Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Günaydin HF hayirli gunler guzel haftalar cümleten..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Nefret sicaktan, bugun bir daha anladim ki yaz ayi bana gore degil..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil

Kesinlikle katılıyorum :)

Ben askerliğimi Sarıkamış'da yaptım. Eğer iş imkanı filan olsaydı oralarda, kesin yerleşirdim :)

Şimdi ise, çocukların okulları filan bitsin, ilk hedefim Alaska'ya yerleşmek :)

Orası süper, model filan takip etmeye de gerek yok. Yağdıkça KAR , yağıyor ^^^^^^

• hocam kanadaya yerlesen izmirlinin hikayesine donmesin sonra:)) saka bir yana bende geceleri serin bir sehirde yasamak istiyorum, bakalim belki memlekete donme durumum var hayirlisiyla..

• Dünya Bankası ‘Sürdürülebilir Şehirler Projesi’ kapsamında 2016 ve 2018'deki kredilere ek olarak Türkiye'ye 500 milyon euro daha ek finansman verilmesi kararını onayladı

Kurumun açıklamasında “Sürdürülebilir Şehirler Programı, ilgilenen belediyelerin öncelikli yatırımları için finansmana erişimlerini sağlayarak ve vatandaşlarına daha iyi hizmet sunmalarına yardımcı olarak Türkiye’nin şehirlerinin ekonomik, finansal, çevresel ve sosyal sürdürülebilirliklerini arttırmayı amaçlar” deniliyor.

Dünya Bankası tarafından cuma günü yayımlanan bültene göre finansman toplu ulaşım, su dağıtımı, atık yönetimi, enerji verimliliği, itfaiye hizmetleri ve sosyal hizmetler alanındaki belediye yatırımlarında kullanılacak.

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Kouame, “Türkiye’nin büyüyen şehirleri giderek artan iklim ve afet riskleri ile karşı karşıya. Bu risklere karşı gerekli hizmetleri sağlamak ve Türk vatandaşlarının yaşamlarını iyileştirmek için çok çeşitli altyapı tesislerinin sürdürülebilir ve dayanıklı bir şekilde tesis edilmesi gerekiyor. Sürdürülebilir Şehirler Projesi için sağlanan bu ek finansman yoluyla Türkiye’nin şehirlerinin sundukları hizmetleri artırmalarına ve iyileştirmelerine yardımcı olmaya devam etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

• Gunaydin HF,herkese hayirli gunler, birlik beraberlik icinde hareket etmemiz gereken bu gunlerde bu tur tartismalardan uzak duralim lutfen..

Türk kimdir? Türk'ün tarihte 16 devlet kurdugunu unutmayalim, biz Atatürkten sonra Türk olmadik, Osmanliylada Türk olmadik,biz hepsinden önce Türktük..Osmanlida da bizim atalarimizdan var Atatürkte bizim atamiz,selcukluda bizim atamiz Attila da bizim atamiz konuyu carpitmayalim..

• Değerli forumdaşlar palm yağının insan sağlığına etkileri hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

Palm yağı üretimi için ormanlara verilen zarar şüphesiz ama insan sağlığı için internette araştırdığımda klasik olarak kanserojen ve damar tıkanıklığı gibi zararlardan bahsediliyor. Şimdi bu raporlara inanmak istesem bile zeytinyağına bile geçmişte aynı şeylerin söylendiğini gördüm, okudum ve şimdi en sağlıklı yağlardan biri olarak ifade ediliyor.

Palm yağıda doymuş yağ oranı yüksek bitkisel bir yağ olarak göze çarpıyor. Palm yağı hakkında detaylı bilgileri olan varsa dinlemeye hazırım. :)

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Değerli forumdaşlar palm yağının insan sağlığına etkileri hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

Palm yağı üretimi için ormanlara verilen zarar şüphesiz ama insan sağlığı için internette araştırdığımda klasik olarak kanserojen ve damar tıkanıklığı gibi zararlardan bahsediliyor. Şimdi bu raporlara inanmak istesem bile zeytinyağına bile geçmişte aynı şeylerin söylendiğini gördüm, okudum ve şimdi en sağlıklı yağlardan biri olarak ifade ediliyor.

Palm yağıda doymuş yağ oranı yüksek bitkisel bir yağ olarak göze çarpıyor. Palm yağı hakkında detaylı bilgileri olan varsa dinlemeye hazırım. :)

Palm oil içerisinde doymuş yağ oranı yüksek bunlar damar tıkanıklığı sebebi, Zeytin yağında ise doymamış yağ oranı yüksek o yüzden daha sağlıklıdır.

• Ve tarih Türkleri bir kez daha yazdı. Çağ kapatıp çağ açan bizler İslam sancağını hala taşımaktayız. Rabbim bizi her daim muzaffer eylesin..