Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 4 şubat hocam yaklaşık2 3senedir sırf sizin için havaforumu takip ediyorum sizi üye olmadan yeni olmak nasip oldu arada gizlilik kapansada açıldığında bakıyordum fakat 2 3 seneye nazaran eskisi gibi çok model paylaşımı yapmıyorsunuz özellikle bu seneden şimdiden ümidinizi kesmiş gibi bi haliniz var neden kaynaklanıyor hocam özel değil ise ?

Teşekkür ederim öncelikle.Model paylaşımında istekli arkadaşlara yer vermek daha iyi.Bu sene sadece Ocak ayında umutluyum kıyı kesimler adına.Şubat aralık gibi olacak.Marta bakmadım henüz geç gelen bir süpriz olur mu bilmem.Ama sinerjisi yüksek tüm tahminleri desteklerim.Gelecek kış saniye saniye takipte olacağım.Foruma hoş geldiniz...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Cümleten hayırlı günler....yılbaşı karlı olsun diye seviniyorsak eğer... inanın kalbimizi gôzden geçirelim... bu nasranilere ait bir mutluluk... inancımızda yılbaşı,noel,ve buna benzer eğlence yoktur... maalesef senelerce buna empoze ede ede bu milletin gençliğini kabul etmesekde yahudi hristiyan gençliği gibi yapmayı başardılar.... inanın her akşam kuruyemiş yemeyi seven biri olarak sadece sırf yılbaşı diye yemeyip inatla erkenden yatıyorum...

• Cümleten hayırlı günler....yılbaşı karlı olsun diye seviniyorsak eğer... inanın kalbimizi gôzden geçirelim... bu nasranilere ait bir mutluluk... inancımızda yılbaşı,noel,ve buna benzer eğlence yoktur... maalesef senelerce buna empoze ede ede bu milletin gençliğini kabul etmesekde yahudi hristiyan gençliği gibi yapmayı başardılar.... inanın her akşam kuruyemiş yemeyi seven biri olarak sadece sırf yılbaşı diye yemeyip inatla erkenden yatıyorum...

Burası HavaForumu inanç forumu değil.Kimse de kar yağmasını Noel sebebiyle istemiyor o sebeple istediğini yazan üye de görmedim.Küçük çocukluğundan itibaren gelen Kar sevgisi yüzünden istiyor.Kar yağışı istemenin zamanı olmaz.Zararı olmayacağını bilsem Mayıs ayında bile kar yağsın isterim.Sonuca gelecek olursak bu tip muhabbet çıkarmanın anlamı yok.Kim nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşasın biz kar ile ilgilenelim gerisi boş.Her kişi kendisinden mesul.

• Bizim milletimiz noel'i değil yeni yılın gelişini kutluyor. Dozunu kaçırmadığı sürece dinen bir sakıncası da yok. Yıllardır bu yanlış gösteriliyor. Herkes her işi yapmakta özgür. Allah her şeyi serbest kılmış. Şahsen biz ailecek yiyip, içip kendi aramızda oyunlar oynayıp yatıyoruz. Sevdiklerimiz ile bir gece geçiyoruz. Şimdi hristiyan da nefes alıyor diye bizde mi almayalım? Yanlış düşünceleri bırakalım. Kaldı ki burası bir hava olaylarının konuşulduğu forum. Din tartışması yapılacak yer değil. Her sene bu forumda biri din üzerinden yılbaşı ile ilgili bir şey yazıyor çok can sıktı. Kaç senedir düzgün kar göremiyoruz sevinecek tabi millet.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bu söylemin rahatsız edici bir tarafı yok... bangır bangır yılbaşı fönleniyor bu millete... tabiki kar yağışını hepimiz seviyoruz... neticede dinimiz bir kenarda dursun diyebilirmiyiz... mantalite bumudur?... maksadım tartışma deildir... müslümansak uyanık olacağız..

• Bu söylemin rahatsız edici bir tarafı yok... bangır bangır yılbaşı fönleniyor bu millete... tabiki kar yağışını hepimiz seviyoruz... neticede dinimiz bir kenarda dursun diyebilirmiyiz... mantalite bumudur?... maksadım tartışma deildir... müslümansak uyanık olacağız..

Sıkıntı şu ilk mesajınızda şunu yazdınız.".yılbaşı karlı olsun diye seviniyorsak eğer... inanın kalbimizi gôzden geçirelim... bu nasranilere ait bir mutluluk... inancımızda yılbaşı,noel,ve buna benzer eğlence yoktur..." bende dedim ki kimse noel kutlamak için sevinmiyor yada yılbaşı civarı kar gelmesini bu sebeple istemiyor.Kar isteğine bunu sebep gösteren de görmedim dedim hala da bu konuda böyle düşünüyorum.Neden durup dururken bu konuyu açarız.Sizin mantalitenize göre Yılbaşı civarını pas geçmemiz lazım.E aralık da hristiyanların başka etkinlikleri var onları ne yapacağız.Dediğim gibi herkes kendisinden mesul.Ben yaptığım hatalardan işlediğim günahlardan mesulum bırakında kendi müslümanlığım bana kalsın.Onu kavrayacak yaştayım.Kavrayacak yaşta olmayanlar için aileleri öne çıkar ona da karışamayız.Aile gerekeni yapmıyorsa onların sorunları.

• Samet hocam... öncelikle niyetim kesinlikle bir tartışma yada bir ikilem çıkarmak emin olun değildir..ve emin olun kar yağışına emin olun çocuklar gibi bende seviniyorum..sadece yılbaşının anlamı yükleniyor gönüllere.. buna üzülüyorum...çalışmalarınızı zevkle takip ediyorum... sadece bu konuda biraz hassasım... anlayışınız için teşekkür ediyorum.....eleştiri yaparken asla kimseyi rencide etmek tabiatımda olan bir şey deildir... dileğen dilediği gibi eğlenebilir.... maksadım inanıyorum anlaşılmıştır..

• Samet hocam... öncelikle niyetim kesinlikle bir tartışma yada bir ikilem çıkarmak emin olun değildir..ve emin olun kar yağışına emin olun çocuklar gibi bende seviniyorum..sadece yılbaşının anlamı yükleniyor gönüllere.. buna üzülüyorum...çalışmalarınızı zevkle takip ediyorum... sadece bu konuda biraz hassasım... anlayışınız için teşekkür ediyorum.....eleştiri yaparken asla kimseyi rencide etmek tabiatımda olan bir şey deildir... dileğen dilediği gibi eğlenebilir.... maksadım inanıyorum anlaşılmıştır..

Hocam dediğim gibi bizim böyle bir misyon yükleme görevimiz yok bizim işimiz Kar ile diğer konular bizi ilgilendirmez.Biz Hava olaylarına bakalım.

• Bizim milletimiz noel'i değil yeni yılın gelişini kutluyor. Dozunu kaçırmadığı sürece dinen bir sakıncası da yok. Yıllardır bu yanlış gösteriliyor. Herkes her işi yapmakta özgür. Allah her şeyi serbest kılmış. Şahsen biz ailecek yiyip, içip kendi aramızda oyunlar oynayıp yatıyoruz. Sevdiklerimiz ile bir gece geçiyoruz. Şimdi hristiyan da nefes alıyor diye bizde mi almayalım? Yanlış düşünceleri bırakalım. Kaldı ki burası bir hava olaylarının konuşulduğu forum. Din tartışması yapılacak yer değil. Her sene bu forumda biri din üzerinden yılbaşı ile ilgili bir şey yazıyor çok can sıktı. Kaç senedir düzgün kar göremiyoruz sevinecek tabi millet.

Hocam kusura bakma ama Allah azze ve celle herşeyi serbest kılmamıştır. Ben müslümanım diyen bir insan sadece Allah'ın izin verdiği ölçüde herşeyi yapabilir bunun dışında hiç birşeyi yapmakta özgür değil. Hee yapabilir bu ayrı ama elbette yaptığının karşılığınıda görür Allah'ın izniyle. Burası konu dışı sayfası burda neler neler konuşuluyor siyaset gırgır şamata , dozunu aşmadıkça herşey konuşuluyor , yeri geldimi dinden de bahsedilebilir.

• Ubeydullah'ınBabası allah her şeyi serbest bırakmış derken din özgürlüğü. Bu dünyada yaptıklarından sorumlusun hesabını öbür dünyada vereceksin. Bu dünyada zorlamamış yaptıklarını çekersin demiş. Kaldı ki konu dışı evet ama başkalarını dini inancını yargılama yeri değil. Bu forumda ne zaman böyle konular açılsa sonu iyi bitmiyor. Kim nasıl yaşarsa yaşasın. Bu işler kişinin kendisini ilgilendirir. Burayı daha aile ortamı olarak kullanmalıyız.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• inanın her akşam kuruyemiş yemeyi seven biri olarak sadece sırf yılbaşı diye yemeyip inatla erkenden yatıyorum...

Müslüman için Yılbaşı'nın bir önemi yoktur yeni yıla girildiğinde bunu temenni ile karşılayıp yeni yılın hayırlara vesile olması dilenir bu yüzden diğer günlerden bir farkı yoktur Hicrî Yılbaşı olmadığı için. Yani demem o ki sırf Yılbaşı gecesi diye kuruyemiş yememeniz de uygun değil sıradan bir gün gibi yaşamalısınız.