Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • TSK dan muhteşem bir video..Türk ordusunun çağ atlayışını izliyoruz son 15 yılda..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Günaydın değerli arkadaşlar,İyi pazarlar dilerim cümleten.

İşler bitmek bilmeyince bu günümü sadece incir ağaçlarına ayırmaya karar verdim, tatilin son gününde mahalleliye güzel bir ziyafet verebilirsem ne mutlu bana.

• Günaydın HF, hayırlı ve güzel bir pazar günü dileğiyle..

Roketsan'dan rekor..

ROKETSAN tarafından Birleşik Arap Emirlikleri'nin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen ve dünyanın en güçlü 122 mm topçu roket sistemi kabul edilen Jobaria Çok Kundaklı Lançer, "ordu araçları" kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Roketsan üretti! Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

http://www.milliyet.com.tr/rok…rekorlar-ekonomi-2730944/

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 1071 den beri bu topraklardayız. Anadolunun Türklerin vatanı olması kapısını açan Malazgirt Meydan Muharebesinin yıl dönümüdür bugün..1453 nasıl bizim için önemli bir tarihse 1071 de öyledir.

Sayıca kendisinden çok fazla olan bizans ordusunun haberini alan Sultan Alparslan o büyük savaşın hemen öncesince kefeni giyip şunları demiştir;“Ya Rabbi! Sana tevekkül ediyor, azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve senin uğrunda cihad ediyorum. Ya Rabbi! Niyetim halistir. Bana yardım et; sözlerimde hilaf varsa beni kahret.”Ve Anadolu kapıları Türklere açılmıştır.

26 ağustosu diğer önemli tarih yapansa Büyük Türk milletinin Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında Büyük Taaruzu başlattığı gündür. Kadınıyla erkeğiyle askeriyle çiftçisiyle çoluğuyla çocuğuyla büyük bir zafer büyük bir liderle kazanılmak üzeredir. "ordular ilk hedefiniz akdenizdir, ileri!" ve Allah Allah nidalarıyla büyük bir savaş kazanılacaktır.

Ne mutlu ki Türk tarihi büyük liderler komutasında çok büyük işler başarmıştır. Anadoluya giriş ve Anadolunun işgalden kurtuluş tarihi ne rastlantıdır ki 26 ağustostur.

Bu vatan uğruna can vermiş, şehit olmuş tüm askerlerimizin büyüklerimizin ruhu şad olsun. Onlar bu vatanı kazanıp korudular ve kurtardılar. Bizde bu vatanın bekçileri olmaya devam edeceğiz. Ne mutlu Türküm diyene!

Einmal editiert, zuletzt von Narsil ()

• Kardeşlerim İyi Akşamlar,

Tatili bitirdik ve nasip olursa yarın mesaiye başlayacağız,

Rabbim helalinden rızık nasip etsin,iş arayan kardeşlerimize de güzel kapılar nasip etsin

Saygılarımla

• Günaydin HF hayirli haftalar. Benim icinde zor bir gun yaklasik 15 gunluk tatilden sonra işe gitmek hemde yoğun tempoyla baslamak zor..