Konu Dışı [Genel Sohbet]

• Diablo~

Kusura bakmayın ama sağlıklı bir düşünce tarzı değil bu yazdıklarınız.

Biraz önce olan deprem mesela, ne bileyim Ermenistan, Yunanistan gibi ülkeler "Türkler bunu hak ettiler, umarım hepsi ölür"

diye yayınlar yapsalar tepkiniz daha doğrusu duygularınız ne olurdu?

Acı, keder, ölüm duyguları evrenseldir. Arada sınırlar, ekonomik kaygılar, siyasi çekişmeler daha doğrusu iktidarlar olmasa,

inanın insanlar bir birleri ile düşman olmazlardı.

Ben Çin'de üstelik Şanghay kırsalında bir çok fabrika gezdim. Bu fabrikalarda örneğin 1500 kişi çalışıyor ama yatakhaneler sadece 500 kişilikdi.

500 kişi vardiyada, 500 kişi dışarda, 500 kişide uyuyordu. Vardıya bitince bu insanlar henüz yataklarından kalkan insanların yattığı yerlere

yatmaya gidiyordu. Ve bu insanların aldığı ücretler 25 dolar civarıydı.

Şimdi bu insanların siyaset, etnik kökenler, kaliteli yemekler ve yatacak yerler düşündüğünü mü sanıyorsunuz.

Bu insanlar yönetim farketmeksizin, resmen vahşi kapitalizmin esiri olmuşlardı.

Umarım böyle acıtıcı düşüncelerin esiri de olmazsınız.

Selam ve sevgilerimle

• Hocam daha öncede söylediğim gibi ben böyle düşünüyorum.Fikir ayrılıkları olması gayet doğal.Bazıları sizin fikrinizin daha doğrusu düşüncenizin doğru olduğunu söyler bazıları benim.Şu virüs olayı Çin'de değil başka ülkede çıkmış olsaydı evet sizler gibi düşünürdüm.Fakat olayın içine Çin girince Doğu Türkistan'da olan katliamdan sonra gram üzülesim gelmiyor.Saygılar..:thumbup:

• Hocam daha öncede söylediğim gibi ben böyle düşünüyorum.Fikir ayrılıkları olması gayet doğal.Bazıları sizin fikrinizin daha doğrusu düşüncenizin doğru olduğunu söyler bazıları benim.Şu virüs olayı Çin'de değil başka ülkede çıkmış olsaydı evet sizler gibi düşünürdüm.Fakat olayın içine Çin girince Doğu Türkistan'da olan katliamdan sonra gram üzülesim gelmiyor.Saygılar..:thumbup:

Alma Mazlumun Ahını Çıkar Aheste Aheste

• Ilker Gunebakan hocam saygı ve sevgilerimle, yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Müslümanlık oh olsun diyememektir. Hep aynı örneği veririm, peygamber efendimiz Taif'te taşlanırken ve acılar içindeyken, yüce rabbim onları affet bilmiyorlar diye dua ediyordu. Böyle bir peygamberin ümmeti oh olsun gebersinler dememeli nazichane düşüncem..

• Arkadaşlar ben şimdi sağlıkçıyım ama işsizim böyle elim kolum bağlı evde oturamıyorum bir şeyler yapmak istiyorum ama elimden hiç birşey gelmiyor deprem bölgesine gitmek istiyorum bana bir yol gösterin kafam durdu 17 ağustos depremini yaşamış biri olarak o insanların psikolojisini ve şuanki durumlarını çok iyi anlıyorum o yüzden benim bir şekilde oraya gitmem lazım

• Arkadaşlar ben şimdi sağlıkçıyım ama işsizim böyle elim kolum bağlı evde oturamıyorum bir şeyler yapmak istiyorum ama elimden hiç birşey gelmiyor deprem bölgesine gitmek istiyorum bana bir yol gösterin kafam durdu 17 ağustos depremini yaşamış biri olarak o insanların psikolojisini ve şuanki durumlarını çok iyi anlıyorum o yüzden benim bir şekilde oraya gitmem lazım

THY ek sefer düzenledi bilet alabilirsiniz hızlı bir şekilde gece 01 de seferler var. Gitseniz de enkazdakilere AFAD UMKE ekipleri müdahaleye izin vermiyor ancak bir battaniye, çorba yardımı bile insanlara iyi gelir.

• Ilker Gunebakan hocam saygı ve sevgilerimle, yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Müslümanlık oh olsun diyememektir. Hep aynı örneği veririm, peygamber efendimiz Taif'te taşlanırken ve acılar içindeyken, yüce rabbim onları affet bilmiyorlar diye dua ediyordu. Böyle bir peygamberin ümmeti oh olsun gebersinler dememeli nazichane düşüncem..

Değerli Hocam zaten böyle bir düşünce yapısını canı gönülden benimsersek, her şey daha güzel olacak.

Bize "İnşallah" demek düşüyor sadece.

sevgi ve selamlarımla

• THY ek sefer düzenledi bilet alabilirsiniz hızlı bir şekilde gece 01 de seferler var. Gitseniz de enkazdakilere AFAD UMKE ekipleri müdahaleye izin vermiyor ancak bir battaniye, çorba yardımı bile insanlara iyi gelir.

Askere gidicem mayısta inşallah dönersem sağ salim umke afad ekibine dahil olmayı düşünüyorum, Allah yardımcıları olsun

• Bu depremi 6 ay önceden Öngören naci hocamızı tebrik ediyorum. Ayrıca Taylandlı uzman da 2 gün önce Karsta 10+6'da Çok büyük sinyaller aldığını beirtmiş ve türkiyenin doğusunda büyük risk olduğunu söylemişti.

Depremin en büyük faktörü, Uzun zaman sismik aktivite yaşamamış Fay hattı.

• Maltepe'de yaşıyorum oturduğum bina 35 yıllık ve 10 katlı. Sanırım 6 üzeri depremlerde bina sağlam kalmayabilir. Neden kentsel dönüşüm kapsamında değil hala anlamıyorum illa deprem olup yıkılması mi lazım .

• Devletimiz tüm imkanlarıyla bölgede olacaktır .

Bu afeti fırsat bilen dolandırıcılar da çıkacaktır .

Dostlar lütfen resmi kurumlar ve bilinen ulusal yardım kuruluşları dışında başka mecralara para kaptırmayın . Bölgedeki kardeşlerimiz için zaten devletimiz tüm imkanlarını kullanacaktır . Milletimize de görev düştüğünde diyanet aracılığıyla camilerimizde ve Kızılay aracılığıyla sms ve hesap numaralarına maddi destek ile gerekeni yaparız millet olarak .

Rabbim millet olarak birliğimizi dirliğimizi bozmasın , Rabbim milletimizi her türlü afet,kaza ve belalardan korusun :(

düzenleme : Kızılay kampanya başlatmış .

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Deprem Bildirim Konusu 11k

• Gray Cities
    2. Replies
      11k
      Views
      741k
      11k
    3. Gokay80

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      45k
      1.4k
    3. Interstellar

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.5k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.5k
      Views
      282k
      3.5k
    3. huseyin7979

1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.7M
      23k
    3. kutup75

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      757k
      12k
    3. ataberkgnay

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım 2020) 431

• Samet
    2. Replies
      431
      Views
      48k
      431
    3. Interstellar

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 Kışı) 8

• Aytac
    2. Replies
      8
      Views
      228
      8
    3. DoquKaradeniz28

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      350
      13
    3. bjk123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      264