ve ipuçları

Herkese iyi pazarlar

https://edition.cnn.com/style/…-airplane-wing/index.html

• Al-i İmran Suresi 190 ve 191 . ayetler Tefsirleriyle beraber okunup incelendiğinde, insanlara ışık tutup ufkunu açan nice Ayetlerin de olduğu gözlemlenir. bununla beraber bilim insanlarının özellikle gök bilimcilerin hepimizden fazla inançlı olması beklenir. muhakkak ki gerçek akıl sahipleri gereği gibi Allah'a tazim edip boyun büker.

• Louis Aragon o coğrafyalarda bulunan aşağı yukarı hepsi karışık durumda bizim basına çoğu yansımıyor malesef .Bir yandan da İrandada kıvılcımlar mevcut çok karışıcak gibi bir yandanda İşgalci İsrail var her an yine bir kıvılcım çıkartabilir her yerde .

Türkiye ise bir Nato üyesi ne yapabilir ne kadar söz söyleyebilir bu coğrafyada koca bir soru işareti :?:Herkesin dediği gibi sırada İran ve Türkiye kaldı yüz yıllardır planladıkları şeyi her an devreye sokabilirler .

• 18 yaşındasınız ve diyelim ki Allah ömür verdi 68 ine kadar yaşadınız.50 yıl boyunca da günde 1 paket sigara içtiniz.Sağlık tarafına girmeyeceğim muhtemelen sağlığını çoktan kaybetmiş birisi olarak diğer insanlara muhtaç olacaksınız ve hayattan keyif almaktan uzakta kalacaksınız.Matematik hayatımızın her yerinde diye hesaplayalım;

365x50x15=273.750 Tl bu parayı en kötü tasarrufla erken emeklilikte değerlendirdiniz;.%25 devlet katkısı var zaten 673.142 Tl niz oluyor.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• 18 yaşındasınız ve diyelim ki Allah ömür verdi 68 ine kadar yaşadınız.50 yıl boyunca da günde 1 paket sigara içtiniz.Sağlık tarafına girmeyeceğim muhtemelen sağlığını çoktan kaybetmiş birisi olarak diğer insanlara muhtaç olacaksınız ve hayattan keyif almaktan uzakta kalacaksınız.Matematik hayatımızın her yerinde diye hesaplayalım;

365x50x15=273.750 Tl bu parayı en kötü tasarrufla erken emeklilikte değerlendirdiniz;.%25 devlet katkısı var zaten 673.142 Tl niz oluyor.

Dedemi akciğer kanserinden kaybeden biri olarak soyluyorum içmeyin şu illeti dediklerine sonuna kadar katılıyorum..

• Şunu da ilave edeyim zamla sigarayı bırakanı görmedim.Yiyeceğin içeceğinden kısar yine o sigara alınır.Hani 100 ~150 tl olup kaçakçılığa önlem alınırsa belki bir ihtimal.Sigara içmenin bence tek nedeni beynin mutlu olmak istemesi.Eğer mutlu olduğunuz bir işle uğraşıyorsanız sigara aklınıza gelmez.Sigara canınız çektiğinde ya çikolata ya da tam tersi ekşi tadlar mesela limon yerseniz dikkat edin isteğiniz geçecektir...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Hayırlı haftalar dostlar. Sağlık ve bol rızıklı bir hafta dilerim hepinize.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)